Masonlar.org - Harici Forumu

 

Üyelik Sözleşmesi

MASONLAR.ORG KURALLARI


SİTE HAKKINDA

Sitenin sahibi ve Admini  "MASON"  üye isimli kişidir. Kendisi  Muntazam bir Büyük Locaya bağlı aktif bir  Masondur.
www.masonlar.org  hiçbir Muntazam Büyük Loca adına açıklama yapma yetkisine sahip değildir. Hiçbir Muntazam Büyük Loca ile resmi bağı yoktur.Ayrıca hiçbir Büyük Locayı temsil etme hakkına sahip değildir. Bu site Masonlar.org sahibinin bağlı olduğu Büyük Locadan alınan özel izin ve kontroller dahilinde tasarlanmış ve kurulmuştur. Ayrıca site sahibinin bağlı olduğu Büyük loca tarafından site sıklıkla kontrol edilmektedir.

TELİF HAKKI
Masonlar.org sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.


SİTE YARARLANMA KOŞULLARI, SİTE SÖZLEŞMESİ

Bu sitenin gerek güncellenmesi gerek her türlü hazırlığı aşamasında son derece itina ve dikkat gösterilmekte ise de, Site içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ve Site'den verilen linkler nedeniyle hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez.
1.   Site Yönetimi, foruma üye seçiminde tek taraflı insiyatif sahibidir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten dilediği zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını mahfuz tutmaktadır. Forum üyeliği ücretli değildir ve dolayısıyla "site üyeliği" üye nezdinde hiçbir hak doğurmaz, tüketicinin korunması hakkında kanuna tabi değildir.
2.   Siteye üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.
3.   Site tüm bu faaliyetleri (forum, yazışma grubu, satranç, arama motoru vb.) ve yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar.
4.   Forumumuzun kalitesini korumak için kurallara aykırı mesajlar Forum Yöneticileri tarafından forumdan ayrıca bir uyarı yapılmadan kısmen ya da tamamen silinmekte, gerekli görülen durumlarda mesaj sahibinin foruma, site üyelerine özel sayfalara ya da siteye girişleri ve katılımları sınırlanmakta veya tamamen kaldırılmaktadır.
5.   Forum alanları "herkese açık" olarak değil, "özel nitelikte" tasarlanmıştır, üyelerin forum erişim ve yetkileri site yönetimince belirlenir, forumda yazışmak ya da forum ya da siteye erişim "hak" değil, "ayrıcalık"tır.
6.   Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' durumunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, yöneticiler ya da admin sorumlu tutulamazlar. Site içerisine eklenen materyaller ekleyen kişinin sorumlulugundadır.
7. Site üyeliğinin sonlandırılması Forum Yönetiminin insiyatifi dahilindedir. Kişinin internette üye olduğu veya olmadığı adreslere girip girmemesi tamamen kendi iradesiyle ilgilidir. Bu nedenle üyelerin üyeliklerinin sonlandırılması talepleri ile Forum Yönetimi bağlı değildir.
8.   Site üyeleri ve siteden yararlanan herkes Masonlar.org Sitesinin ilkelerine saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.

GENEL ETİK KURALLARI
1.   Mesajlarınızın konu bölümlerini ayrıntılı yazarak tüm okuyucular için forumu ve mesajınızı daha anlaşılır kılınız.
2.   Çok kısa ya da anlamsız mesaj göndermeyiniz. Mesajlarınızın anlaşılabilir olması için ifade bütünlüğü, noktalama işaretleri ve gramer kurallarına dikkat ediniz. Unutmayınız her mesajın değeri, okuyucularının anladığı kadardır.
3.   Duygu ve ifadelerinizi daha iyi anlatabilmek için SMILEY olarak adlandırılan simgeleri kullanınız.
4.   Mesajların Biçemi hakkında;
     a- İletinin vurgulanmak istenilen bölümü veya tamamı kalın ya da italik biçemde yazılabilir.
     b- İleti renkli olarak gönderilebilir. Ancak bu husus forumun görünümün bozacak ve okuyanı rahatsız edecek biçimde olamaz. Mesajlarda yazıların renklendirmesinde vurgu için veya alt başlıklarda yapılması hususuna uygun davranılmalıdır.
     c- İletinin tamamı altı çizgili olarak yazılmamalıdır.
     d- Vurgu amacıyla farklı yazı stilleri kullanılabilir. Ancak farklı yazı tiplerinin kullanılmasında aşırıya kaçılmamalı, bu kullanım okumayı bu kullanım okumayı zorlaştırmamalı ve genel görünümü bozmamalıdır.

