Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ulas Benzeridi Günese  (Okunma sayısı 1528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 19, 2013, 03:34:11 ös
  • Uzman Uye

ZÜLFÜ LİVANELİ-ULAŞ

Şubat 19, 2013, 03:52:53 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Eskileri yad ettik...

Huzur içinde yatsınlar.

Teşekkürler...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 20, 2013, 02:10:49 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Ulaş yaşıyor – ODTÜ Kolektif (Kolektifler.net)

20 Şubat 2013

1968 yılı kasım ayında “Vietnam kasabı” olarak bilinen Robert Komer Amerikan emperyalizminin Ortadoğu’daki politikalarını uygulamak üzere Türkiye’ye büyükelçi olarak atandı. Bizzat Amerikan yardımları ile kurulan, eğitim dili İngilizce olan ve kuruluşunda Amerika ve Avrupa pazarları için nitelikli ve ucuz teknik eleman yetiştirme amacı güdülen ODTÜ, Komer’in ilk ziyaret etmek istediği yerlerden biri oldu. Komer’in Türkiye’ye gelmesiyle birlikte başlayan protestolar sebebiyle bu ziyaret bir süre ertelense de 6 Ocak 1969’da, Vietnamlı devrimcilerin kendisine verdikleri isimle Honço (Kasap), dönemin rektörü Kemal Kurdaş’ın daveti ile ODTÜ’ye geldi. Ancak bu ziyaret ODTÜ’nün antiemperyalist mücadeleyle simgeleşmesini sağladı. Aralarında Ulaş Bardakçı’nın da bulunduğu ODTÜ’lü devrimciler Komer’in arabasını ateşe vererek emperyalizme karşı direnişin ateşini ODTÜ’de yaktılar.

Aradan 44 yıl geçti ama ODTÜ’de Ulaş Bardakçılar tükenmedi. 18 Aralık 2012’de bu kez Tayyip Erdoğan geldi ODTÜ’ye. Ağzından hiç düşürmediği bir savaş lafı, Ortadoğu halklarının başına çöreklenmiş emperyalistlerin taşeronu olmak için yapmadığını bırakmıyordu. Kâh İsrail’i korumak için radar üssü kurduruyordu Kürecik’e, kâh NATO askeri sokuyordu ülkeye. O da gösterdi ODTÜ’ye gelme cesaretini ama o da buldu karşısında Ulaş’ı. Yüzlerce Ulaş dikildi karşısına ve “emperyalist savaş çığırtkanını” kovdu ODTÜ’den. Ve ODTÜ direnişi öğretti bizlere yeniden Ulaş olmanın ne demek olduğunu.

Bugün Ulaş olmak halkların düşmanı emperyalizme ve onun işbirlikçisi AKP’ye karşı mücadele etmektir.

Bugün Ulaş olmak AKP faşizmine karşı direnmek ve onun tüm saldırılarına karşı onurlu bir yaşamın var olabileceğini haykırmaktır.

Bugün Ulaş olmak halk yararına bilimi savunmaktır.

Ve bugün Ulaş olmak mutlaka sokakta olmaktır.