Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ASLI GÜNGÖR - Kalp Kalbe Karşıdır  (Okunma sayısı 2622 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 02, 2008, 10:34:50 ös

Türk Pop Müzigi ile aram hic yok aslinda,kisisel bir sebebi yok bana hitap etmiyor diye düsünüyorum;belirttigim sebepsiz sebepten dolayi dinlemiyorumda.
Yalniz biraz önce tesadüfen youtubede karsima cikan bu harika ses dinlememe ve hatta sizinde dinlemeniz gerektigine karar vermeme sebebiyet verdi.Saniyorum cogunuz taniyorsunuzdur bu bayani.
Iyi dinlemeler...

Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Mart 02, 2008, 10:41:51 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet açıklamanıza katılıyorum sn. zarathustra. Zaten pop müzik türü ülkemize has bir durum :)

Dünya müziklerine baktığımızda bugün Mozart'ın sürekli dinlenen bir eseri bile popüper müzik arasına girerken bizde bu kavram yeni bir müzik türü olarak lanse ediliyor. Üstelik en kötü şekilde.

Ülkemizde Sezen Aksu gibi birisi sanatçı olabiliyor, üstelik kendisini beste fabrikatörü ilan edebiliyor nota bilgisi olmamasına rağmen.  Sanatçı kavramını hep anlatıyorum yazıyorum burada da belirtmek istiyorum.

Sanatçı: Yaptığı eserin her noktasını kendi başına üreten ve halka sunan kişiye denir.

Yorumcu sanatçı olamaz. Ona ancak yorum sanatçısı yada ses sanatçısı diyebiliriz. Ama başına özellikle bu dediklerim getirilmeli.

Fakat enstrumanist ve aynı zamanda iyi bir bestekar çıktığında ise altında rahatlıkla şarkıcı yazabilen bir toplumuz biz :)

Videoya gelince paylaşım için teşekkürler. Duygusal ve şu sıralar gündemde olan ve beğenilen bir şarkı.

Mart 21, 2008, 04:33:17 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bu sarkinin hafizam ve hatiralarimda ayri bir yeri var. Yasadigim zaman dilimine has olarak ...

Sanatcinin yorumu guzel evet. Duetde hos durmus...

Muhabbetle