FORUM KURALLARI
1.   Foruma gönderilecek mesajlar yukarıda belirtilen "internet forumlarına özgü genel etik kurallarına" uygun olmalıdır. İmza olarak resim kullanılabilir. Ancak kullanılan resim ahlaka ve yasalara aykırı olamaz. İmza boyutu maximum en: 320 pixel boy: 90 pixel olabilir.
2.   Forumlarda iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir. Kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma ad almalarını rica ederiz. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir.  Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.
3.   Bir mesaj sadece ilgili TEK alana gönderilmelidir. Birden fazla alanla ilgili gözüken mesajlar en çok ilgili bulunduğu alana gönderilmelidir. Aynı konu birden fazla kez açılmamalıdır.
4.   Alanlara konusu dışında mesaj gönderilemez.
5.   Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez.
6.   Site/forum kuralları, site/forum yönetimi ve yöneticileri ilgili görüş, öneri, eleştiri, şikayet, tavsiye niteliğindeki mesajlar ile yönetici uyarılarına yanıtlar özel mesaj, e-posta veya Site ve İletişim alanı kullanılarak site veya forum yöneticilerine gönderilmelidir. Forum içindeki diğer alanlarda ve mesajlarda bu tip konulara yer verilemez.
7.   Forum Alanlarımız internetteki diğer forumlardan daha ciddi ve düzeyli niteliktedir. Üye mesajlarının üslubu, içeriği, diğer üyelere hitabı ve benzeri konularda forum teamüllerine ve Masonlar.org Sitesi geleneklerine uygun yazışma yapılması beklenir.
8.   Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez. Mesajlar "Chat Dili" kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif ve özenli olmalıdır.
9.   Forum alanı içerisinde konusu suç teşkil edecek şekilde veya kişileri kurumları rencide edecek şekilde , genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı yazışma yapılması yasaktır. Bu yönde olduğu tespit edilen (konusu suç teşkil eden veya kurallara aykırı) yazılar nedeniyle hukuki ve cezai sorumluluğu yazana ait olmak üzere tespit edildiği anda yazışma forumdan kaldırılacak, bu şekilde mesaj gönderen kişiler forum üyeliğinden çıkarılarak tekrar forum üyeliğine alınmayacaktır.
10.   Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.
11.   Ayni başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici (ajitasyona yönelik) konu başlıkları seçmek yasaktır.Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olaylarda konu silinir,gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.
12.   Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Paylaşmak dışında yönelim içeren mesajlar uyarıda bulunmaksızın silinir. Aynı mesajların tekrar yazılması ve/veya forum yönetimine mesaj alanında yazılarak soru sorulması eylemlerinde bulunanların erişimleri kısıtlanarak üyelikten çıkartılırlar.
13.   Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak ve reklam amacli site yada forum adresleri vermek yasaktir.
14.   Forumda üyelerin site yöneticilerini acik bir sekilde hedef alarak sert elestirileri yada hakkinda "infaz" edilmis ceza icin tepkisini belirtmesi, site otoritesine zarar verebileceginden dolayi haksizliga ugradigini düsünen yada yaptirimlara karsi tepkisi olan üye, dogrudan ozel mesaj yada email ile site yöneticilerine basvurmalidir.
15.   Forum izleyicilerinin tespit ettikleri kurallara aykırı mesajları hariciyonetim
  • masonlar.org adresine göndermeleri halinde derhal inceleme yapılarak gerekli yaptirimlar uygulanacaktir.

16.   Mesajlarda bir olay anlatıyorsa, olay içinde olumsuz şekilde nitelenen kişi, kuruluş ve marka isimleri gizlenmeli ve forum teşhir amaçlı kullanılmamalıdır.
17.   Ayrıca özellikle belirtilir ki; Site içerisinde Masonik sir oldugu idda edilen herhangi bir bilginin art niyet ile açığa vurulması halinde ilgili üye yahut üyelerin üyelikleri hiçbir neden ve açıklama belirtilmeden silineceği gibi aynı anda server dan İP numarası yahut numaralarına da engel koyulacaktır. Bu durum vuku bulduğu takdirde ilişiği kesilmiş üye yahut üyelerden hiçbiri siteye ve foruma bir defa daha ziyaretçi olarak dahi giremeyeceklerdir.
18.   Masonlar.org yönetimi, tek yanlı olarak bu sözleşmeyi her zaman değiştirebilir, daraltabilir, genişletebilir veya sona erdirebilir. Üyeliğiniz her zaman için en güncel metne tabidir.
19.   Masonlar.org yönetimi veya forumları yöneten kişiler bu sözleşmede yer alan hükümlerden herhangi birine uymadığınıza kanaat getirmeleri halinde üyeliğinizi tek yanlı olarak sona erdirebilirler. Forumlara üye olmanız ya da üyeliğinizin sona ermesi size hiç bir talep hakkı sağlamaz.
20.   Siteye (herhangi bir yoldan, herhangi bir sayfadan) giris yapmis yada foruma uyelik prosedürünü tamamlamış her üye bu kurallara uyacağını da beyan etmiş olur.
21.   Masonlar.org sitesine üyelerden eklenmis olan her yazinin yayinlama ve kullanma haklari site sahibine gecmektedir. Üye, yazisini siteye gönderme isleminin sonlandirmasi ile birlikte, yazmis oldugu yazinin her hakkini site sahibine devrettigine dair bir anlasmaya girmis oldugunu tastikler.
Herhangi bir yasal sorun karsısında üye kendi bulunduğu, ikamet ettiği ülkenin kanunları çerçevesinde cezalandırılabilir.

CEZALAR
Yukarıda belirtilen kurallara aykırı hareket eden kullanıcı hakkında aşağıdaki cezalar uygulanır;
1.   Geçici yada temelli olarak “Seyirci” statüsüne alma
2.   Geçici yada temelli olarak siteye girişini engelleme
3.   Üyelikten çıkarma

İş bu cezaların uygulanmasında, ihlal edilen kuralın niteliği, ihlalin ağırlığı, birden fazla kuralın ihlal edilip edilmediği, üyenin benzeri bir ihlali daha önce yapıp yapmadığı ve üyenin site geçmişi dikkate alınarak site yönetimi tarafından hangi cezanın uygulanacağına karar verilir.  İş bu yaptırımdan dolayı, üyenin herhangi bir hak iddia etmesi mümkün değildir.

- Masonlar.org Avukatları


Başvuruda Bulunan Masonlar Için Bilgiler

* Masonlar.org, düzeni ve yapısı ile e-mail gruplarından oldukça farklıdır.
* Hariciler, taninma talebinde bulunmamis Masonlar ve gayrimuntazam olusumlara uye kisiler bu forumda her zaman harici olarak goruneceklerdir.
* Masonlar.org aktivite göstermeyen, teknik kullanım ve mevcut düzen hakkında yetersiz bilgi sahibi kişilerin tanınma işlemlerini (tanınmış bir Kardeş'imiz tarafından davet edilmedikçe) başlatmayacaktır.
* Bu formda doldurduğunuz bütün bilgiler kat-i suretle gizli tutulacaktır.
* Başvurunuzu yaptıktan sonra araştırılma süresi 6 haftaya kadar uzayabilir.
* Masonlar.org tarafından yalnızca Muntazam Masonlar tanınacaktır. HKEMBL uyesi olmak zorunda degilsiniz. Ancak bagli oldugunuz Buyuk Loca Muntazam ve Taninmis olmak zorundadir.
* Gayrımuntazam oluşumlar ve üyeleri sitemiz ya da yönetimimiz tarafından prensip olarak tanınmamaktadır.
* Bu başvuru formunu doldurmanız hemen sitemiz tarafından tanınarak özel bölümlere girmenizi sağlamaz.


Tanışma prosedürü aşağıdaki şekilde uygulanmaktadır:

1- Kişi bu formu (ve Masonlara ozel sorulari) doldurarak, hakkında yapılacak araştırmadan sonra Harici foruma normal (harici) bir üyelik kazanır.
2- Kişi forumda aktivite göstererek mesajlar yazar, yeni konular açar ve paylaşımlarda bulunarak forumda faaliyet gösterir. Forumun teknik kullanımı hakkında bilgilenir ve mevcut düzene alışır. Kisi forum kullanimi hakkinda bilgi ve tecrube sahibi olmadan taninmaz.
3- Kişi kendini yeterli ve hazır hissettiğinde Üst Yönetimden bir Kardeş'imize tanınma talebini iletir.
4- Kişi tekrar araştırılarak tanınma işlemlerinden geçer.
5- Kişi tanınarak Kardeş statüsüne alınır. Kendisine özel bölümlere girme ve katılma yetkileri sunulur. Forumda artık tarafımızdan tanınmış bir Mason olarak paylaşımlarına devam eder. Bir süre sonra Kardeş'imiz talep ederse Üst Yönetim Kurulu'nda aktif olarak görev almaya başlayabilir.
Rules and Agreement of the Masonlar.Org

Imprint

The owner and the administrator of this site is a forum member with the username called "MASON".
The owner is an active Freemason in a regular lodge. Also the www.masonlar.org website does not represent any lodge or lodges and moreover does not have the authority to represent any other grand lodges. The forum and its content were drafted and were created with a special permission from the Blue lodge based in Istanbul which the owner of this site is a member of.

 
Copyright

The copyright of the site’s name, its contents,  its styles, its design,  all the documents within the site, every programs and scripts belonging to this site are by all means reserved by the Masonlar.org.
Furthermore any documents, pages, graphics, design elements and all the other elements through the site are strictly not allowed to be copied, transferred, excerpted, published or being used in any way without a particular permission.

Terms and Conditions of Use and the Contract

In spite of the preparatory phase of this site is being performed with an extreme care and caution. This site is not bound for any information and the link contained within the threads in terms of legal responsibilities.

1 - The owner and all the appointed moderators are allowed to block the forum members or prohibit their use of the forum completely, partially or temporarily. Forum Registration and membership is free, no one is legally entitled to consumer protection, the use of services and offers from www.masonlar.org

2 - Contributions and any other contents of the members in www.masonlar.org can always be checked out by a moderator before or after they are published. He or she can then decide whether the contribution will be modified , published or removed.  (WHAT DO YOU MEAN BY THE FOLLOWING SENTENCE? REALLY DOES NOT MAKE ANY SENSE) For this reason, it then comes to a waiting period.

3 - www.masonlar.org reserves the right to change the functions of the forum such as thread managements, chat rooms, search engines, chess section, etc., and the forum terms and conditions at any time. An explicit reference to change of a use or the forum functions will not occur. The Terms are  independently INDEPENDENTLY kelimesini ne anlamda kullandiniz merak ettim, ayrica iki adverb'un bir cumlede kullanimi literatur acisindan pek guzel durmuyor, o yuzden kaldirilabilir  checked periodically for further changes. The member agrees to the amendment, unless it is contrary within a period of 14 days via email.

4 - To preserve the quality of our forum, the contributions of the members can always be changed or deleted without warning. The member postings are subject to be blocked at any time and its use is also subject to be limited for the entire functions of the Forum.  Again compensations are excluded as to a user deletes the contents. The user is liable for the content posted.

5 - Not all forums are visible to all users. The rights to use the forums will be determined and granted upon members by the appointed moderators. The use of this forum is not a right but a privilege.

6 - The posted contents are stored on a server. Your data will not be passed on to the third parties but in the case of a successful computer attack.  We can not guarantee your data. The respective user is therefore is entirely responsible for the contents of his or her text and the other specified data.

7 - The administrators are (if any) entitled to delete any user accounts.

8 - All members and guests of the website hereby accept the terms of use of the www.masonlar.org and undertake to respect the rules of the forum.

Ethics Rules in General

1. Write down your detailed message so the themes are understandable by all forum readers.

2. Please avoid writing short and meaningless messages. In order to achieve the full integrity of your message, do not turn them into the spelling and grammar errors. You should bear in mind that the value of each message determines the understanding of a reader.

3. To express your feelings better, SMILEY icons are recommended to use.

4.About the size of the messages; do not write down your messages in capitals which would mean shouting and rude utterance on the line.

   a-If you want to emphasize a particular part in the message, you can either set the text partially or entirely in bold or italics.

   b-you can post your message in color as long as the design of the forum or the perception of a reader is not considerably bothered. The colored emphasis or highlights in your text should be treated with the same matching subtitles.

    c-Underlining of the whole text should also be ignored.

    d- You can enrich your message by using different fonts. However you are supposed to refrain from the exaggeration in utilizing of the different fonts. This is to keep the overall picture of the Forum within the framework and not make the forum harder to read.

Forum Rules

1st The posted contents are to be addressed specifically for the Internet forum "to above" general ethical guidelines. Images can be used as a signature. However, these images are to meet moral and legal criteria. Maximum size for signature images: Width: 320 pixels Height: 1990 pixels
2nd It is forbidden in the forum, two different user accounts, or members cause. It is only allowed to post with a username, to surf or send messages. Persons engaging in several members' accounts will be blocked. We ask for your user name selected, the general moral values to be respected. Otherwise, this membership will be deleted without notice. We are jointly and Internet site operators are not selected for the user, the responsibility lies entirely with the registered persons
3rd The same message can be posted only once in only one subject area. The messages that address several issues should be posted in the topic where the focus of the issue lies. The same issue should not be repeatedly neugepostet.
4 - News out of the subject areas should not be posted.
publish 5 - Please, no news that could trigger disputes between the members or polemics.
6th Questions, comments, complaints, compliments or administrative warning shall not be communicated in the public forum. These will be sent via private message please function on the forum or via e-mail. The topics in the forum is not intended for such purposes.
7th We try the level and quality content of our forum more than the usual Internet forums to keep. We expect to continue striving for the members of this level with his usual politeness, politely respond to other members and keep the discussions at the Forum Masonlar.org traditional behavior.
8th Disrespectful, humiliating and insulting words are banned in the forum, just as a "slang" language. One should avoid the "Chat" tone at the comments and try to stay objective as possible.
9th Forum topics that the current criminal law can hurt or offend any institutions and individuals in a way are prohibited. Civil and criminal liability bears only the author of the report or message. If such content is found, the messages posted and the account will be deleted immediately and locked forever.
10th Threatening or obscene, vulgar, hate content is prohibited also both posting the same content multiple times. Visual material or incitement, used for the discrimination of ethnic origin, gender or religion, are also prohibited.
11th You can not publish a particular subject again under several themes. We ask you to be careful and order in the selection of titles. Possible agitation should be avoided in this selection. Please try to bring in their title the association to the chosen topic. Failure to observe these rules may lead to the solution of the contents and even the member account ..
12th Our forum is the exchange of information, so it is prohibited unnecessary personal discussions that lead to disputes. to serve other purposes, the contents will be deleted without warning. Such repetitions and duration questions, disputes at the forum operators with the deactivation of these members' accounts.
13th Publication of personal data by third parties is prohibited. Our forum is not for advertising purposes.
14th Fierce criticism over the "execution" of the forum penalties should be avoided. The overreacting and insulting criticism of the forum administrators would provide only the authority of the administrators in question. Such suggestions should be relayed via e-mail to the Administration.
15th The Forum members can weitermelden noticed the violations to admin (at) masonlar.org. Cases will be reviewed immediately.
16th If your message contains a negative experience or assumptions, you should please people try not to publish company and brand names. A discrete approach is required for these complaints.
17 - We point out particularly that the disclosure of the Masonic secrets and rituals are strictly prohibited. In such cases, the account will be deleted immediately without warning and blocks the registered IP addresses on the server. These users can then visit even as a visitor or guest of the forum area.
18 - Masonlar.org operators are subject to change without notice or supplement the terms and conditions. For the members always apply the current Terms of Service and Forum Rules.
19th Masonlar.org operators and administrators can on the basis of violations of the forum rules terminate your account without notice. As a member of the Forum or as a user with a past membership, you have no legal claim.
20th For each visit to the website (no matter where you are now linked to our site) are the terms and accepted the forum rules automatically. This also applies to the closed memberships.
21st Once an article is posted to the website Masonlar.org, the use of this article on the website Masonlar.org be transferred. The Member acknowledges and accepts the transfer of usage rights automatically uploaded by the content on the website and posted.
The occurrence of the valid legal problems of jurisdiction apply to the countries where the members have their residences.

PENALTIES
The violation of the rules above brings the following penalties to it;
1st Member Account will be graded on a temporary or permanent guest.
2nd Member Account will be blocked temporarily or permanently from the site.
3rd The deletion of the account

The use of rights and the forum rules have been carefully created by the Masonlar.org's legal advisers.Impressum

Der Eigentümer und Administrator dieser Webseite ist das Forum-Mitglied mit dem Benutzernamen "MASON".  Der Eigentümer ist ein aktiver Freimaurer in einer regulären Loge. www.masonlar.org repräsentiert oder vertritt keine reguläre Großloge. Das Forum www.masonlar.org  ist als unabhängiges Forum kein Medium einer regulären Großloge und kann somit keine Stellung zu Großlogenangelegenheiten nehmen. Das Forum mit seinen Inhalten ist mit einer Sondererlaubnis der Loge, wo der Eigentümer Mitglied ist, gegründet und erstellt worden.Urheberrecht, Namensrecht

