Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: NEDİR BU ROTARYAN DÜŞMANLIĞI  (Okunma sayısı 4624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 09, 2021, 04:50:07 ös
  • Uzman Uye

Hiç okumadığım bir gazetedir M     Gazete Bu gün telefonumdan günün haberlerine bir bakayım dedim.  İnternet haberde  M       Gazete bir haberi dikkatimi çekti haber "Milli Eğitimin Masonların Kıskacında " olduğundan bahsediyordu. Fakat haberin içeriği , Rotery ve Lions kulüplerin  Milli Eğitimdeki faaliyetlerinin ne kadar tehlikeli olduğu üzerine idi. Doğrusu haberi okuyunca pek şaşırmadım. Zira daha önce de Bursa'da buna benzer bir haber okumuş ve o zamanlar da tepkimi göstermiştim.
        Haberi özetleyecek olursam;" Masonların yan kuruluşları olduğunu belirttikleri Rotary ve Lions Kulüpler kanalı ile Milli Eğitimde teşkilandıkları ve gençlerimizi yanlış yönde yönlendirdiklerini, bu kuruluşların milli ve manevi değerlerimizi tahrip etmeye çalıştıklarını, faaliyetlerinin İslami düşünceye ters olduğunu" anlatıyordu.
         Haberin devamında da," 2019 yılında Uluslararası Rotary 2240. Bölge  Federasyonu tarafından 100 Eğitim Fakültesi öğrencisine  Masonluk eğitimi verildiğini ve İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Bursa, Gaziantep,  Samsun, Adana, Manisa gibi illerimizde kendi isimleri altında okullar açıldığı anlatılıyor okulların isimleri belirtiliyor ve bu okulların Yönetmeliğe aykırı oldukları için kapatılmaları" isteniyordu.
         Gerek Rotary ve gerekse Lions  Kulüpler tarafından  açıldıkları belirtilen  okullar,  "Bilim Sanat Merkezi,  Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Engelliler Ortaokulu,  Anadolu Liseleri,  İşitme Engelliler  Ortaokulu , Aile Sağlığı Merkezi, Çok Programlı  Anadolu  liseleri gibi  toplumumuzun ve insanlığın en çok ihtiyaç duyduğu  eğitim  ve öğretim  merkezleri idi.  Yani bu okullar insanın/insanlığın  aydınlık yüzlerini yaratma  cabası için  Rotary ve Lions kulüp  üyelerinin  devletten bir kuruş almadan  tamamen kendi imkanları ve insanüstü gayretleri sonucu  ortaya  çıkmış  eğitim, bilim ve irfan  yuvaları idi.

Sonra bu gazetenin  yazar kadrosuna  bir bakayım  kimler  var diye!.  Eyvah!, eyvah ki, ne eyvah!. Fesliler mi aramazsın, sarıklılar mı aramazsın.  Birden aklıma  bilim için başını giyotine  koymaktan çekinmeyen  ünlü bilim insanı LAVOİSİER geldi. O  zamanında  ortaçağu     r uhbanları  için "Bu kellelerden bir şey olmaz".dediği için  giyotine gitmemiş mi idi.  Evet,  aynen öyle , bu günde  değişen bir şey yok. Ruhban denen kellelerden gerçekten bir  cacık olmaz.   
            Bir tarafta  insanlar/insanlık için  hayatlarından bile  fedakarlık göstererek  bir şeyler yapabilmenin mücadelesini veren  insanlar , diğer tarafta ise insanları/insanlığı karanlık düşüncelere, hurafelere , saçma sapan palavralara yönlendirmeye çalışan  ruhban  denilen  kendi çıkarlarından başka  hiç bir şey düşünmeyen  bir güruh.
            Aslına bakılacak olysa ,onlardan çok onlara bu imkanları verenlere,  LAİK bir ülkede  din adı altında  halkı  kamplara ayıranlara  kızgınım. 

