Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm  (Okunma sayısı 33095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 24, 2007, 11:37:11 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Yeni Şafak'ta antisemitizm
Gazetenin yazarlarından Yusuf Kaplan, 'Yahudiden dost olmaz. Müslümandan nefret eder. Yahudiler güçlerini, laik Türkiye'nin varlığına borçlu' diye yazdı

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, dün yayımlanan "Ilımlı İslam ve Türk İslamofobisi" başlıklı yazısında "İstisnalar elbette ki hariç ama Yahudi'den dost olmaz. Yahudi, Türk'ten, Müslüman'dan nefret eder" ifadelerini kullandı.
Yahudilerin güçlerini dünyanın en güçlü ülkesinde ABD'de teksif ettiğini belirten Kaplan, "İslam'ın şeytanlaştırılması, İslam'a ve Müslümanlara yönelik her tür hakaretin ve saldırının meşrulaştırılması, ABD'nin terörle mücadele bahanesiyle bütün İslami oluşumları düşman ilan ederek yok etme projeleri geliştirmesi için gerekli her türlü mühimmatı da yine onlar sağlarlar" diye yazdı. Kaplan şöyle devam etti:
"Yahudiler, laik Türkiye'yi ve Türkiye'deki bütün laikleri, laik kurumları, laik uygulamaları sonuna kadar desteklerler ve Türkiye'nin İslami bir yörüngeye kayma ihimaline karşı bütün güçlerini ortaya koyarak savaşırlar.
Çünkü İslami iddialara sahip bir Türkiye'nin, Yahudilerin bölgesel ve küresel emellerinin önündeki en büyük engel olduğunu iyi bilirler. Yani, Yahudiler, bölgesel güçlerini, laik Türkiye'nin varlığına borçludurlar."

http://www.milliyet.com.tr/2007/09/05/guncel/gun13.html

Aralık 24, 2007, 01:00:00 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Bana biri şu `anti -semitizm ` konusunda bilgi vermeli.

Mesela ünlü Hollywood yıldızı Mel Gibson `Yahudiler ` hakkında bilerek veya bilmeyerek bir söz sarfetti.

Adamın burnundan fitil fitil getirdiler. Ünlü olmasına rağmen, rezil kepaze ettiler .

Artık Gibson `un üzerinde bir etiket var:

`Anti /semitist.`

Birçok projesi de yarım kaldı. Hollywood `da iş yaptırmadılar.

Judith Regan ... ABD kitap yayıncılığın önde gelen isimlerinden...

Önceki gün CNN `deki söyleşisinde şöyle bir söz sarfetti.

Dedi ki:

`Amerikan medyası, Yahudiler tarafından kontrol ediliyor.`

Vayy sen misin bunu diyen?

`Pis anti/semitist!`

Regan , bu sözlerinden dolayı, çalıştığı ünlü yayınevinden apar topar kovuldu. Tekmeyi yedi.

Peki işten atan kim?

Amerika `nın en büyük medya gruplarından biri olan Fox Grubu `nun patronu Rubert Murdoch ... Yani, TGRT `yi satın alan kişi... Yani, Yahudi !

Bizzat devreye girerek Regan `ı işten kovması onun `hassasiyeti`ni gösteriyor.

Peki Regan `ın söyledikleri yalan mı? Ki, bu sözleri söylediğinden dolayı kovulsun?

Tam tersi: doğru!

Bugün dünyada çok satan dev medya kuruluşların arkasında `Yahudi ` işadamları var.

Peki, doğru bir söz yüzünden insanlar işinden atılabilir mi?

Eğer `anti /semitizm ` izi taşıyorsa `suç .`

Üstelik bu bazı ülkelerde kanun olarak kayda geçilmiş.

Şu antisemitizm denen olayı bir incelemek lazım. Dünyanın başka hangi ülke `anti ` denen bir kavramla sorgulanıyor? Misal, `antisemitizme karşı` tüm dünyada kanunlar var ama `anti -İslamizme` karşı kanunlar hiç yok.

`Antimesimizm` kavramı aslında Batı`ya ait bir söylem. Batı tarihinde ortaya çıkmış olan bu kavram, bir dönem Yahudi karşıtı Hiristiyanlardan gelen bir olgu...

