Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lübnan'da ki Ölüm Töreni!  (Okunma sayısı 1594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 22, 2017, 08:47:19 öö

Gulsekmi insanlığın haline ağlasakmi? Videoyu izlediğinizde beni anlayacaksınız?..Saygılarımla...https://youtu.be/4uHYvW_dZxk
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2017, 09:45:45 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ekim 22, 2017, 02:14:59 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Ekim 22, 2017, 03:21:03 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Dansöz de olsaymis takım tamamlanirdı .   >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 22, 2017, 06:39:37 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yemin ederim gülmekten karnım ağrıdı
birde tabutu sallıyorlar :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Ekim 22, 2017, 08:24:31 ös
Yanıtla #4

Tüm geleneklere saygı duymamızı gerektiren bir ritüel mi yoksa kişinin yaşamının sonunda bireysel olarak yapılmasını istediği bir tören mi anlayamadım ?

Sevgiler
Sen Özelsin

Ekim 22, 2017, 09:43:16 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Cennet/Cehennem inancına inanlar eğer iyi bildikleri bir insanı kaybettiyse zaten sevinmesi gerekmez mi? Gayet normal bir durum bence. Tebrik etmek lazım.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Ekim 22, 2017, 10:04:24 ös
Yanıtla #6

Sayin @Tık-Tik-Tak, Araplarda belli kesimlerde eski bir bedevi adeti geleneği , göreneği olabiliyor.Bizlere garip ve güldürücü gelsede her toplumun örf ve adetlerine saygı duymak lazim.Şahsi görüşümü sorarsanız bana garip gelen bir durum.Sayin Buz ve Sayin Tık-Tik-Tak harici kardeşlerim,bir birinize hakaret etmeyi gerektirecek bir durum yok.Ben ikiniz adina özür dilerim.Paylasimi yapan kisi olarak bir birinize ofkelenmenizi istemiyorum.Bizim topraklarımızda da yaşayan bir Arap aile de daha once bu törene benzeyen bir durum yaşanmış.Paylasmak istiyorum.Saygilarimla...                                    Genç kızın cenazesini davul çalıp gelinlikle defnettiler!
Adana'da, 5'inci kattaki evlerinin balkonundan bilinmeyen bir nedenle düşerek ölen 17 yaşındaki Deniz Anatça'nın cenazesi, üzerine gelinlik örtülüp, davul çalınarak toprağa verildi.

13.02.2017 Pazartesi Güncelleme : 13.02.2017-11:56 Pazartesi
Açık Lise öğrencisi Deniz Anatça, geçen 10 Şubat'ta merkez Seyhan İlçesi Pınar Mahallesi'nde ailesi ile birlikte yaşadığı 11 katlı apartmanın 5'inci kattaki evlerinin balkondan bilinmeyen bir nedenle düştü. Genç kız olay yerinde hayatını kaybederken, ailesi sinir krizi geçirdi. Otopsi yapılan Anatça'nın cenazesi dün ailesi tarafından teslim alındı. Genç kızın cenazesi, ailesinin eskiden yaşadığı Sucuzade Mahallesi'ne getirildi.

Arap kökenli olan genç kızın cenazesi burada, evlenmeden önce ölmesi nedeniyle davul çalınarak karşılandı. Ailesi ve yakınları tarafından türküler de söylenirken, genç kızın tabutuna gelinlik örtüldü. Evin önünde bir süre bekletilip helallik alınmasının ardından, cenaze Hadırlı Mezarlığı'na davul eşliğinde götürüldü. Tabutunun üzerine gelinlik örtülen Anatça'nın cenaze namazı da, bu şekilde kılındı. Genç kız daha sonra kefeninin üzerine örtülen gelinlikle defnedildi. Babası İlker ile annesi İlkay Anatça cenaze boyunca gözyaşı döktü.

Deniz Anatça'nın akrabası Çetin Demirkıran, gelenekleri gereği evlenmeden önce ölen bekar bir kızın davul çalınıp, gelinlikle toprağa verildiğini söyledi.

Kaynak:http://m.milliyet.com.tr/amp/bedeni-genclere-isik-tutacak-gundem-2395185/
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2017, 10:06:38 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ekim 22, 2017, 10:15:53 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

@Farmakoloji
başlıkta özür dilemesi gereken siz değilsiniz ancak kimi insanlar bazen tribünlere oynayacağım diye, söyledekleri sözlerin nerelere gideceğini hesap etmeden bilinçsizce konuşabiliyorlar..
arkadaşın saldırganlığının sebebi gayet açık, çok takmamak lazım..
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk