Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dolar yükselişine kesin çözüm  (Okunma sayısı 8546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 10, 2018, 10:37:00 ös
Yanıtla #30

ABD bir çok ülkeyi sarstı.Kendide 2 defa sallanabilir.
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2018, 10:42:07 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ağustos 10, 2018, 10:39:10 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Uzman Uye

ABD bir çok ülkeyi sarstı.Kendide 2 defa sarsıla bilir.
imf bugün Adolf'u uyardı.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 14, 2018, 06:18:50 ös
Yanıtla #32

Konuyu açtığım zaman aralığında dolar normal seyrinde ilerliyor idi.Sonraki keskin yükselişi ne ön gördüm; ne de tahmin ettim."Ekonomist,Fütürist veya vb. bir kimliğim yok"; şahsıma dair rastgele oluşan bir durum.Her nasıl oldu ise,konu milli bir meseleye/mücadeleye dönüştü.

Kısaca: Amacım asla ülkemizin düşdüğü bu durumla dalga geçmek değildi !!!

Saygılar.
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2018, 06:20:51 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ağustos 14, 2018, 07:09:59 ös
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Kod: [Seç]
Amacım asla ülkemizin düşdüğü bu durumla dalga geçmek değildi !!!

Üstadım bizde dalga geçmiyoruz yapılan cahilce yorumlar bizi buraya sürükledi kaybeden TC  vatandaşlarına oldu zannetmiyorum kine siyasetçiler  DOLAR larına dokundular   ... Aklın mantığına aykırı satmak ...
Saygılar  ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 15, 2018, 09:19:28 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Şimdi bir şey söyleyeceğim, yine bir çok yanlış anlama çıkacak karşıma. Ama ne yapayım!!! doğru bildiğimi ve bildiğimin aksinin ispatlanmadığı sürece de doğruluğuna inanan biriyim.
        Tamam, bu Dolar olayı geldi, gündeme oturdu. Hemen Milli bir duruştan falan bahsedilmeye başlandı. Ben bunun bir aldatmaca olduğuna inanıyorum. Hani bir söz vardır "Cambaza bak!" diye, bizleri sadece "Cambaza baktırıyorlar". Dikkat ediyor musunuz ? yaklaşık bir haftadır gündemde başka hiç bir konu yok. Acaba diyorum bizler cambaza bakarken ;
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 16, 2018, 01:27:22 ös
Yanıtla #35
  • Yeni Katilimci
  • *

Doların nasıl düşürüleceğini iktidar sahipleri de çok iyi biliyorlar. Üretmeyen bir ülkenin fakirleşmesinden daha doğal ne var? Bankalarını, Limanlarını, fabrikalarını, Turistik alanlarını yabancılara satarsan olacağı budur. İktidar sahipleri bunları bilmiyor muydu? Elbette biliyordu.
Yıllarca anlattık, bağırdık, hatta küfür ettik, Sonuç?
Şimdi utanmadan birileri çıkıp gün birlik olma zamanıdır diyor, devletimizin arkasında duralım diyor. Hayır kusura bakmayın, başınızın çaresine bakacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti diye bir ülke kalmadı şu an, sadece adı var, o nu da 2023 de değiştirecekler.
Kendinize iyi bakın. Ben başka bir ülkede keyfime bakıyorum.

Ekim 16, 2018, 04:29:27 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
resmen böyleleri nasıl başa geçiriyorlar hala şaşırıyorum aklım almıyor
saygılarımla

