Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ölüm Sonrası Yaşam  (Okunma sayısı 14142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 01, 2008, 09:33:34 öö

Birçok Tarihi Mitos Hikayeler Ölüm Sonrası Yaşam Hakkında bazı ipuçları vermekle birlikte Bizlere aynı zamanra Tarihin Derinliklerinden Işık Tutarak Evrensel Bilgilere ulaşma yönünde olan Katkılarının Önemini yadsıyamayız. Bundan hareketle birçok Uygarlığın Temelinde yeralan bu İnanışın bir Gereği olarak Ölümden Sonraki Yaşamın varlığı / yokluğundan ziyade nasıl olunduğu hakkında Bilgi Edinmenin daha yararlı olacağı fikrindeyim. Bunun içindir ki, Ölüm Sonrası Yaşam'ın  Bize neyi ifade ettiğini ve bu yoldan hareketle nelere doğru sürüklendiğimizi idrak etmemiz gereklidir, diye düşünüyorum.

Ölüm Sonrası Yaşam Var mıdır, Yok mudur? => Sorusu Paralelinde biraz açıklama yapmanın gerekliliğini savunuyorken bununle birlikte gene yorumlamaların ışığında yaoılan birçok Yanlış Tespitlerin yanlış sonuçlar doğurması münasebetiyle halen birçok İnsanımızın bu konuya derinlemesine eğilmedikleri tam tersine yüzeysel olarak ediniliken Bilgilerle yetinilerek hareket edildiği, buna mukabil bu şekilde devam edildiği sürece hiçbir Bilgi'ye Doğru bir Yaklaşımla ulaşamayacağımızın bilinmesini önemle rica ediyorum.

Bu yolda yapılan Araştırmaların belirli bir metodla yapıldığını ve kullandığım Tekniklerin / Yöntemlerin etkisiyle bunun ışığında edindiğim Bilgilerin bir başka şekilde de kazanıldığını ve buna daha çok Düşünce Gücü'ye birçok Sırların da deşifre edilebileceğini kendimden yola çıkarak belirtme ihityacını hissettim.

Asıl Konumuza dönecek olursak Ölümden Sonraki Yaşam Hakkında öncelikli olarak Eski Uygarlıkların İnanışlarından etkilenerek edindiğim Bilgileri Yorumsuz Sunuyorum.

Ölüm, Bizim için ne ifade etmektedir? Yaşam Ne Anlam Kazandırmaktadır? Ölüm ve Yaşam Arasındaki Zaman Çizelgesi Paralelinde Kazanılan Deneyim ve Tecrübe bir Sonraki Yaşamımızı ne derece etkileyebilir / etkileyebilmektedir?
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 01, 2008, 09:49:20 öö
Yanıtla #1

Sevil hnm,

Yukarıda yazdıklarınız alıntımıdır? Alıntı ise kaynak belirtmeniz doğru olacaktır.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Nisan 01, 2008, 10:16:39 öö
Yanıtla #2

Sevil hnm,

Yukarıda yazdıklarınız alıntımıdır? Alıntı ise kaynak belirtmeniz doğru olacaktır.

Saygılarımla,

Sayın Mystic; Yazılarım alıntı değildir. Tarafımdan yazılmış olup, Kişisel Görüşlerimdir ancak acilen çıkmak zorunda kaldığım için Yazımı yarıda kesmek zorunda kaldım. Ki herhangi bir yerden alıntı yaparsam Kaynağını mutlaka belirtecem.

Uyarınız için Teşekkürler.

Saygılar Bizden; :)

Nisan 01, 2008, 10:55:35 öö
Yanıtla #3

Ölüm Sonrası Yaşam'ın Öneminini burada edindiğimiz Bilgiler vasıtasıyla daha iyi kavrayacağız. Çünkü üzerinde durulan herşeyin Temelinde mutlaka önemli bir sebep vardır. Önemli olan herşeyin Özüne inerek asıl Bilgi'yi elde etmektir.

Burada Ölüm Sonrası Yaşam derken olayı 3 aşamada ele almamız gereklidir. Birincisi; Ölüm, İkincisi; Yaşam, Üçüncüsü ise Ölümden Sonraki Yaşam!

Ölüm ve Yaşam'ın ne olduğunu anlayamayan Bilinçler, Ölümden Sonraki Yaşamın ne olduğunu da pekala anlamaları beklenilemez. Herşey sırasına uygun, büyük sabırla ve dikkatlice ilerleyerek belirli bir periyotta hareket edilmelidir. Ancak yineliyorum bu şekilde Doğru Sonuca ulaşılabilinir, ancak bu şekilde Doğru Bilgiyi elde edebiliriz. Bu benim Araştırmalarımda Kullandığım en önemli Tekniktir, ancak her İnsanın kendine özgü üslubuyla davranması gerektiğinden isteyen araştırmalarını başka yöntemlerle de yapabilir. Gayem kullanmış olduğum teknikle bu alanda gereken araştırmaları yapan Arkadaşlarıma bir Işık Tutmaktır. İsteyen bunu benimser, isteyen benimsemez.

Amaç; Hepimizi yakından İlgilendiren ve eninde sonunda Öğrenmemiz gereken Bilgileri elde etmenin bir başka yolunun da olduğunu göstermektir.

Ölüm ve Yaşamın Bize ne ifade ettiğini anladıktan sonra Ölümden Sonraki Yaşam Olayını da rahatlıkla çözümleyebiliriz. Herşeyin bir Gereklilik ( Determinizm ) İlkesi paralelinde seyrettiği için Dünyamızda olan/olağan herşeyin bu yolla anlaşılması istenildiğinden mevcut Bilgilerin de bununla birlikte olması istenilen şekilde açığa çıkarılmasının da istenildiği asla unutulmamalıdır. Uutulmaması gereken tek şey de Bilgilerin elde ediliş biçiminin çok büyük bir önem taşıdığı akıldan çıkarılmaması gereken önemli bir noktadır. Çünkü esas olan şudur ki, Bilgi Kazanmanın tek yolu elde edilen Bilgi'yi haketmekten geçer. Bilgi'yi özümseyerek hazmetmek geçerli olunduğundan her yolla Bilgi Kazanmak mümkün değildir. Yalnız söylediğim husus; Doğru Bilgi'yi Kazanmanın Formülüdür.

Ölümden Sonraki Yaşam'ın Gerekliliğinin Temeline inersek karşımıza bir tür Reenkarnasyon Olayı dediğimiz bir başka durum çıkmaktadır. Peki neden Reenkarnasyon Olayı gereklidir? İnsanoğlu neden birçok kez Dünya Ortamında Farklı şekillerde Bedenlenmektedir? Bundaki esas amaç ne olmalıdır? Ölümden Sonraki Yaşam'a inanıyorsak, ReenKarnasyon Olayını da bir şekilde kabul etmemiz gereklidir. Çünkü önümüze çıkan iki seçenekten birini tercih ettiğimizde ( karşımıza çıkan olguyu kabul edip reddetme hakkına sahip olduğumuzdandır ki, ilerleyebilmemiz için bu bir ön koşuldur. ) Reenkarnasyon Olayını reddettiğimizi düşünürsek bir an için, o zaman bir başka yöne kayarız ve o doğrultuda ilerleriz. Ancak gittiğimiz yolun bizi nereye doğru sürüklediğini her zaman için temkinli davranarak düşünmemiz gerektiğinden burda durup iyice düşünmeden vereceğimiz ani bir karar Bireysel Yıkımla / Felaketle sonuçlanabilinir. Ben Reenkarnasyon Olayının Varlığını Kabullenerek yoluma bu doğrultuda devam etmeye karar verdiğimden bir diğer seçenek ( Reenkarnasyon Olayının Olmadığını Kabul Etmek ) otomotikman yokoldu. İsteyen diğer seçenekle devam edip, yolunu bir şekilde kendileri çizimlemekte serbesttirler. Özgür Düşünme İnisiyatifi adı altında Hür İrade'ye Müdahale Etmeme Yasasına istinaden Bireysel Sorumluluk ön planda tutularak Kendi Kaderlerinin Kendilerinin Çizdiği bir Ortamın bunu gerektirmesinden kaynaklandığını önemle belirtmek zorundayım.

« Son Düzenleme: Nisan 01, 2008, 11:07:04 öö Gönderen: Sevil »

Nisan 01, 2008, 11:55:48 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevil ablacım,

Yazdıklarına istinaden bir kaç sorum olacak cevap verirsen sevinirim.

Alıntı
Bu yolda yapılan Araştırmaların belirli bir metodla yapıldığını ve kullandığım Tekniklerin / Yöntemlerin etkisiyle

1.Kullandığın yöntem ve teknikler nelerdir?

2.Reenkarnasyon un amacı nedir?Neden öldükten sonra Kur'an da yazdığı gibi cennet veya cehenneme gidip orada kalmıyoruzda tekrar dünyaya geliyoruz? Kaç defa geliyoruz?

3.Tekrar dünyaya geliyorsak bunun şartları neye göre belirleniyor?Hangi cinsiyet ile geleceğimiz,hangi ülkede ve sosyal ortamda geleceğimiz mesela?

4.Öteki tarafta dünyaya senin dediğin gibi tekrar gelene kadar ne yapıyoruz?

Bu sorularımı cevaplarsan başka sorularım da olacak.

Teşekkürler

Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Nisan 01, 2008, 01:57:46 ös
Yanıtla #5

Yazdıklarına istinaden bir kaç sorum olacak cevap verirsen sevinirim.