Tarihe bakıldığında özellikle Hıristiyanlar , Yahudileri kendi toplumlarından uzaklaştırmış hep. Yani `getto`laştırmış.

Ne İslam tarihinde, ne de Türkiye `de `antisemitizm ` yoktur. Osmanlı , İspanya (dan kovulan Yahudilere kucak açmadı mı? Üniversitelerimizde bu gün Yahudi bilim adamları yok mu?

Dikkat edin, biz `Yahudi düşmanlığını` filmlerde gördük. Üstelik, Yahudi sermayesiyle çekilen filmlerde.

1948`e kadar Yahudilere karşı hiçbir tavır görülmemiştir bizde... Hıristiyanlar ise binyıllardır antisemit! Batıda antisemitizm belli açılımlar kazanmıştır. Yahudi devletinin kurulmasına batının destek oluşu da bir bakıma günah çıkarmadır. 1800`lerden itibaren batı yoğun şekilde Yahudi sorununu tartıştı. Komünizmin babalarından Karl Marx bile bu konuda bir kitap yazmış...

Batı bu sorunu kendi bünyesinin dışına atarak çözmek istemiş... Başardılar da... İsrail devleti bu başarının ürünüdür.

Medya Türkiye `de Yahudi düşmanlığı olduğunu söylerken, İslam karşıtı tavrın bir parçası olarak ifade ediyor bunu.

Çünkü, `Kimdir Yahudi düşmanı?` sorusuna, `Müslümanlar` diye cevap veriyorlar. Batılılar da Yahudilere düşmanlıklarını bu şekilde kamufle ediyor...

Peki neden zaman zaman bazı gazetelerde kimi `İsrail politikaları eleştirildiğinde` antisemitizm var deniyor?

İşte bu bir aldatmacadır.

Türkiye Müslüman bir ülke ve bu insanların inançları `antisemitizm `e izin vermez. Çünkü bu mukaddes din, ırktan, kavimden yola çıkarak bir övgüyü yahut yergiyi kabul etmez, etmiyor da.

Peki, `antisemitizm ` tartışmaları en çok kimin işine yarıyor?

Bu soruya cevap vermek yerine Yahudilerin, son asır içinde kendilerine yönelik antisemitizm dalgasını nasıl sömürdüğünü, nasıl politik ve iktisadi mevkiiler kazandığına bakmak lazım.

10.01.2007

E-Posta :

2007-01-10 03:40:03 Yeni Asya

Aralık 30, 2007, 04:58:39 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Bugune kadar Yahudilerin yeterince saklandigi kanaatindeyim. Artik cekinmeden kendi kimlikleriyle bulunduklari yerde yasayabilmeliler diye dusunuyorum. Ozellikle Ikinci Dunya savasindan sonra Araplar'in Hitler'den ilham alarak gunumuz yahudilerini de sindirme ruyalari gormesi her ne kadar anti semitizm'i cig gibi buyutmeye neden olsa da, Araplar'in da dunya kamuyondaki yerlerini dusununce ne yaparlarsa yapsinlar gunumuz diasporasinda basarili olamayacaklari kanaatindeyim.

Gecenlerde 2 senedir alis veris ettigim bir Pakistanli kebapci ile konusurken bana nereli olduugmu sordu. Ben de melez oldugumu ve annemden dolayi yahudi oldugumu soyledim. Adam bir anda afalladi ve "Nasil yani" dedi. Ben de " bayagi" dedim :D. Birden bire konusma tarzi ve muamelesi degisti. Ben de bu durumu kabullenip oradan uzaklasmak ve 2 senelik tanisikligimizi bir kalemde sokup atan muhatabim gibi olmamak icin, biraz icini deseledim. Meger adam tam bir Yahudi dusmaniymis. Bana israrla "Gercekten Yahudi" misin diye sormasi ve benim gulerek " Evet, ama once insanim" demem karsi tarafta bir dusunmeye yol acti. "Sen Yahudilerin bir uzayli oldugunu mu dusunuyordun, bak karsinda bir tanesi seninle konusuyor, bunda sasilacak ne var" demem, adamin kafasinda bir anda benim ona kafa tutacagim imajini olusturdu. Sohbeti iyice koyulastirdim, tarihten girdim, sosyolojiden dem vurdum, psikolojiden ciktim ve 2 saaatlik bir konusmamin neticesinde "Hayatimda ilk defa senin gibi bir Yahudi benim kafamda olusturdugum Yahudi imajini sokup atti" deyiverdi. Bu sefer sasirma sirasi bendeydi ve oradan bir kisinin daha kafasinda irkim hakkindaki kotu imaji yikmis olmanin sevinciyle ayrildim. Belki beni uzun zamandir tanimasaydi dinlemeyebilirdi. Bu kredinin de avantajini yasadim...

