Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: para ödeyemiyen üyelikten atılırmı?  (Okunma sayısı 32544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 30, 2007, 08:45:27 ös
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Gayre tapede dilsizlere bile bülbül gibi söyletiyorlarmış

Mart 30, 2007, 09:24:38 ös
Yanıtla #31

Haddim değil ancak bence Masonların gizemi sırrı sisteminde saklı. Aslında algıladığımız '' sır '' yanlış çeşitli kaynaklardan o kadar çok şey alıyoruz ki oda bize çölde vaha bulma arayışını başlatıyor. Yok kabala yok tapınak şövalyeleri yok ezoterizm mısır hermes piramitler filozoflar zanginler vs... daha uzar gider bu liste Sırra dönecek olursam bence öyle mucizevi bir sır yok sır denen şeyin büyük kısmı ortada ancak o kadar dağınık ki halisülasyon sanıyoruz. Bu bir sistem insanlar bu sisteme girince amaç sistemin devamlılığını sağlamak oluyor bu sistem yeni başlamamış kendileri de ifade ediyorlar uzun vadeli olan bir yatırım ancak bu yatırım her dönem meyvelerini veriyor. Tabi bu sisteme yoldan geçeni almıyorlar bir çeşit aristokrasi gibi geliyor. Dünya da bir çok topluluk kurum örgüt vs gibi yapılanmalar var insanlar beraber olmak istedikleri diğer insanlarla bir araya geliyor günümüzde bir çok lokal dernek tarzı kuruluşlar var Üye Olmayan Giremez yazısı kapıya asılıyor. Şimdi şöyle düşünelim _benimde işlettiğim bir yer vardı_ Briç kulübü oraya gelen insanlar belli kültür düzeyine ve belli kurallara uygun kesim  birinci amaçları o kulübü yaşatmak böylece briç oynamak ikinci amaçları ise bu sporu yaymak ancak kave kültürü ya da kumar gibi oyunlar kulüpte olmaması için içeri herkes alınmıyor yani içerde bir sır yok bu bir hayat felsefesi... tabi dışardan bakanlar aaa diyolar kadınlı erkekli gece yarılarına kadar kumar oynuyorlar :) gelde anlat işim insanlara içerde neler olduğunu anlatmak değil ki sadece işimi yapmak...

Bu örnekle Masonların sırrına dönecek olursak işte buradaki duruma benziyor diye bir varsayımım var. İçerde yapılan işin dışarıdaki herkesin huzurunda yapılacak olursa özelliği bozulur kaygısı var dışarda kalanında bu duruma tepkisi var.

Briç oynamayı bilmeyen bir adamı karşınıza alıp oyun oynarmısınız ? Onlarda sistemi bilmeyen yada anlamakta zorluk çekecek yabancı kalıcak insanlarla bu işi yapamıyacaklarını anlatıyor mesaj gayet açık bu iş bir insanın bazı özellikleri olmasını gerektiriyor , varsa içerdesin yoksa dışardasın...

Saygılarımla.       

Mart 30, 2007, 09:42:55 ös
Yanıtla #32
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

..._benimde işlettiğim bir yer vardı_ Briç kulübü oraya gelen insanlar belli kültür düzeyine ve belli kurallara uygun kesim  birinci amaçları o kulübü yaşatmak böylece briç oynamak ikinci amaçları ise bu sporu yaymak ancak kave kültürü ya da kumar gibi oyunlar kulüpte olmaması için içeri herkes alınmıyor yani içerde bir sır yok bu bir hayat felsefesi... tabi dışardan bakanlar aaa diyolar kadınlı erkekli gece yarılarına kadar kumar oynuyorlar :) gelde anlat işim insanlara içerde neler olduğunu anlatmak değil ki sadece işimi yapmak...
...
Briç oynamayı bilmeyen bir adamı karşınıza alıp oyun oynarmısınız ? Onlarda sistemi bilmeyen yada anlamakta zorluk çekecek yabancı kalıcak insanlarla bu işi yapamıyacaklarını anlatıyor...

Çok güzel bir benzetme olmuş.

