Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tarsus Gizemli Kazı  (Okunma sayısı 16816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 03, 2017, 08:23:14 ös
Yanıtla #20

Hz.İsa'nın şahsına ait somut buluntular olabilir mi acaba? 

Sen Özelsin

Kasım 03, 2017, 08:36:15 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Milletten ,milletin vekillerinden saklanacak kadar gizli tutulan bu kazınin bilgilerine sahip olan kim ? en yetkili kişi kim? bu kişinin yaptığı işlere bakın..
Onun haberi olmasa,ondan saklanmis olsa ,ortalığı ayağa kaldırır...
sessiž konusmuyor..kimseyi konusturmuyor..bunun hasıraltı çalışmaları ne üstüne ?
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2017, 08:53:34 ös Gönderen: smyrnali »

Kasım 03, 2017, 11:15:31 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sanırım kazı bitmiş.
Bakalım içinde neler çıktı. (İçinden çıkanları merak etmiyorum)
Bu işin sonunu kime bağlayacaklar çok merak ediyorum.

“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Kasım 04, 2017, 12:10:16 öö
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zamanı var içindeki emanetin Ayasofya'ya konulmasının...
Sevgiler...
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Kasım 04, 2017, 12:20:49 öö
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Tarsus’taki gizemli kazı alanı hafriyatla kapatıldı
SON DAKİKA
Tarih: 3 Kasım 2017 Cuma 18:33Tarsus’taki gizemli kazı alanı hafriyatla kapatıldı

http://www.tarsusakdeniz.com/Depo/Haber/36037/org/36037.jpg

Son dakika… Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde 1 yıldır devam eden ve resmi hiçbir açıklamanın yapılmadığı kazı çalışmaları sonlandırıldı. Kazı alanında bulunan çukurlar, hafriyatla kapatıldı.

CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, bugün akşam saatlerinde kazı alanına gelerek brandalarla kapatılan alana girdi.

Burada görevlilerle konuşan Atıcı çıkışta açıklama yaptı.

Atıcı, kazının sona erdiğinin kendine söylendiğini anlattı.

Olayı başından bu yana takip eden ve defalarce kez söz konusu bölgeye gelen CHP’li Atıcı, "Burada bir arkeoloğun bir çalışma yapması gerekiyordu. ’Burada bir İncil arıyoruz, yeraltı şehri arıyoruz’ demeleri lazımdı. Millete açık açık söylenmesi lazımdı. Bir şey bulduysak davul zurnayla duyurmalıydık. Buraları kapattılar, yer altını açtılar. Bütün evlerin duvarlarını çatlattılar. Burası milletin yeriyse milletten gizli iş yapılmaz. Kazının bittiğini, kapatma emrinin verildiğini söylediler. İçeride arkadaşlardan bir kısmı da tepki de gösterdi. Bununla ilgili daha önce tehditler de aldık" dedi.

AKDENİZ GAZETESİ
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 04, 2017, 12:21:25 öö
Yanıtla #25

Sayin Zaharoff,Sizin ne demek istediğinizi anladim.Ama bu iktidar doneminde bahsettiğiniz emanet oraya konulmayacak.Nedeni bu iktidarın kutsal emanetle, dini ve sosyolojik alakasi yoktur.Tarsusta ki emaneti ve diğer emanetleri yuce bir varlık bulacak.Anlayacağiniz kazi spükülasyon çok olunca kazida  birşey elde edemiyince haberin üstü kapatılıyor.Sadece Tarsus değil Türkiye'nin butun tarihi eserleri malesef hirsizlar tarafindan ya satiliyor ya da talan oluyor.Ecdadimizin bize bıraktıkları tarihe yazık oluyor.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2017, 12:29:35 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Kasım 04, 2017, 12:24:26 öö
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

« Son Düzenleme: Kasım 04, 2017, 12:28:27 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 04, 2017, 02:54:13 öö
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

suyu bulandırmak için illa işin içine senelerce merdiven verdikleri, kol kola gezdikleri şeriatçı, Atatürk düşmanı, vatansız, bayraksız Fetö isimli oluşumu sokuyorlar..
ancak kesinlikle bir cinayet soruşturması olduğunu düşünmüyorum..
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Kasım 04, 2017, 08:12:28 ös
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kazının cinayet için olmadığı , zaten kesin bir kanı.
Cinayet araştırması olsa , özel tim ve mit mensuplarının orada ne işi olur. Sıradan bir cinayet mahalini , sivil polislerden oluşan birkaç ekip koruyabilir.
Ayrıca , radyasyon önleyici kıyafetli uzman kazı çalışanları da olayın bu kadar basit birşey olmadığını ortaya koyuyor.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Kasım 05, 2017, 02:57:41 öö
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence hakkında bilgi sahibi olmadığımız birşey hakkında konuşmak yanlış. Sayın Aytuğ Atıcı'nın kazı bölgesine girmeye çalışırken videosunda kapılara ve duvarlara iyi bakınız. Mermi izleri... Oysa ki olay yerinde çatışma haberi de görmüş, duymuş, bilmiş değildik...  ::)
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat