Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsrail, Ermeni Soykırımı'nı tanımayı öngören teklifi reddetti  (Okunma sayısı 16566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 02, 2007, 09:28:23 ös
  • Uzman Uye

16/03/2007 (şalom gazetesi)

İsrail Parlamentosu geçtiğimiz günlerde yapılan ve 1915'te Ermeniler'e yapılan sözde soykırımın tanınması yönündeki oylamada teklifi reddetti.

Teklif, 12'ye karşı 16 oyla parlamento üyeleri tarafından reddedildi.

Sizce doğrumu yaptı ?
siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Nisan 02, 2007, 09:33:01 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Ermeni Soykirimi konusu, cok buyuk ve sert tartismalara yok acabilir. Sitede ozellikle politika bolumunu acmamistim. Yanliz Hicbir mudahalem olmayacak. Saygi sinirlari icerisinde, herkez kendi gorusunu belirtebilir. Fakat tekrarlamakta fayda goruyorum; bu konu sert ve buyuk tartismalara yol acabilir. Cok Hassas bir konudur, Lutfen kelimelerinizi dikkatli secerek yazilarinizi yazin.

Tesekkurler.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 02, 2007, 09:34:42 ös
Yanıtla #2

Bence hep söylendiği gibi bu konu politika malzemesi değil tarihçinin araştırması gereken bir durumdur.

Her iki taraftan ölen insanların saygısına böyle olması daha uygundur.

İşin içinde olmadan yaşamadan görmeden siyasi kararlar almak tarihe müdahale etmek hiçbir devlete yakışmaz !

Saygılarımla.

Nisan 02, 2007, 10:36:31 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Soykirimin minimum belirlenmis sayisi yoktur. Amac, neden, hedef ve bu hedefe gidilirken izlenen yontemler birlestirildiginde cikan sonuca soykirim denebilir. Bu nedenle her ne kadar tarihcilerin yardiminin gerektigini savunsamda, bu konunun politik oldugunu dusunuyorum.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 02, 2007, 10:45:45 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Konu GUNUMUZDE politik bir kavramdir. Bir soykirimin olup olmamis olduguna bence sadece tarihi kaynaklar karar verebilir. Tabiki bu tarihi kaynaklardan cikacak sonucun tercumesi POLITIK olarak yapilacaktir.

Bir etnik temizleme varmidir yokmudur? Var ise kaynak nerededir? Yok ise neden var denilmektedir. Iste bunlar konuyu politik yapmaktadir.

Buraya cok kaynak verebilirim (kelime anlamiyle bir SOYKIRIM olmadigini kanitlayacak), ama sayin Mason'un onerisi ve endisesine saygi duyarak konuyu uzatmiyorum :)

Nisan 02, 2007, 10:48:34 ös
Yanıtla #5

Sağ duyu ile açıklık gereği tüm arşivler açıldığında göreceğiz.

Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir insan olarak bekliyorum.

Diğer ülke vatandaşlarınında acele karar vermemesini temenni ediyorum.

Nisan 02, 2007, 11:01:22 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Turkiye tarafindan arsivler acildi fakat her nedense suclamayi yapan taraf kendi arsivlerini acmayi reddediyor.  Sadece bu bile bahsi gecen konunun cevabini veriyor, fakat gormek isteyen goruyor istemeyen gormuyor.
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2007, 11:11:06 ös Gönderen: SublimePrince »

Nisan 02, 2007, 11:04:23 ös
Yanıtla #7

Turkiye tarafindan aresivler acildi fakat her nedense suclamayi yapan taraf kendi arsivlerini acmayi reddediyor.  Sadece bu bile bahsi gecen konunun cevabini veriyor, fakat gormek isteyen goruyor istemeyen gormuyor.

Size tamamen katılıyorum ve bunun üzerine daha fazla söz söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.

Nisan 04, 2007, 10:21:04 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Ermeni Soykirimi konusu, cok buyuk ve sert tartismalara yok acabilir. Sitede ozellikle politika bolumunu acmamistim. Yanliz Hicbir mudahalem olmayacak. Saygi sinirlari icerisinde, herkez kendi gorusunu belirtebilir. Fakat tekrarlamakta fayda goruyorum; bu konu sert ve buyuk tartismalara yol acabilir. Cok Hassas bir konudur, Lutfen kelimelerinizi dikkatli secerek yazilarinizi yazin.

Tesekkurler.
hayır yanlış anlamayın ben sadece fikir almak istemiştim
pek siyasi bir konu olrak görmediğim için ama isterseniz kaldıra biliriz

Nisan 04, 2007, 10:25:23 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Turkiye tarafindan arsivler acildi fakat her nedense suclamayi yapan taraf kendi arsivlerini acmayi reddediyor.  Sadece bu bile bahsi gecen konunun cevabini veriyor, fakat gormek isteyen goruyor istemeyen gormuyor.
bence bu konuda Türkiye üzerine düşen görevi yapmıştır.
yarası olan gocunsun