Kesinlikle :) Amacımız Konu dahilinde mümkün olduğunca hassas davranarak Bilgilendirmek! Cvp vermemezlik Saygı Meziyetini Aşan bir Durumdur ve almış olduğum yeni bir Kararla sadece Konu Dahilinde Seviyeli ve Sorumluca yaklaşılan Sorulara cvp vermekle birlikte bunun dışında kim olursa olsun asla tarafımdan yanıtlanmayacaktır. Bunu da belirttikten sonra şimdiye kadar her türlü soruya cvp vermemin temelinde Kişi ne durumda olursa olsun vermiş olduğu sorunun niteliğine bakılmaksızın cvp verme zorunluluğumun olduğunu düşündüğümden gereken sabrı ve toleransı fazlasıyla göstermiş olduğumdan bundan sonraki gelecek soruların niteliğine göre cvp verip vermemek sadece kişisel bir inisiyatif olarak kazanmıştır. Burdan hatırlatmasını yaparak bana yöneltilen soruların niteliği göz önünde bulundurulması kaydıyla cvp verip vermemek ona göre söz konusu olacaktır.

Bu arada hazır yeri gelmişken belirtmekte yarar görüyorum. Özellikle yazılarımda merak edilen bir husus olursa kim olursa olsun farketmez! Müslüman, Hıristiyan ya da Musevi, >Dİl-Dİn-Irk Farkı gözetmeksizin Msn Adresim Kullanımda ve Siteyi fazla meşgul etmemek adına aldığım bir Kararla bana oradan da ulaşılabilineceğini ve Gereken Bilgilerin Gereken Kişilere Tarafımdan Verileceğini buradan Beyan Ediyorum.

=>Yalnız önemli bir Hatırlatmada bulunarak şimdiye dek Forumun Mükemmel Seviyeli ve Saygınlığını Korumasından dolayı herhangi bir Kişisel Rahatsızlık duymadığımdan ötürü bunu özellikle Forma özgü bir durum  olduğunu belirtiyorum. Ancak Msnden bana ulaşacaklar için şunu özellikle bildirmek istiyorum ki; Sadece Bilgi Almak - Paylaşmak amacıyla Görüşmeleri Kabul edeceğimi Aksi halde boş zaman kaybetmemek adına bunun dışındakilerin kabul edilmeyeceğini önemle belirtme ve bildirme ihtiyacını hissediyorum. ( Zaten başka amaçlı olarak gelenler otomotikman silineceklerdir.)

Amaç; Öğrendiklerimi Kendini Geliştirme Çabasında Gayret Gösterenlerle Paylaşmaktır.

Sevgili Aslıcım; Sorularına teker teker cvp verilecektir.

Sevgi ve Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2008, 02:08:24 ös Gönderen: Sevil »

Nisan 01, 2008, 02:15:48 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sevgili Sevil,

Reenkarnasyon olgusu insanın sadece salt düşüncelerine bağlı olarak kabul ettiği bir mefhum değildir. İnanışları doğrultusunda inandığı bir kavramdır. Zamanında (baya bir oldu diyebilirim) reenkarnasyonu incelediğim için diyebilirim ki bana pekte anlamlı gelmiyor...

Nisan 01, 2008, 02:24:04 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Zamanında (baya bir oldu diyebilirim) reenkarnasyonu incelediğim için diyebilirim ki bana pekte anlamlı gelmiyor

sayın blossom,

Sevil ablamın cevabını beklerken konuya dahil olduğunuz için size de sormak isterim.Anlamlı gelmeyen kısmı veya sebebi nedir?

Not:Kur'an dada tekrar diriliş var ancak bu ahirette.Dünya da değil.Bu açıdan banada anlamlı gelmediğini belirmek isterim.Tabii sizin sebebinizide okumak isterim.

Saygılarımla,

Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Nisan 01, 2008, 02:34:52 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Tabii ki Sayın Aslı memnuniyetle. Reenkarnasyon (benim anladığım ölçüde) kişinin öz benliğini geliştirmesi amacı ile gerçekleşen bir olgudur. Fakat insan hayatta kaldığı süre içerisinde neden bunu başaramasın ki? Her kişinin dünyaya gönderilmesinde bir sebep vardır ve Yüce Yaratan yeteri kadar fırsat verir insana. Kendine sunulmuş yetenekler ile bunu başaramıyorsa yapacak birşey yoktur. Çünkü Yaratan bize akılı vermiştir. Tabii bu durumda denecek ki, daha bir bebek yada küçük çocuk iken ölmüş olanlar, aklı salim olmayanlar (akıl eksikliği olanlar), onlara ne olacak? Daha küçük bir bebek yada çocuk iken ölenler, bana göre yaşasa idi zaten mükemmel insan olmaya aday olacaklardı belki. Aklı eksik olanlar ise, bizlere ibret içindir. Böylelikle var olan birşeyi kullanmamızın ne kadar değerli olduğunu gösterir...

Umarım anlatabilmişimdir, yoğunluğumdan dolayı tam olarak ifade edemedim belkide. Eksiklerimin kusuruna bakmayınız lütfen...

Sevgilerimle,

Nisan 01, 2008, 03:20:12 ös
Yanıtla #9

1.Kullandığın yöntem ve teknikler nelerdir?

Bu sorularımı cevaplarsan başka sorularım da olacak.

Teşekkürler

Asıl ben Teşekkür Ederim, öncelikle Sayın Aslı; işyoğunluğumun giderek artmasından dolayı zamanım oldukça sorularına yanıt vermeye çalışacağımı bilmeni istiyorum. Sorularına anında cvp vermediğim için üzgünüm.

Kullandığım yöntem ve tekniğe gelince; İnsanoğluna verilen müthiş bir yeteneği keşfettim: Bunun adını ''Beyin Gücünü Kullanmak'' olarak tanımlandırdım.

Belki bazı yazılarımda rastlamışsındır, bazı Bilgileri açığa çıkarırken kullandığım metodu da beraberinde yazılarıma yansıttım. Şifre Çözücü yöntemimle Beyin Gücünü kullanarak sıralı bir biçimde düğümleri bir bir çözmeye çalışmaktayım.

Nedir bu düğümler? Yaşadığımız her Olay bir düğümdür aslında ve bunları çözümlemek de bizim en temek görevimizdir. Karşılaştığımız olaylar, başımıza gelen olumsuz olaylar, bunlar birer Aşınma Programı aracılığıyla eksikliklerimizi gidermek ve tamamen Bireysel Olgunluğa erişmek adına yaşamamız gereken önemli eprövlerdir.

2.Reenkarnasyon un amacı nedir?Neden öldükten sonra Kur'an da yazdığı gibi cennet veya cehenneme gidip orada kalmıyoruzda tekrar dünyaya geliyoruz? Kaç defa geliyoruz?

Yukardaki paragrafımda da ifade ettiğim üzere Yaşam, Bizlere sunulan bir Armağandır. Bize verilen Her Yaşamın bir Manası bir Anlamı bulunmaktadır. Bizim bu Dünyaya gelmemizin Temelinde de bu sebep yatmaktadır. Varoluşumuzun nedeni burada açığa çıkmakta ve Yaratılışımızın Sırlarını bu yolla çözümleyebiliriz.

Reenkarnasyonun Amacı; bana göre kişisel fikirlerimden yola çıkarak betimliyorum, İnsan'ın İnsan Olma Aşamasına bir ön hazırlıktır. Çünkü Yaşadığımız her Olay Bize bir Ders verme gayesi güdülmüş ve verilmek istenilen mesajlar Bireyin Kendi Yaşamına uyarlanmıştır. Önemli olan Kişinin kendi yaşamını, iyisiyle kötüsüyle kabullenerek yaşamalı ve olaya kendi açısından kendisinin anlaması / idrak etmesi istenilen durumu bireysel bazında gerçekleştirmesidir. Gerçekleştirememesi durumunda başarısızlığa uğradığından bir değil Sevgili Aslı; gerekli görülürse birçok kez de Dünyaya gönderilebilir. Bu tamamen Bireyin İnisiyatifine bağlıdır.

Evet, öldükten sonra neden Cennete veya Cehenneme gitmiyoruz? Sevgili Aslı; öncelikle bahsettiğin Kuranda neler söylenildiği değil nelerin anlatılmak istenildiği ve ne şekilde yorumlanması gerektiği mühimmiyat taşıdığından soruna sadece kişisel yorum getirerek cevaplamayı istedim. Cehennem Konusundaki yazılarımı okuduysan veya okursan bu itibarla Cehenneme bakış yönümü de yakalayabilirsin (!) Çünkü Cehennem Olayı tamamen bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu belirtmeden geçemicem.

Çünkü İnsanoğlunun Sonsuza Dek Varoluşunun Garantilenmesi Adına Reenkarnasyon Şarttır / Gereklidir / Koşuldur. 

=> Aksi halde Bireyden kesilen umut kesinleştiği an o İnsanın da haliyle bir kez daha Bedenlenmediği ki Dünyaya Tekrar Gönderilmesindeki Gayenin Sebebiyle ilintili olarak belirtiyorum; Öğrenmesi gerekenleri alacak, yetişecek, eğitilecek ve zorluklar içersinde pişecek ( Ham Meyvanın Olgunlaşması Misali ) Olgunlaşacaktır.
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2008, 11:19:35 öö Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR »