Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden bizim milletimiz boyle???  (Okunma sayısı 8134 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 29, 2008, 02:51:47 ös
  • Aktif Uye

simdi belki beni yeren kisilerde olcak da sessiz kaliyorum sessiz kaliyorum. yok, olmuyor bir gun patlicam ortalikta. Bizim milletimiz niye her kafasi basmadigi seyi masonluga yoneltiyor? Gercekten anlamiyorum, kafam basmiyor. Gecen arkadasim bi yerde 2 tane ucgen gormus, gelmis bana mason isareti bunlar falan diye basladi. Oburu gelmis AKP binasinin onundeki o cennete giden 8 yolu simgeleyen 8 koseli yildizi  gelmis bana masonik isaret, uzak durcan bunlardan diyo. Yonetimi desteklemiyorum ama neden boyle? (8 koseli yildizi bilmeyenler varsa: http://www.8sutun.com/files/KOSE1.jpg)  Buda sinir yani, benimkide can. Dayanamiyorum artik. Bunun gibi daha bir suru ornek var.

Okudugunuz icin tesekkurler. Yazinca rahatladim bi nevi de olsa
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2008, 02:54:36 ös Gönderen: poyraz06 »

Ocak 29, 2008, 03:19:40 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sevgili Poyraz,

Bizim millet çok müstesna dır.Koyungillerden geliriz biz.Biri gelir zort der onun peşinden gideriz öbürü gelir zart der hemen onun peşine takılırız.Güdülmeyi pek bi severiz.İktidara şeriat gelir hepimiz anadan doğma şeriatci oluruz.İktidara Satanistler gelse sana yemin ediyorum halkın %95 i 1 hafta içinde satanist olur.Böyleyiz biz karakterimiz bu.Düzelmek için önce hastalığı kabul etmek gerekli.Sen bakma hamasi edebiyatı parçalayanlara.

sevgiler

Ocak 29, 2008, 03:28:00 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Piyon,

Konusma uslubunuzu ile ilgili daha dikkatli olmanizi rica ediyorum

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 29, 2008, 03:30:21 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Özür dilerim Sayın admin.Halk dili ile yazayım ,genele hitabedeyim demiştim.Ricanız başım üstüne.

Saygılar.

Ocak 29, 2008, 04:20:49 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sevgili Poyraz,

Bizim millet çok müstesna dır.Koyungillerden geliriz biz.Biri gelir zort der onun peşinden gideriz öbürü gelir zart der hemen onun peşine takılırız.Güdülmeyi pek bi severiz.İktidara şeriat gelir hepimiz anadan doğma şeriatci oluruz.İktidara Satanistler gelse sana yemin ediyorum halkın %95 i 1 hafta içinde satanist olur.Böyleyiz biz karakterimiz bu.Düzelmek için önce hastalığı kabul etmek gerekli.Sen bakma hamasi edebiyatı parçalayanlara.

sevgiler
Sayın piyon siz bu yorumu yazdığınıza göre güdülemiyor olanlardan olmalısınız.Yada bu millet dahlinde olduğunuza göre (yorumunuzun tamamındamillet"iz" ve biz tabirlerini kullanmışsınız bunun dışında milletiniz hakkında bir bilgim yok) farklı şekilde güdülmüş olmanızın bir eseri olarak bu şekilde düşünmüşsünüz
Sevgilerle değil(sonuç olarak sevgi bu forumda hatta dünyada zorunluluk değildir)ama SAYGILARLA!!!

Ocak 30, 2008, 02:45:50 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sn.Poyraz06
Komplo teorisi üretmek sadece "milletimize" özgü bir durum değil.Dünyanın heryerinde aynı durum sözkonusudur.Çok fazla dert edilecek :) bir durum değil diye düşünüyorum elbetteki tartışılabilinir olan teoriler dahilinde.:)Size önerim,bu konu ile ilgii daha çok sıkıntıya girmemek için kesinlikle youtube sitesinde masonlar kelimesini aramaya kalkmayın :)

Ocak 30, 2008, 02:58:09 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

kesinlikle youtube sitesinde masonlar kelimesini aramaya kalkmayın :)
kesinlikle haklısınız
Gül bahçesinde geçen aşk sırrını bir gül bilir, bir de ağlayan bülbül!

Ocak 30, 2008, 04:05:20 öö
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili Poyraz,

sevgiler

Sn demiyorum Piyon  dikkat edersen çünkü siz sayına layık bir insan değilsiniz hangi hakla bu milette hemde yaşadığınız bu ülkeyi hiçe sayarak hakaret edici sözler sarfedersiniz.Eminim sizin kütüğünüzü araştırıyor olsam dedeleriniz bu millet için ne mücadeleler vermiş insanlar olucak.sizin gibi bir münasebetsizin biride çıkıp saçma sapan şeyler konuşuyor.Gidin önce bu milletin tarihini okuyun bakın.
Bu ülkede kimse satranç oynamayı bilmez.Bu millet kaderini zar atarak belirler.

Ocak 30, 2008, 12:31:21 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sn.Poyraz06
Komplo teorisi üretmek sadece "milletimize" özgü bir durum değil.Dünyanın heryerinde aynı durum sözkonusudur.Çok fazla dert edilecek :) bir durum değil diye düşünüyorum elbetteki tartışılabilinir olan teoriler dahilinde.:)Size önerim,bu konu ile ilgii daha çok sıkıntıya girmemek için kesinlikle youtube sitesinde masonlar kelimesini aramaya kalkmayın :)

Sayın bilmeliyimgalilei,

Komplo teorisi üretirken de bir mantık üzerine üretmek daha sağlıklıdır. Ben Sn. Poyraz06 ın dediklerine katılıyorum milletimizde şöyle bir durum vardır eger bir kişi ya da cisimi sevmiyorsa o şey hakkında toplum tarafından kabul görmeyen baska bir olayla karalayabiliyorlar eger bu bir komplo teorisi olarak kabul görünüyorsa milletimizin durumu vahim..

Ocak 30, 2008, 02:45:51 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sn.Hyperion
Yorumumda göreceksiniz sadece "tartışılabilinir" yani "mantıklı" komplo teorilerinden bahsettim.Bu konuda sizinle de aynı fikirdeyim.
Bu durum hakkında biraz daha temel düşünmek lazım özellikle Masonluk hakkında üretilebilen mantıksız teoriler için diyebilirim ki aslında toplumumuzun kabul etmemesi değil yeterince aydınlanamamış olmasından ileri geliyor..Elbetteki yaşadığınız kesimde bu teorileri üretmeniz ve bu teorilerin yönleri,doğrulutuları açısından çok önemli.
Ama bunun en büyük nedeni olarak her insanın kitap yazmasına bağlıyorum.Çünkü kitap belirli bir yaşta siyasete ilgi duyan herkezin en büyük desteği?fakat sağlamlığı tartışılması gereken birçok yayın var mesela görüyorum çevrede lisede okuyan öğrenciler var ellerinde türlü türlü kitaplar Baypipo vs
Yani okumak araştırmak bir bilinç değildir.Kimi okuduğunuzu bilmek bilinçtir.Zaten hiç ama hiç okumamış insan nereden bilebilir ki Mason kelimesini 8 köşeli yıldızları?