Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kıraç  (Okunma sayısı 10397 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 14, 2008, 11:12:46 ös
  • Ziyaretçi

Tufan Kıraç 1972 Yılında Kahramanmaraş'da doğdu. Öğretmen olan babasının görevi nedeniyle 10 yaşına dek Kahramanmaraş ve köylerinde yaşadı. 1982 yılında babasının tayini çıkınca ailesiyle İstanbul'a yerleşti ve eğitimine İstanbul'da devam etti.

Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı ilgi duyan Kıraç'a ilk desteği bağlama çalan babası verdi. Bağlama ile müziğe başlayan Kıraç'a ikinci büyük destek lisedeki müzik öğretmeni Refik Köksal'dan geldi. Müziğe olan ilgisini ve yeteneğini gören Refik Köksal Kıraç'a ilk gitarını hediye etti.

1990 Yılında liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarına girerek Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında Taksim, Harbiye, Kadıköy'deki barlarda çalışmaya başladı. Lise yıllarında ilk beste ve söz çalışmalarını yapan Kıraç 1996 yılına geldiğinde ilk albümü için çalışmalara başladı. Kıraç'ın ilk albümü Deli Düş 1998 yılı Mayıs ayında çıktı.

Birinci albümüyle Rock müzik dinleyicilerinin gözünde saygın ve sağlam bir yer edinen Kıraç 2000 yılının ilk günlerinde ikinci albümü Bir Garip Aşk Bestesi ile bir anda yüz binlerin beğenisini kazandı.

"Bir garip aşk bestesi" albümünün müzikseverlerle buluşmasının ardından üçüncü solo albümünün repertuar çalışmalarına başlayan Kıraç'ın bu arada Funda Arar’la birlikte 2001 Şubat ayında Sevgiliye adını verdikleri mini düet albümü çıktı. Ağırlıklı olarak Kıraç şarkılarından oluşan 3. solo albümü Zaman albümünde söz ve müziği İskender Doğan'a ait "Kan ve Gül" Aşık Veysel'den "Derdimi Söylesem" ve iki de anonim türkü yer alıyor.

Ocak 14, 2008, 11:14:15 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Muhteşem bir ses... Rahmetli Cem Karaca'ya benzeyen ses tonu, güçlü sesi ile hayranlık uyandırıyor... Canlı performansını izleyipte sesine hayran olmamak mümkün değil...

Ocak 14, 2008, 11:14:47 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Yıldızlarda Kayar

Ocak 14, 2008, 11:15:46 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Yıllar Sonra

Ocak 14, 2008, 11:17:47 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Bir Veda Havası

Ocak 14, 2008, 11:28:19 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Yaptığı birbirinin aynısı gibi duran dizi müzikleri hele ki F.Tarrega ile R.Korsakov'dan aldığı temalar üzerine kurulu Binbir Gece'nin müzikleri sayesinde artık iyice soğuduğum kişi. Eskiden severdim, özellikle ikinci albümü çıktığında dinlemiştim bir ara.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ocak 14, 2008, 11:31:40 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Açıkçası ben öyle düşünmüyorum, sesine hayranım... Her daim dinleyebileceğim bir sanatçı...

Ocak 15, 2008, 12:19:11 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

bir çoğumuz bazı bestelerinde hüzünlenmişizdir mutlaka mesela bir garip aşk bestesi yukarıda video sunuda eklemiş sevgili blossom yıldızlarda kayar...
ama sadece birkaç bestesi güzel diyebileceğim sanatçılardan...

Ocak 15, 2008, 12:21:20 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Ben çok seviyorum :) Zevler ve renkler tartışılmaz diyeceğim politikçe ;)

Ocak 15, 2008, 12:34:45 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Bir Istanbul Masali muziklerini cok guzel yapmisti. Simdi ise sanirim Annem dizisinin muzigini yapiyor, o da guzel . Duygulu ve basarili bir rock cu..