Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Amon Ra'nın bir iletisi üzerine  (Okunma sayısı 6062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 10, 2011, 05:33:23 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Amon Ra’nın, foruma gelişinden beri pek ilginç katkıları var.

Ötekilerin üzerinde durmadıysam da şu Mitoloji bölümündeki “Kayıp Kıta Mu’nun Sembolleri” Başlığı altındaki yazısı bir başka dikkatimi çekti.

Buradaki niyetim Sayın Amon Ra’ya bir yanıt yazmak değil. Onun yazdığı yazıdan alıntıyla tüm forum üyelerine bir ileti de bulunmak.

Forumun alıntı sistemini kullanmayı beceremiyorum. Bu nedenle tümcelerinin yüklemlerini göstereceğim.

…..…. zannediyorum
…….... gibi tezlerde vardır.
………. sanılmaktadır.
………..sanmaktayım.
…….… söyleniyor.
……... söylenmekte ve ………  söylenmekte.

Ben diyorum ki;

Bu işler öyle zannetmekle, tezlerle, sanmakla, söylentilerle olmuyor.

Bu işler bilgiyle oluyor.

Hele konu tarihsel ve kurumsal bakımdan güncel  bilgiler ise bunun gerçekliği için belge, kanıt gerekiyor.

Ötesi ya safsata ya da fasarya.

Komplo kuramlarına ise zaten çoktan doyduk. Onları artık forumun Edebiyat bölümüne almalı.

« Son Düzenleme: Kasım 10, 2011, 05:39:05 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 11, 2011, 01:01:21 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sayın Adam emek vermeden kazandığın paradan, itibardan hayır gelmez. Ben bunun acısını çok geçte olsa anladım
Ama şu andaki gençlik maalesef her şeyi hazır alma derdinde. Araştırma yok,
mantık yok. Y kuşağı deniliyor, 1990-2000 arası doğan gençlere. Bu gençlerde cemaate girerek, veya başka oluşumlar içine girerek
buralardaki şahıslar tarafından hazır itibar kazandırılıp, tek taraflı ve belli bir çizgi araştırmalar
yaptırılıp kendine güven kazandırılıp başımıza yönetici olarak atandırılıyorlar. Sorgulamadan uzak,
tek taraflı ve hazır bilgiyle yetişen nasıl oluyor; sorgulamayan, hazır itibar peşinde koşan yönetici.
Sanırım Amonra'da hazır mason olayım derdinde. Emek vermeden, öğrenmeden.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Kasım 11, 2011, 03:33:15 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

sayın adam ve ruzbere beni seviyeli olarak eleştirdikleri için teşekkür ederim benim yanlışlarım olabilir bende kendimi sorgulama fırsatı buluyorum bu değerlendirmelerle.en azından başkaları gibi haddimi bilmekle itham edilmiyorum.emek vermeden mason olmak gibi bir isteğim yok sadece ben kendimde bir yetenek olduğu inancındayım ve bunun mason olmakta bana ivme kazandıracağını düşünüyorum.olamayabilirimde belki hiç bir zaman herşey olabilir.saygılarımla.

Kasım 11, 2011, 04:47:02 ös
Yanıtla #3
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Adam

Gereksiz ve degersiz komplo teorileri dile getırılmesse ve tartısılmazsa dogruya nasıl bileceğiz yannıs olmassa dogru olmaz. Dogru olmassa yanlıs olmaz.
               Evet sizide anlıyorum.Temel olarak araştırılmalı ve bılgı temel alınmalıdır dıyorsunuz.Olmayan elementı yaratmayın.
                Herkezın sizin olcunuzde ve bilginizde bekleyemessınız.Ama bunu istemek en dogal hakkınız.

Yine nacizane bir eleştiride bulanacagım bu forum hakkında bu forumdaki konuları mevcut ortamamızda bile konusmamız olesıne zor ki Ve bir ülkeye bir dile alısmak bir zaman alıyor.Bu forumunda benım garipsedığim ve aynı zamanda imrendiğim  bi uslup var.

Zaman herseyın ilacıdır.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Kasım 11, 2011, 09:04:09 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Sayın Amon ra gençlik heyecanları, bak mason olanlar bile ben değilim diyor öğrenecek, arastırılacak çok şey var diyorlar. Emek vermeden hiç bir şey kalıcı olmaz umarım herşey gönlünce olur.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Şubat 11, 2012, 01:33:07 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

ben hiç bir locaya kayıtlı değilim vede olsamda zaten öleceğemi bilsem söylemem.benimki fikir olarak masonluk yani düşünce olarak.

Şubat 11, 2012, 01:38:26 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

benim masonluğa ilgim daha önce yüksek bir mason olduğunu düşündüğüm kişinin ruhyla bağlantıya geçip daha sonra onun düşünce tazıyla hareket etmem ve fizik ötesi etlilenmelerim nedeniyle yani direk çalışmadan şöhret amaçlı değil daha önce mason olduğunu düşündüğüm kişinin masonik dercesine ulaşma isteğimdir ve tabiki dolayısıyla derce edinmedir fakat şu an içinde bulunduğum ve aklı ve eğitim seviyem yeterli değil ben bunu aşmanın uğraşısı içerisindeyim.sanırım bu konuda bana saygı duyulması lazım çünkü ben bütün masonları seviyor ve saygı dutuyorum.ben hiç biriyle tanışmadım ama kalpten gelen sevgi ve saygı bu.