Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Danistay Başkanının Uyanışı  (Okunma sayısı 2016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 21, 2013, 09:23:13 ös
  • Ziyaretçi

Merhaba arkadaşlar, ulkemizdekı malum hukuk düzeninin ne hale geldiğini görüyoruz. Özellikle bir hukukçu olarak bunun ceremesini her gün cekiyorum ama bugun Danıştay başkanının açıklamalarını hem sevinerek hem de "günaydın" diyerek dinledim. Sizce bu bir uyanış midir yoksa bir gaz alma,toplumu rahatlama stratejisi midir?
Saygilarimla...

Şubat 23, 2013, 01:30:13 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Aslında buna benzer konular sitemizde zaman içinde tartışılmıştı. Fakat şimdi söyleyen Danıştay Başkanı olunca nedense daha bir önem kazandı. Sayın Başkan bu söyleşisine ilaveten, Hakimler ve Savcılar Kanununun değiştirilmesi gerektiğini, Hakimler ile Savcıların aynı kanun içinde mütalaa edilemiyeceklerini, 61 Anayasasındaki düzenlemeye geçilmesi gerektiğinide söylese idi daha iyi olmaz mıydı ?
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 24, 2013, 04:30:17 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Aslında buna benzer konular sitemizde zaman içinde tartışılmıştı. Fakat şimdi söyleyen Danıştay Başkanı olunca nedense daha bir önem kazandı. Sayın Başkan bu söyleşisine ilaveten, Hakimler ve Savcılar Kanununun değiştirilmesi gerektiğini, Hakimler ile Savcıların aynı kanun içinde mütalaa edilemiyeceklerini, 61 Anayasasındaki düzenlemeye geçilmesi gerektiğinide söylese idi daha iyi olmaz mıydı ?
       Saygılar-sevgiler.
Şu anda savcılık makamının iddia makamı olduğunu nihayet frkına vararak , artık kürsüden indirme ve yargının diğer ayağı olan savunma makamı ile eş değer haline getirmeye çalışmaktadırlar ki bence de doğru olan budur

Şubat 24, 2013, 07:50:13 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayın Aydıncyln,  kusuruma bakmayın dikkatimden kaçmış olabilir, böyle bir çalışma mı var ?
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Haziran 08, 2013, 12:41:40 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Açtığımız konuları neden takip etmeyiz ki ?
bekle, izle, gör, hisset, anla...