Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bilgi Kitabi  (Okunma sayısı 109786 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2008, 03:09:40 ös
Yanıtla #70
  • Ziyaretçi

O kitabın bu kitap olmadığını anlamamız için kitabı beklemeye gerek yokur Sn Sevil;çünkü bahsettiğimiz kitap Dr.Bedri Ruhselman'a yazdırılmıştır sizin bahsettiğiniz ise Sn Bedia Çolak hanımefendiye yazdırılmıştır.

Ağustos 30, 2008, 03:13:27 ös
Yanıtla #71

O kitabin dogrulugu eger kesin degilse bu kitabin da dogrulugu kesin sayilmaz bence. Mevlana ile alakali bir dernek yayinliyor diye illaki dogru olacak diye birsey soz konusu olamaz herhalde. Degil mi?

Sevgili Poyraz; belki kendine gore hakli olabilirsin ancak ben kendi iradem ve mantigimla hareket ettigim icin Kitabi gormeden ve okumadan o Kitap hakkinda kesin bir hukme varmanin gereksiz ve yanlis bir tutum olabilecegini dusundugumden boyle bir aciklamada bulunmustum :) tabiki secim sizin ve bahsi gecen Kitabin hangisi olduguna kendiniz kanaat getireceksiniz.

Yine herseyde oldugu gibi Bilgiler dogrudan degil de yaniltici olarak verildiginden yanlis birsey yapmamak adina temkinli davranilmasi gerektigine inaniyorum.

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 30, 2008, 03:18:08 ös
Yanıtla #72
  • Aktif Uye

Katiliyorum Sn.Sevil :)

Ağustos 30, 2008, 03:18:18 ös
Yanıtla #73

O kitabın bu kitap olmadığını anlamamız için kitabı beklemeye gerek yokur Sn Sevil;çünkü bahsettiğimiz kitap Dr.Bedri Ruhselman'a yazdırılmıştır sizin bahsettiğiniz ise Sn Bedia Çolak hanımefendiye yazdırılmıştır.

Soyledigim gibi bahsi gecen Kitabin dogrulugu iddia ettiginiz Kitap ortaya cikinca anlasilacaktir.

Ağustos 30, 2008, 03:19:31 ös
Yanıtla #74

Katiliyorum Sn.Sevil :)

:) Tesekkurler..Ayni fikirde oldugumuza sevindim.

Sevgiler.

Ağustos 30, 2008, 03:26:46 ös
Yanıtla #75
  • Ziyaretçi

Tabii ki doğruluğu ortaya çıktığında belli olacaktır benim üzerinde durduğum o değildi bilgi kitabı sitesinde Dr.Bedri Rushelman'ın bahsettiği bilgi kitabınının kendilerininki olduğunu söyleyerek buradan rant sağlamaya çalışıyorlar ama bu kitap Dr Bedri Rushelman tarafından yazıldığından böyle birşeyin olması imkansızdır bunu naçıklamak istedim...

Ağustos 30, 2008, 03:44:11 ös
Yanıtla #76

Tabii ki doğruluğu ortaya çıktığında belli olacaktır benim üzerinde durduğum o değildi bilgi kitabı sitesinde Dr.Bedri Rushelman'ın bahsettiği bilgi kitabınının kendilerininki olduğunu söyleyerek buradan rant sağlamaya çalışıyorlar ama bu kitap Dr Bedri Rushelman tarafından yazıldığından böyle birşeyin olması imkansızdır bunu naçıklamak istedim...

Birakalim bu rant olayini da birbirimizi karalamaya calismakla elimize hicbirsey gecemeyecegi gibi suan icin Evrensel Konular hakkinda konusurken bile birinin dogrulugunu savunurken digerinin yanlis oldugunu iddia etmenin de tamamiyle gereksiz oldugu gorusundeyim. Cunku yuzyillardir biz İnsanlara gonderilen Dinler hususunda boyle yaptik ( oysaki Dinlerin amaci biz İnsanlari butunlestirmekti ama bunun olacagi yerde seninki yanlis benimki dogru diyerek yanlis tutumlar sergilemekle İnsanligi bu seviyeye getirdik ) ve senin dinin - benim dinim dedik: ayrilmalara, bolunmelere kadar vardik. Bari gelinen bu surecte ayni tutumu sergilemeyelim.

« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2008, 03:48:30 ös Gönderen: Sevil »

Ağustos 30, 2008, 03:53:57 ös
Yanıtla #77
  • Ziyaretçi

Sn Sevil laf cambazlığı yapıyorsunuz benim bahsettiğim çok farklı birşey ben bilgi kitabının bir safsata değil aksine doğruluğuna emin olduğumu söyledim ama şu an söylediğim başka bahsedilen bilgi kitabı asla bu bilgi kitabı değildir ama eğer bunu iddia ediyorlarsa bu bir ranttır.

Ağustos 30, 2008, 03:58:17 ös
Yanıtla #78

Sn Sevil laf cambazlığı yapıyorsunuz benim bahsettiğim çok farklı birşey ben bilgi kitabının bir safsata değil aksine doğruluğuna emin olduğumu söyledim ama şu an söylediğim başka bahsedilen bilgi kitabı asla bu bilgi kitabı değildir ama eğer bunu iddia ediyorlarsa bu bir ranttır.

Sayin Marti; bir konuda anlasamiyoruz sanirim ve durumu hemen acikliga kavusturmak istiyorum:

Bakiniz bahsi gecen Kitabin hangisi oldugunu Zaman gosterecektir, dedim :) Bunun uzerine fazla uzatmanin gereksiz oldugunu dusunuyorum.

Saygilar ve iyi paylasimlar..

Ağustos 30, 2008, 04:00:40 ös
Yanıtla #79
  • Ziyaretçi

:) sorunumuz bu değildi zaten anlamamakta bu kadar ısrarcı olmanızın altında da başka sebepler var size de iyi paylaşımlar...