Im Falle von Urheber-, Namenrechtsverletzungen, Domainstreitigkeiten, Abmahnungen oder ähnl. Verletzungen des Urheberrechts gegen geltendes Gesetz, möchten wir Sie bitten, zur Vermeidung unnötiger Rechtsstreitigkeiten und Prozesskosten, uns bereits im Vorfeld zu kontaktieren. Die Kostennote einer anwaltlichen Abmahnung ohne vorhergehende Kontaktaufnahme wird im Sinne der Schadensminderungspflicht als unbegründet zurückgewiesen. Unberechtigte Abmahnungen und/ oder Unterlassungserklärungen werden direkt mit einer negativen Feststellungsklage beantwortet.
Herausgeber
© Copyright 2010, http://www.masonlar.org

Ohne schriftliche Genehmigung ist es nicht gestattet Inhalte, Bilder oder Dateien für den eigenen Bedarf zu verwenden. Direkte Links zu unseren Seiten sind ohne unser Einverständnis strengstens untersagt! Alle Markenzeichen sind Eigentum der jeweiligen Hersteller bzw. Herausgeber.


Haftungshinweis und Nutzungsbedingungen

Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich. Damit www.masonlar.org Inhalte zur Verfügung stellen kann, überträgt der Autor bzw. Teilnehmer alle notwendigen Nutzungsrechte an den Inhalten an www.masonlar.org und versichert, dass in seinem Beitrag keine Rechte Dritter verletzt werden. Für jede Art von Veröffentlichung von Inhalten (Daten, Informationen, Bilder und dergleichen), sowie deren Folgen sind die Nutzer in jeder Hinsicht selbst verantwortlich. Der Betreiber oder Inhaber von www.masonlar.org übernimmt keine Gewährleistung oder Haftung für textliche und/oder bildliche und/oder sonstige Inhalte, die über Dritte (z. B. Hyperlink, E-Mail, Foren) über das Angebot von www.masonlar.org zugänglich sind.
1-   Der Betreiber und die Moderatoren können Forum Mitglieder aktivieren, sperren oder ihnen die Nutzung des Forums ganz-, teil oder zeitweise untersagen. Forum Anmeldung und Forumsmitgliedschaft ist kostenlos Es besteht kein Rechtsanspruch auf Verbraucherschutz, die Nutzung der Dienste und Angebote von www.masonlar.org
2-   Beiträge und andere Inhalte von Mitgliedern im www.masonlar.org können vor der oder nach der Veröffentlichung von einem Moderator überprüft werden. Dieser kann dann entscheiden, ob der Beitrag geändert und veröffentlicht wird oder nicht. Aus diesem Grund kann es dann zu einer Wartezeit kommen.
3-   www.masonlar.org  behält sich das Recht vor, die Funktionen des Forums wie Thread Verwaltung, Chaträume, Suchmaschine, Schachspiel usw. und  die Nutzungsbedingungen jederzeit abzuändern. Ein ausdrücklicher Hinweis auf die Änderung der Nutzungsbedingungen oder Forum Funktionen erfolgt nicht. Die Nutzungsbedingungen sind selbstständig periodisch auf Veränderungen zu überprüfen. Das Mitglied erklärt sich mit der Änderung einverstanden, sofern es nicht innerhalb einer Frist von 14 Tagen per Email widerspricht.
4-   Um die Qualität unseres Forums zu bewahren, können die von den Mitgliedern geposteten Beiträge jederzeit, ohne Vorwarnung geändert oder gelöscht werden. Das Mitglied, das solche Beiträge postet, kann auch jederzeit gesperrt oder seine Nutzungsrechte für andere Funktionen des Forums eingeschränkt werden. Ersatzansprüche des Nutzers wegen gelöschter Inhalte sind ausgeschlossen. Der Nutzer ist selbst verantwortlich für die Sicherung der eingestellten Inhalte.
5-   Nicht alle Foren sind für alle Benutzer sichtbar. Die Nutzungsrechte für die Foren werden von Moderatoren bestimmt und erteilt. Die Benutzung des Forums ist kein Recht sondern ein Privileg.
6-   Die geposteten Inhalte sind auf einem Server gespeichert. Ihre Daten werden von uns nicht an Dritte weitergegeben aber im Falle einer erfolgreichen Hackattacke können wir keine Gewährleistung für Ihre Daten geben. Für den Inhalt der Texte und der anderen angegeben Daten des Benutzers ist allein der jeweilige Benutzer verantwortlich.
7-   Die Administratoren sind (falls notwendig) berechtigt für die Löschung des Benutzeraccounts.  
8-   Alle Mitglieder und Gäste der Webseite www.masonlar.org akzeptieren hiermit die Nutzungsbedingungen und verpflichten sich die Regeln des Forums zu respektieren.