Mart 30, 2007, 09:51:25 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Alıntı
tabi dışardan bakanlar aaa diyolar kadınlı erkekli gece yarılarına kadar kumar oynuyorlar  gelde anlat işim insanlara içerde neler olduğunu anlatmak değil ki sadece işimi yapmak...
Iyiki Harun Yahya gormemis, walla direk size kedi kesiyolar fala nderdi. hemde ispatlariyla, kurandan alintilarla bunu aciklardi :D

Belgeselini bile yapardi. Bric Kuluplerinin Maskeleri Dustu! diye birde baslik.

Sonrada sizden adamlar cikar derdiki, hayir boyle birsey yok. ama harun beyin cevabi hazir... senin derecen dusuk o yuzden bilmiyorsun. :D

Mart 30, 2007, 10:01:08 ös
Yanıtla #34

:D  ;D  :)

Sorunun ikinci ayağıda ikinci kalite ya da özenti sahte kulüpler ya da oluşumlar başka bir yerde Briç adı altında kumar oynatanlar yok mu? elbette var. Adamlar briç nedir diye sorduğunda o ne ben nerden bileyim patrona sor falan diyolar açıkki alakaları bile yok !

Bu Masonluk içinde geçerli olabilir mi? yani birkaç özenti ya da bazı farklı niyetli insanlar Loca açabilir mi? bu durum birinci olarak devletin ilgili makamlarını ilgilendiriyor sahte olana onay vermemeli. Diğer insanlarda sahte ile orjinali ayırtetmeden karar vermemeli.

Mart 30, 2007, 10:04:53 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Alıntı
devletin ilgili makamlarını ilgilendiriyor sahte olana onay vermemeli
varya bence devlet bile Masonlugu senden daha az biliyor. :)
o yuzden onlar zaten birsey diyemez. ne diyecekki, Sen sahte Masonsun. Loca acamazsin      mi diyecek? o yuzden zaten acilmis boyle baska baska seyler. ama MASON un dedigi dogruysa, turkiye gene iyi durumda. Fransada flan 50 tane farkli dernek varmis kendilerine Mason diyen :D

byagi hayret ettim acikcasi ona.

Mart 30, 2007, 11:11:44 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Hep bu misler mus lar zaten yakiyor ya bizi. Hic Gayrettepe'yi ziyaret ettiniz mi? Ben cok ettim.

Mart 31, 2007, 11:37:07 ös
Yanıtla #37
  • Seyirci
  • Aktif Uye

MASON OLMAMAMA RAGMEN BILDIGIM KADARIYLA BIR KARDES YUZ KIZARTICI VE ICERISINDE BULUNDUGU IRTIBATTA OLDUGU KARDESLERININ YUZUNU KIZARTACAK SEKILDE OLMADIGI TAKTIRDE ISLERI BOZULSADA LOCA ICERISINDE IDARE EDILIR BU IDARE SURESI ICERISINDE SORUNLARINA KALICI ÇOZUMLER BULUNMAYA CALISILIR.CUNKU HER KARDES BIRBIRININ IMDADINA YETISIR..BU ÖZ KARDESINIZLEDE BOYLEDIR.MASON BIRADERINIZLEDE..AMA BIR MASON YUZ KIZARTICI BAZI OLAYLARA KARISMIS VE YAPTIRIMLARA MARUZ KALMIS ISE BILINDIGI UZERE AIDATLARINI VERSEDE BAGLI BULUNDUGU LOCAYLA ILISIGI KESILIR.VE BU KISININ DERECESI GOZ ONUNDE DAHI BULUNDURULMAZ..BENIM DUYDUKLARIM BUNLAR..
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2007, 08:48:23 ös Gönderen: La_Merica »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Nisan 01, 2007, 06:36:22 öö
Yanıtla #38
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Cok Dogru bilgiler vermissiniz. Tesekkur Ederim.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 01, 2007, 06:33:50 ös
Yanıtla #39
  • Uzman Uye

Hep bu misler mus lar zaten yakiyor ya bizi. Hic Gayrettepe'yi ziyaret ettiniz mi? Ben cok ettim.
siz neden ziyaret ettiniz?
yoksa yukarda komserle çaymı içtiniz