Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

swastika masonların güneş sembolü. hitler de raydan çıkmış bir mason olabilir mi ?

evet
15 (30%)
hayır
35 (70%)

Toplam Oy Verenler: 35

Gönderen Konu: Hitler Masonmuydu?  (Okunma sayısı 37116 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2011, 10:41:38 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

BENCE HİTLER BİRİLERİNİN ADAMIYDI AMA NE DEMİŞLER GERÇEKLERİ AKILLILAR GÖRÜR AMA ÇOK AKILILAR ÇOK AZINI KONUŞUR.

Ağustos 31, 2011, 12:16:38 öö
Yanıtla #11

Hitler'in bir mason olduğuna inanmıyorum. Belki başka dışa kapalı bir örgüt üyesi olmuş olabilir; ama mason değildi.
Bununla ilgili, anti-masonik bazı kaynaklar Hitler'in bir konuşmasını video sitesine yüklemişler.
İşte o konuşma(ingilizce alt yazılı):

Adolf Hitler: We shall crush the Freemasons!

Ses, Adolf Hitler'in sesi. Bilgisayarla oynama yapıp kandırmaca olabileceğini sanmıyorum. Adolf Hitler bu videoda, masonluk,siyonizm ve yahudiliği düşman olarak görmüş ve ortadan kaldırılması gerektiğini söylemiş. Böyle bir durumda mason olmasına imkan yoktur bence.

Saygılarımla
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Eylül 10, 2011, 04:39:38 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

bencede mason değildi.belki masonlar tarfından kullanılmış olabilir.ama gözlerine baktığınızda hipnozlu ve çıldırmış biri izlenimi veriyor.belki ne yaptığını bile bilmeyen bir deliydi.

Eylül 10, 2011, 04:46:14 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

hitler daha çok bir sembol gibi yani yahudilerle uğraşılmamasını öğütleyen ve yahudilerin mağduriyetinin baş mimarı gibi.sonuçta hitler karakteri olumsuz bir karakter onun sayesinde yahudi dostu olmayı öğrendik.

Eylül 10, 2011, 07:02:06 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Hitler'in o zamanki askeri ve siyasi gücünün kapsamını bilemiyorum. Tarihle ilgilenen arkadaşlara şunu sormak istiyorum. Bana Hitler'in Mason ve Yahudi düşmanı olduğu tezi mantıklı durmuyor. Eğer tahmin ettiğim bir askeri ve siyasi gücü var ise istese tüm Yahudi ve Masonları yok edebilirdi. Gaz odalarının salgın hastalıktan korunmaları için toplu ilaçlama için kullanıldığı, yakılan cesetlerin salgın hastalık taşıdığı iddiaları aklıma geliyor örneğin.

Antisemitist ve antimasonların Hitler'i tüm davetiye ve çağrılara rağmen israile gitmek istemeyen yahudileri zorla göç ettirmek için yapılan bir düzenek olarak bakmaları bana daha mantıklı geliyor. Ki yanlış bilmiyorsam bunu iddia etmek avrupada suçtur. Siyonistlerden her şeyi bekleyen bir insanım bence oldukça makul bir iddia.

Saygılarımla.

Eylül 20, 2011, 09:35:23 ös
Yanıtla #15

Hitler'in o zamanki askeri ve siyasi gücünün kapsamını bilemiyorum. Tarihle ilgilenen arkadaşlara şunu sormak istiyorum. Bana Hitler'in Mason ve Yahudi düşmanı olduğu tezi mantıklı durmuyor. Eğer tahmin ettiğim bir askeri ve siyasi gücü var ise istese tüm Yahudi ve Masonları yok edebilirdi. Gaz odalarının salgın hastalıktan korunmaları için toplu ilaçlama için kullanıldığı, yakılan cesetlerin salgın hastalık taşıdığı iddiaları aklıma geliyor örneğin.

Antisemitist ve antimasonların Hitler'i tüm davetiye ve çağrılara rağmen israile gitmek istemeyen yahudileri zorla göç ettirmek için yapılan bir düzenek olarak bakmaları bana daha mantıklı geliyor. Ki yanlış bilmiyorsam bunu iddia etmek avrupada suçtur. Siyonistlerden her şeyi bekleyen bir insanım bence oldukça makul bir iddia.

Saygılarımla.

Hitler'in Masonlara ve Yahudilere sıcak baktığını sanmıyorum. Hele ki kavgam kitabı ve bazı ses kayıtları da bunu doğruluyor. Ama yahudilerin göç etmesi için "kullanılmış" olabilir. Belki de böyle ateşli bir ırkçıya ihtiyaç vardı, kim bilir.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Aralık 30, 2011, 03:29:27 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Peki Hitler Türk müydü? :)

Yıllar önceydi. Yaklaşık 35-40 yıl önce. Ankara'da Anadolu Medeniyetleri Müzesine gitmiştim. Sanırım ilkokul gezisi gibi birşey. Orada onlarca altın gamalı haç gördüğüm zaman duyduğum hayreti hala hatırlarım.

1000lerce yıl önce gamalı haç Anadolu'da olduğuna göre Hitler pekala buralı olabilir, ne dersiniz? :)

Doğruluk ihtimalini başlıktaki soruya verilecek evet cevabıyla aynı seviyede görüyorum :)

Saygılarımla.

bencede adolf bir Türk sempatizanıydı .  :) :) :)

saygılarımla..
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..

Şubat 29, 2012, 09:39:48 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

bence hitler denen dengesiz thule tarikatı üyesiydi ve kendi ırkının sümerlerden yani anadoluya mu ve atlantisten orta asya yoluyla anadoluya gelen üstün ırktan olduğuna inanıyordu peki nedir bu üstün ırk takıntısı.bir mitolojiye göre düşen melekler baş melek ve 72 demon atlantiste ve muda insanlarla ilişkiye girip insan ve melek melez ırkını dünyaya getirmişlerdi bunada üstün ırk diyorlardı.bende bunları sağdan soldan okudum.peki muda kimler vardı yahudilik yani rab yehovaha tapınma o zamanda varmıydı evrenin en yaşlısı bilge mimaramı tapınıyorlardı ve yüksek medeniyetlerinin sırrı bumuydu.yüksek medeniyetler sümer babil mısır pers ingiltere amerika vs sırrı bumu .peki şu an israilin 100de 90 ı aşkenazlardan oluşuyor ve arthur kostler aşkenazların soyu hazar türklerinden geliyor diyor peki hazar türkleri kim mu dan orta asyaya ordan hazara gelen bir türk ırkımı dünya derin devletide aşkenazlardanmı oluşuyor atatürkün mu kıtasını araştırmasındaki sır perdesi bunlardanmı kaynaklanıyor kendisinede atatür demesinin sırrı bektaşi yani hazar türkü yani mu kıtasından gelmesine vurgu yapmasımıdır adonay üzerinden tanrı olma sırrımı vardır bilemeyiz.peki benim bir ruhla bağlantılı olup 22+04+1978=33 derece mason olma potansiyelimi vardır.

Şubat 29, 2012, 09:47:40 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

bence mason değildir bu masonluğu itham altında bırakmak olur ama yaptığı bazı şeylerin benzeşmesi mason olduğu anlamına gelir alber einstein gibi topluma faydalı kimseleri masonmuydu diye sorsanız evet olabilr derim ama zaralı kimseler olamaz tabiki.

Şubat 29, 2012, 09:54:21 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

tabi thule denen tarikat üyesi olduğnu yine bu sayfada mason yada moderatör tarafından cevapta okuştum ve bencedeyeterli