Allgemeine Ethik Regeln

1. Schreiben Sie Ihre Nachricht detailiert, so die Themen für alle Forum Leser verständlich sind.
2. Bitte senden Sie keine sehr kurze oder bedeutungslose Nachrichten. Für die volle Integrität Ihrer Nachricht zu erreichen, vermeiden Sie bitte Schreib-, und Grammantikfehler. Vergessen Sie nicht, den Wert jeder Nachricht bestimmt das Verständnis des Lesers.
3. Um Ihre Gefühle auszudrücken ist besser die SMILEY-Symbole im Forum zu verwenden.
4. Über den Format von Nachrichten;
     a-Wenn Sie die Botschaft eines gewünschten Teils im Nachricht betonen wollen,  können Sie ruhig dieses Teil oder das gesamte Text in fett oder kursiv setzen.
     b-Ihre Nachricht können Sie auch in Farbe posten, so lange dies die Gestaltung dieses Forums  oder die Wahrnehmung des Lesers nicht massiv stört. Die bunte Betonung oder Hervorhebung von Ihrem Text sollte man mit den Untertiteln parallel passend behandeln.
     c-Unterstreichen vom ganzen Text sollte vermieden werden.
     d-Um die Betonung zu bereichern können Sie verschiedene Schriftarten verwenden. Aber Sie sollen bitte bei der Verwendung von unterschiedlichen Schriftarten nicht übertrieben, dies soll aber das Gesamtbild des Forums im Rahmen halten und das Lesen des Forums nicht schwieriger machen.