4 Sene once calistigim yere iki Yahudi musterim gelirdi. Bir tanesi 60 yaslarinda Hasidik ama muhtemel bir alzhemir'den dolayi pesine oglu mutlaka torunlarindan birini yollardi. Adam torunlari duymasin diye kulagima her gelisinde Israil'e ve Zion'lara bir dizi kufrederdi. Adeta kulagim kufur makinesi gibi olmustu. Basinda kipali bu yasli amca bana, Filistinlileri destekledigini, Hamas'in ve Iran'in Israil'i haritadan silme planlarinin hakli oldugunu savunurdu. Araplar olmasa bu sefer Yahudiler birbirlerini yerler yine de huzur icinde yasamazlar diyordu.Sonradan kendisinin bir Polonya Yahudisi oldugunu ogrendigim bu sevimli amca, Askenazlar ve biz Polonya'da diri diri yanarken dunya Yahudileri sadece bu olaya seyirci kaldi. ALlah onlarin belasini versin diyordu. Ama dogru ama yanlis, bir alzhemir hastasi bile olsa bir Yahudi'nin icinde biriktirdikleri hafizama boyle yansimisti...

DIgeri de orta yasli Israilli Ateist bir Yahudi kadindi. "Musa'nin kurdugu dine inanmiyorum.Dahasi Musa gibi bir kahraman yasamis mi, efsane mi o bile belli degil. Bence Haham'lar senelerce kandirdiklari halki somurme pesindeler. O yuzden boyle bir kahraman icad etmisler." diyordu. Kendisinin nezamandir ateist oldugunu sordum. "Sen ne zamandir deistsen ben de o kadarim" deyiverdi bu sari sacli kadin. Hafta ici kurulan pazarda manavlik yapiyor ve kazandigi uc bes kurus maaasla haftada iki gun mutlaka piyango oynardi. Kaybedecegini bile bile sirf malinin mulkunun (cocuklari da olmadigindan) Yahudilere kalmasini istemediginden piyango oynadigini soyluyordu. Kendisine defaatle Islam'a girmesi icin teklif edilmis ancak o Tanri'ya inanmadigindan Islam'i kabul etmesinin mumkun olmadigini soyluyordu bu enteresan kadin...

Yine bir Amerikan Yahudisi kadin , Almanya'daki Soykirim'da babasini kaybettigini, kendisinin mucizevi olarak yasadigini soyluyordu.Benim Turk oldugumu ogrenince de birden tavri degisiyor ve "Siz Turkiye'de rahat rahat yasarken bizim dedelerimiz firinlarda yakildilar ve Turk yahudileri gikini bile cikarmadi" diyordu bu isyankar kadin. Ona hic bri zaman anlatmadim benim de dedemin ayni kaderi paylastigni...

Kalemime yansiyanlar bunlar simdilik..Hafzalama indikce paylasacagim...

saygilar

Aralık 30, 2007, 01:09:10 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

ANTİ-SEMİTİZM

Aralık 30, 2007, 01:23:30 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

FREIES ARABIEN

« Son Düzenleme: Aralık 30, 2007, 01:25:47 ös Gönderen: shemuel »

Aralık 30, 2007, 01:31:11 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

History Of The Bosnian Muslim Nazi 13th SS Handzar Division

Aralık 30, 2007, 01:39:23 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

NAZİ İŞBİRLİKÇİSİ BOSNALILAR

« Son Düzenleme: Aralık 30, 2007, 01:41:52 ös Gönderen: shemuel »

Aralık 31, 2007, 03:27:02 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Nazi işbirlikçisi Bosnalılar derken ne kastediliyor? Bosnada yakın zamana kadar devam eden Müslüman soykırımını haklı çıkartmak için adeta bakkal kurnazlığı kullanır gördüm sizi Nazilere birçok kişi gerek isteyerek gerek de istemeden yardım etmiştir aralarından bilhassa Bosna lılar neden seçildi anlamış değilim.

