Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Menderes'in Son Mektubu!  (Okunma sayısı 29178 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 07, 2007, 07:36:15 ös
Yanıtla #70
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Mason siz genel konuşmussunuz ama ben açıklık getireyim daha öncedende masonik sır açıklamaktan üyeliğim silinmişti bahsi geçen dökümanlar aslında smout ve sanala aktarılmamış bir takım yazılar bunlar aktarıldığında bir günlük halinde yayınlanabilir lakin içinde bazı kişilere hakarette mevcut ve baş ağrısına sebebiyet verebilecek olgularda olduğundan paylaşmanın çok sağlıklı olaağını düşünmüyorum malumunuz bir dergi "İhtilal Günlüğü" adı altında yazı yayınladı kimse umursamadı günler onra ortalığı karıştırdı burası ne zaman ne olacağı belli olmayan bir ülke...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Aralık 08, 2007, 10:43:09 ös
Yanıtla #71
  • Ziyaretçi

sevgili LuckyEye2 sanırım yanlış zamanlamayla yapmış olduğunuz bir yorum üzerine sanırım "ciddi" bir yanlış anlama oldu tarafımdan.
uzun bir süre foruma katılamadığım için düzeltme fırsatım olmadı.
saygılarımla

Aralık 09, 2007, 12:51:06 öö
Yanıtla #72
  • Ziyaretçi

Cok ilginc analizler;

Ek olaran sahsen 'Demokrasi' kavraminin gercekte varolamayacak kadar farazi bir mefum oldugunu dusunuyorum. Adnan Menderes donemi ile ilgili yazilanlara baktigimda daha onceden aklimda kalan o donemde katiyetle CHP hukumetlerinden basarili ancak icraat bazinda Rahmetli Menderes'in cok da basarili olmadigini dusunuyorum, bazi icraatlarinin ulkeye zarar verdigini dusunsem de darbe sonucu idam edilmesi; 'halk tarafindan secilen bir basbakanin Darbe' ile son noktaya ulasmasi cok aci veren bir tecrube. Buradaki kardeslerin dedigi gibi sonrasinda adina havaalani acmak, adini caddelere vermekten ziyade bu ise ya da bu yanlisligi yapanlarin cezalandirilmasi boyutunda hicbir islem yapilmadi; akabinde gunumuze kadar ki donemde sadece basarisiz darbe girisimleri cezalandirilmis, basarili olanlara kesinlikle dokunulmamistir sonuclari ne kadar aci olursa olsun. Evet olaganustu durumlarin olaganustu kanunlari vardir; ancak olaganustu uygulamalardaki yanlislar gecmise donuk sorgulanmadi hicbir zaman. Ne ilginctir ki Osmanli donemindeki kimi olaylar yeni yeni arastirilarak, bilinenin aksine dah agercekci ozelestiriler yapilmaya baslaniyor ve bunu da Cumhuriyet'in ilk donemleri takip ediyor. Zannederim yakin zamanda milletce bayagi mesafe katedecegiz, realist acidan olaylarin analiz edilmeye baslandigini goruyorum...

Saygilar

Aralık 09, 2007, 02:08:39 ös
Yanıtla #73
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. galilei aslında zamanlama hatası falan yok ben kimseyi direkt hedef almak istemediğimden dolayı isim vermeden ortaya bir laf attım keşke kimi eleştirdimiği eski yorumlarıma bakıp anlasaydınız bu konuyu açanda benim ama ben hemen sizin arkanızdan yazdım diye illa siza hitaben yazmış olduğum anlamına varılmaz bu konuda sizinle hemfikir olduğumuzu anlamak çok da zor olmasa gerek ama neyse olmuş bitmiş mühim değil yakında bu koonuya farklı şeyler eklemeyi planlıyorum.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Şubat 24, 2008, 08:33:31 ös
Yanıtla #74
  • Uzman Uye

arap özentisi olduğu ve gerici olduğu arapça yazmasından belli hele başbakan olmuş.
zaten Atatürk'ün Türkçe ezanını arapçaya çevirerek çok yalnış işler yapmıştır