Daha yazacak çok şey var ama, şimdilik bu kadar yeter diye düşünüyorum.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Eylül 09, 2021, 09:30:51 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Az kaldı Sayın Alşah sabır ...
Gel de  rahmetli ATATÜRK ü arama . Köy enstitülerin kapatılması ile bu güruh hortladı ...

Saygılar
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2021, 09:35:37 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 10, 2021, 12:46:33 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O kadar haklısınız ki üzerine söyleyecek pek bir şey bırakmamışsınız. Rotary Kulüp kurulduğu günden beri "hiçbir devletin" ulusal çıkarlarına zarar vermemiş iken, her ülkede sorun çıkaranlar belli başlı "dini" guruplar iken, karşılıksız iyiliği kimin yaptığı ortada iken, halâ pişkin pişkin Rotary ve Lions Kulüplere laf söylemek ahlaksızca. Daha da ileri gitmek istemiyorum. Ayrıca ortada bir suç varsa şikayet mekanizmaları hukuk nezdinde açıktır.
Saygılarımla.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Eylül 22, 2021, 11:37:33 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çoğu gazete gerek ezoterizm, gerek masonluk gerek onlarla ilişkiliymiş gibi pazarlanmaya çalışılan rotary, lions ve bu ülkede fazla şubeleşmese de aktif çalışan kiwanis gibi kurumları reyting ve tiraj gibi korkular sebebiyle teatral olarak pazarlamaya bayılır...

Ciddiye almayınız... Bu ülkede dernek veya vakıfların kapatılması sandığınızdan çok çok daha kolaydır. Ayrıca teknoloji çağında olduğumuzu hatırlatırım. Radyo ve Sonar mantığı ile çalışan, hatırı sayılır mesafelerden bina içini bile rahatlıkla dinleyebileceğiniz askeri düzeyde cihazlar mevcut artık. Bir devlet istenen bilgiye ulaşır. Bu kurumlar zararlı olsa idi, 1000 kere kapatılır daha adı bile anılmazdı bu ülkede...

Rotary ve Lions bu ülkede güzel işler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Gencecik çocuklar oraya kayıt olarak daha erken yaşlarda takım çalışması, sorumluluk bilinci, aidiyet, vefa ve yardımseverlik öğreniyor. Sadece bu yapılan bile paha biçilmez...

Tiraj ve reyting kaygısıyla kendini satmaya çalışmayan bu tarz oluşumların gerçek dışı haberlerini dikkate almayınız...
Concordia Res Parvae Crescunt

Ekim 23, 2021, 08:36:27 ös
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Çağdışı yobazlık, eskiyi putlaştırır; çağdaş yobazlık ise içinde yaşanılan zamanı.

Aralık 26, 2021, 11:19:12 öö
Yanıtla #5

Ben lise talebesiyken burs verdiklerini duymuştum.
Göreve başladığımda çoğu vatandaşın haritada yerini gösteremeyeceği bir yerde köy okulunu gördüm.
Bence bunlar somut faydalar. Teşekkür edilmeli bu çalışmalardan ötürü.
İnsanlar bazen somut şeyleri bilerek ıskalayıp hayali konspirasyon peşinden koşmayı tercih ediyor.

Aralık 27, 2021, 12:08:45 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sayın Transcendental, yalnız köy okulları değil,  Çevrenizdeki  hastaneleri incelerseniz, bir çoğunda hasta odalarının ,hayati önem taşıyan birçok aletin Rotary Kulüp tarafından hediye edildiğini, Çevrenizdeki çocuk oyun parklarının Rotary Kulüp tarafından yaptırıldığını göreceksiniz
     Üstelik bu insanlar sözüm ona sözde dini vakıflar gibi devletten bir kuruş bile yardım almıyorlar.  Hem maddi ve hem de manevi olarak bir çok fedakarliklarda bulunuyorlar.
     İşte mesele de burada, birileri  toplumun insanlık değerlerini yükseltmek, aydınlığa götürmek,  o sözde vakıflar ise insanlığı biat ve karanlığa götürmek için uğraşıyorlar.
   Yani, ulkemiz için üzücü bir durum.
    Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"