Ekim 16, 2018, 04:51:01 ös
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

Sayın Mubuti'nin son cümlesi "Kendinize iyi bakın. Ben başka bir ülkede keyfime bakıyorum" demesi bana çok ilginç geldi. Yani başka bir ülkede huzur ve refah içinde yaşayabiliyorsanız, anavatanınızda yaşanan olumsuzluklar sizi hiç ilgilendirmiyor öyle mi? Şayet öyle ise söyleyecek bir sözüm yok. Ama ben öyle düşünmüyorum.   
     Aidiyetini , milli ve manevi değerlerini taşıdığım, kederde ve sevinçte ortak paylaşımlarım olan bir toplumun yaşayabileceği olumlu ve olumsuz bütün etkenler beni ilgilendiriyor. Aslına bakacak  olursak doların yükselmesi şahsen benim tımbırtımda değil, belki memnun bile olmam gerekebilir ama ben öyle düşünmüyorum. Ülkemiz şartlarına göre, hani "tuzu kuru derler" ya benim durumum da öyle sayılır. Ben hayatının 4/5'ini yaşamış biriyim. Geriye 1 pay ömrüm kalıp kalmadığını bile bilmiyorum. Benim derdim ben değil bizleriz. Gelecek yeni nesillerimiz. Çocuklarımız, torunlarımız benim derdim. Onların geleceği nasıl olacak endişesi her geçen gün beynimi biraz daha kemiriyor.
       Biliyorum ki; Dolar yükseldikçe ülkemin borcu yükselecek, ülkemin borcu yükseldikçe halkım dara düşecek, dolaylı-dolaysız bir sürü vergi yükü yüklenecek halkımın sırtına. Esnafım dükkanlarını kapayacak, işsizlik artacak, buna bağlı suç oranları çoğalacak velhasılı bin bir olumsuzluk ardı ardına çıkacak ortaya.
       Bir insan olarak komşumun işsiz kalması, çocuklarının iyi bir eğitim göremeden hayata atılmak zorunda kalmaları beni olumsuz yönde fazlası ile etkiler. Bunun için de maalesef keyfime bakamam!.
       Buna bağlı olarak ta, Ülkemin bu günkü durumunun ehliyet ve liyakatten uzak devlet adamları tarafından yönetilmesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 16, 2018, 07:32:13 ös
Yanıtla #38

Doların nasıl düşürüleceğini iktidar sahipleri de çok iyi biliyorlar. Üretmeyen bir ülkenin fakirleşmesinden daha doğal ne var? Bankalarını, Limanlarını, fabrikalarını, Turistik alanlarını yabancılara satarsan olacağı budur. İktidar sahipleri bunları bilmiyor muydu? Elbette biliyordu.
Yıllarca anlattık, bağırdık, hatta küfür ettik, Sonuç?
Şimdi utanmadan birileri çıkıp gün birlik olma zamanıdır diyor, devletimizin arkasında duralım diyor. Hayır kusura bakmayın, başınızın çaresine bakacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti diye bir ülke kalmadı şu an, sadece adı var, o nu da 2023 de değiştirecekler.
Kendinize iyi bakın. Ben başka bir ülkede keyfime bakıyorum.

İyki başka bir ülkede keyfinize bakıyorsunuz.
Sen Özelsin

Ekim 18, 2018, 09:28:27 öö
Yanıtla #39
  • Yeni Katilimci
  • *

Ben bir kaç yıldır başka bir ülkedeyim. Bu birincisi.

Benim sevdiğim insanlar bilgi dolu ve vicdanına inanan insanlardır. Hangi kimliğe sahip olursa olsun. Elbette Türk olmanın, Türkçe dilini konuşmamın benim için inanılmaz bir değeri var. Sevmek için birisinin vatandaşım olmasına hiç gerek yok. sevilebilecek insan bilgi peşinde koşan insandır, her şart altında hayattan zevk alan insandır.
Ama ben onun haklarını savunurken bana küfür eden salakların sadece aynı kimliğe sahibiz diye yanında olamam. Adam hala islama, dünyanın düz olduğuna, şeytana ve cennet cehenneme inanıyor. Varoluşu hiç anlamamış birisi.
Bu ikincisi.

Türkiye Cumhuriyeti bitti, ciddiyim bu konuda, en bilgiliniz, en zekiniz karşıma çıkıp savunsun lütfen. Bu da üçüncüsü.

Saygılarımla...
Aslında yazacak çok çok çok şeyler var, ama sanırım bu konu başlığı adı altında olmaz.

Dördücüsü ve en önemlisi Sayın Alşah lütfen özelden mesajlaşalım.
« Son Düzenleme: Ekim 18, 2018, 09:31:44 öö Gönderen: Mubuti »