Anti-semitizm dilinziden düşmüyor hiç Yahudiler bundan dolayı kendilerinde hata arıyorlarmı -bunu 2. Dünya savaşındaki soykırımı tenzih ederk söylüyorum- soykırım için gerçekten kelimeler kifayetsiz kalır onu ancak o acıları yaşayan Yahudiler bilir.

Ancak ortada öyle bir görüntü var ki sanki bütün dünya tek yumruk olmuş Yahudilere karşı tüm insanların arasında ayrılıklar var bu gün en çok İslamafobi ve anti-İslam gibi hareketler yükselme göstermede Yahudiler bu antisemitizmi neden bu kadar dert ediyorlar yoksa Hıttin korkuları halen devam ediyormu ben açıkcası bunu düşünüyorum.

Forumda hep bu konularda başlık açılır oldu bir başlıkta belki bu başlıkta da olabilir arkadaşın birisi demiş ki "TÜRKİYEDE HER 2 KİŞİNİN 3. SÜ ANTİ SEMİTİST"  eee bravo Türkçedeki bütün kural ihlallerini bir cümlede toplayın deseler bu tam bir örnek olur heralde bir kere yanlış mantıkla kurulmuş bir cümle tam olarak ne dediğini bile anlamadım ayrıca türkiye antisemtizm yok antisiyonizm var Türk halkını israil in dostluğuna inandıramassınız Türk halkı haklı bir paranoya ile yaşar ve hiç bir komşusuna güvenmediği gibi İsrail gibi bir devlete hiç güvenmez Türkleri 2000 küsür yıldır ayakta tutan mantalite budur Sevgili Yahudi arkadaşlarım haliyle size de "CANINIZ  İSTERSE" diyebiliyoruz ancak...:)
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2007, 03:29:07 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Aralık 31, 2007, 03:45:35 ös
Yanıtla #18
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. luckyeye2,

bu paranoyaya takıldım diğer hususlarda herhangi bir diyeceğim yok

"kendini düşmanıyla ifade etme", "dört yanı düşmanla çevrili olma" paranoyası öyle 2000 yıllık bir paranoya değildir. eni topu osmanlının gerileme döneminin sonunun ürünüdür. şunun şurasında taş çatlasın bir 250 yıl yani:) Ne zaman ki Kavalalı M. Ali Paşa Mısır'dan çıkıp yola Osmanlı ordusunu, donanmasını yene yene Kütahya'ya kadar varıp da 1833 tarihli Kütahya Anlaşması imzalandı, ondan sonra böyle bir paranoya başladı, devam edegider.

Aralık 31, 2007, 10:47:28 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Bosna konusunda bilgim yoktu ancak Kafkas bolgesinde Almanyanin desteklendigini ve sonrasinda Sovyetler tarafindan agir bir sekilde buradaki halklarin cezalandirildigini biliyorum (-ki Almanlarin desteklenmesini temel nedeni de Sovyet Rusyasinin gayr-i ahlaki ve adaletsiz yonetimi bolge uzerindeki).

Ancak bu konulari tarihsel bilgi olarak arastirmaya sicak bakmakla beraber, gunumuzde Alman taraftari olan kucuk, zayif, ve donemin kosullari geregi safini belirleyen milletlerden ziyade asil soykirim sorumlusu olan Almanlarin ne kadar pismanliklarini ifade etmeye calissalar, ne kadar Nazi donemini kinasalar da halen asiri boyuttaki irkci siyasetleri ve yasamlarini sorgulanmasi daha yerinde olacagi kanaatindeyim....

saygilar