Forum Regeln

1. Die geposteten Inhalte sollen nach obengenannte "allgemeine ethische Leitlinien speziell für die Internet-Forum" gerichtet sein. Bilder können als Signatur verwendet werden. Allerdings sollen diese Bilder moralische und rechtliche Kriterien erfüllen. Maximale Größe für Signaturbilder: Breite: 320 Pixel Höhe: 1990 Pixel
2. Es ist im Forum untersagt zwei verschiedene Mitgliederkonten oder  Benutzernamen zu führen. Erlaubt ist es nur mit einer Benutzername zu posten, zu surfen oder Nachrichten zu schicken. Personen, die mehrere Mitgliederkonten führen, werden gesperrt. Wir bitten Sie bei Ihrer Benutzernameauswahl die allgemeinen moralische Werte zu achten. Andernfalls kann diese Mitgliedschaft ohne Vorankündigung gelöscht werden. Wir als Internet Seite Betreiber haften nicht für die ausgewählten Benutzernamen, die Verantwortung liegt komplett bei der registrierten Personen
3. Die selbe Nachricht darf nur einmal nur bei einem Themenbereich gepostet werden. Die Nachrichten, die mehrere Themen befassen, sollten bei dem Themenbereich gepostet werden, wo der Schwerpunkt des Themas liegt. Das gleiche Thema sollte nicht mehrmals neugepostet werden.
4- Nachrichten außer den Themenbereichen sollten nicht gepostet werden.
5- Bitte keine Nachrichten veröffentlichen, die Streitigkeiten zwischen den Mitgliedern oder Polemik auslösen können.
6. Anregungen, Kritik, Beschwerden, Lob oder administrative Warnung soll nicht im Forum öffentlich mitgeteilt werden. Diese sollen bitte via Privatnachricht Funktion im Forum oder via E-Mail verschickt werden. Die Themenbereiche im Forum sind für solche Zwecke nicht gedacht.
7. Wir versuchen das Niveau und die Inhaltsqualität unseres Forums höher als die üblichen Internet Foren zu halten. Wir erwarten, dass die Mitglieder dieses anstrebte Niveau mit gewohnter Höflichkeit weiterführen, die anderen Mitglieder höflich ansprechen und bei den Diskussionen den traditionellen Masonlar.org Forum Verhalten bewahren.
8. Respektlose, erniedrigende und beleidigende Wörter sind im Forum verboten, genau so wie eine „Slang“ Sprache. Man soll  einen „Chat“ Ton vermeiden und versuchen bei den Kommentaren möglichst objektiv zu bleiben.
9. Forum Themen, die den gültigen Strafrecht verletzten oder eventuell Institutionen und Personen in einer Weise beleidigen können, sind verboten. Zivil-und strafrechtliche Haftung trägt nur der Verfasser des Berichts oder der Nachricht. Falls solche Inhalte entdeckt werden, werden die geposteten Nachrichten und das Mitgliedskonto sofort gelöscht und für immer gesperrt.  
10.  Drohungen oder obszöne, vulgäre, Hassinhalte sind verboten sowohl auch das Posten derselben Inhalten mehrere Male. Visuelles Material oder die Hetze, die zur Diskriminierung der ethnischen Herkunft, des Geschlechts oder der Religion dienen, sind auch verboten.
11. Sie können ein bestimmtes Thema nicht unter mehreren Themenbereichen nochmal veröffentlichen. Wir bitten Sie um Vorsicht und Ordnung bei der Auswahl von Überschriften. Mögliche Agitationen sollen bei dieser Auswahl vermieden werden. Versuchen Sie bitte bei der Überschrift die Assoziation zum gewählten Thema zu bringen. Nichtbeachten dieser Regeln kann zur Lösung der Inhalte und sogar des Mitgliedskontos führen..
12. Unser Forum dient zu den Informationsaustausch, deswegen ist es untersagt unnötige persönliche Diskussionen, Streitigkeiten zu führen. Inhalte die andere Zwecke dienen sollen, werden ohne Vorwarnung gelöscht.  Solche Wiederholungen und Daueranfragen über Streitigkeiten an Forum Betreiber werden mit der Deaktivierung dieser Mitgliederkonten enden.
13. Veröffentlichung der persönlichen Daten von dritten Personen ist verboten. Unser Forum dient auch nicht zur Werbezwecken.
14. Heftige Kritik über die" Ausführung " der Forum Strafen sollte vermieden werden. Das Überreagieren und beleidigende Kritik gegenüber den Forum Administratoren würde nur die Autorität der Administratoren in Frage stellen. Solche Anregungen sollten nur via E-Mail an die Administration weitergeleitet werden.
15. Die Forum Mitglieder können die aufgefallenen Verstöße an admin(at)masonlar.org weitermelden. Die Fälle werden sofort überprüft.
16. Wenn Ihre Nachricht eine negative Erfahrung oder Unterstellungen beinhaltet, sollten Sie bitte versuchen die Menschen, Firmen-und Markennamen nicht zu veröffentlichen. Eine diskrete Haltung ist bei solchen Beschwerden erwünscht.
17- Wir weisen Sie besonders darauf hin, dass die Preisgabe der freimaurerischen Geheimnissen und Ritualen streng untersagt sind. Bei solchen Fällen wird das Mitgliedskonto ohne Vorwarnung sofort gelöscht und die registrierte IP-Adressen auf dem Server blockiert. Diese Benutzer können danach nicht einmal als Besucher oder Gast den Forum Bereich besuchen.
18- Masonlar.org Betreiber können jederzeit und ohne Ankündigung die AGBs ändern oder ergänzen. Für die Mitglieder gelten immer die aktuellen Nutzungsbedingungen und Forum Regeln.
19. Masonlar.org Betreiber und Administratoren können auf Grund der Verstöße gegen den Forum Regeln Ihr Mitgliedskonto fristlos beenden. Als Mitglied des Forums oder als Benutzer mit einer beendeten Mitgliedschaft haben Sie keinen rechtlichen Anspruch.
20. Für jeden Besuch auf die Webseite (gleichgültig wo Sie auf unsere Seite verlinkt geworden sind) gelten die Nutzungsbedingungen und die Forum Regeln automatisch als akzeptiert. Dies gilt auch für die abgeschlossenen Mitgliedschaften.
21. Sobald ein Artikel auf der Webseite von Masonlar.org gepostet ist, werden die Nutzungsrechte dieses Artikels an die Webseite Masonlar.org übertragen. Das Mitglied bestätigt und akzeptiert automatisch die Übergabe der Nutzungsrechten indem es die Inhalte auf die Webseite hochgeladen und gepostet hat.
Beim Auftreten der rechtlichen Probleme gelten die gültigen Gerichtsstände von den Ländern, wo die Mitglieder Ihre Wohnsitze haben.

SANKTIONEN
Die Verletzung der oben genannten Regeln bringt die folgende Sanktionen mit sich;
1. Mitgliedskonto wird vorübergehend oder dauerhaft auf Gast gestuft.
2. Mitgliedskonto wird vorübergehend oder dauerhaft von der Webseite gesperrt.
3. Die Löschung des Mitgliedskonto

Die Nutzungsrechte und  die Forum Regeln sind von den Masonlar.org Rechtsberatern sorgfältig erstellt worden.