Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Meclis’te ‘şaka gibi’ oylama  (Okunma sayısı 23480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 06, 2008, 08:39:13 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Konusamiyolar demissiniz blossom.az meclisteki tartismalari izlerseniz chp nin nasil cevap veremez konuma dustugunu gorursunuz.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 06, 2008, 08:41:59 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Konusamiyolar demissiniz blossom.az meclisteki tartismalari izlerseniz chp nin nasil cevap veremez konuma dustugunu gorursunuz.

Ben hiçbirini ayırmıyorum merak etmeyin Sn. alaaddin. Hepsi aynı maalesef benim için. Kamer Genç en iyi muhalefet olursa buradan anlamak lazım zaten...

Nisan 06, 2008, 09:34:39 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Ne yazıkki muhalefet de işini iyi yapamıyor.İyi bir muhalefet olsaydı tartışmanın kalitesinin bir bakıma yükseldiği görülürdü.

Nisan 07, 2008, 11:23:50 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

demokrasi, bir toplumun hakettiğinden daha iyi yönetilemeyeceğini garantileyen bir sistemdir...

Nisan 08, 2008, 10:11:13 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Ulke kimlere kaldi demissiniz. Eeee sizlere kaldiginda gorduk ulke krizden basini kaldiramiyordu.suan ulke kalkiniyor sizde davalarla engellemeye calisiyorsunuz sirf sizin gorusunuzde degil diye. Ben bundan sunu cikartirim;" bizim secnedigiz bir parti ulkeyi yonetemez" fakat ulkenin yuzde 50 si secti. bence bu bir turlu vatan hainiliyidir.adamlar sagcive  dindar diye cekemiyorsunuz ustune ustluk halkin sectigi bir partiye saygi duymayarak dusuk asagi davranislar sergiliyorsunuz iftiralarin ardi arkasi kesilmiyor. birakin bu akp yi engellemeyi de ulke yol alsin.ozaldan sonra dogru duzgun bir kadro gelmis onu da kapaticaklar, bu ulke yol almiyorsa sizin yuzunuzden yol alamiyor, ayipp ....
Sn aladdin benim hangi dusuncede ve hangi goruste oldugum sizi ilgilendirmez ve sizden farkli goruslerimiz var diye de beni itham edemezsiniz.konusmalariniza dikkat etmenizi oneririm.sadece benim yaptigim bir yorumdur ama sizin yaptiginiz direk bel alti vurmaktir.nereye yol alacak ulke ucuruma surukleniyor kumdan kafanizi kaldirin da etrafiniza bakin ulkeyi basortululer ve degiller olarak ikiye ayrilmaya calisiliyor hala anliyamiyormusunuz.sizin hangi partiden ve gorusten oldugunuz da beni ilgilendirmiyor ama bir gorusunuz ve dusunceniz varsa bunu sunarken kelimelerinizi duzgun secin....hangi duzgun kadrodan soz ediyorsunuz millette para kalmadi biraz citcileri dinleyin herseye zam geliyor ama tutturmussunuz bir bas ortusu sorunlari ortbas etmek icin....
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2008, 10:13:24 öö Gönderen: DaVinci »

Nisan 08, 2008, 06:49:29 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Biz tutturmadik basortu diye. Ulkenin kaldirilmasini istedi bir yasagi kaldirmaya calistik chp bas bas bagirdi ve arkasindaki medya.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 08, 2008, 07:07:42 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. alaaddin,

yaklaşımınızda kamplara bölme, "biz" "siz", "öteki" "beriki" yaklaşımını görüyorum. bunun tehlikeli bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.

tüm sucu "öteki"leştirdiklerinizde görerek bir yerevarabileceğiniz de muallak... konudaki haber temsil etmek için gönderilenlerin ülke sorunlarına ne denli yakın ve ilgili olduklarını gösteriyor. bunlar da sizin tabirinizle sizinkilerdir... SG - GSS ülkemiz için temel önemi olan konulardandır ve boylesi bir öneme haiz konuda bile temsilcilik vazifesini üstlenenlerin laçka ve şık olmayan tutumları halk tarafından eleştirilmesi en doğal şeydir.

ne yazık ki ülkemizin kimlerin eline kaldığı ortadadır.

her hususta olduğu üzere islamcıların tek muhalefet ve politika kaynağı olan türban mevzuunu yinelemeniz sadece gülümsetici oluyor. ülkemizin türban denilen takıntının çok ötesinde önemli sorunları, çözüm bekleyen demokratikleşme süreci, düze çıkarılması gereken ekonomisi, kayıt altına alınması gereken kayıt dışısı var...

Nisan 08, 2008, 07:40:36 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Katılıyorum türban meselesini gündeme getirenler bir şekilde toplumu türbanlılar türbanlı olmayanlar,laik kesim,laik olmayanlar diye sınıflandırarak  milletimizi bölmeye başladılar.

Nisan 08, 2008, 11:46:56 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Ve ayrıca maalesef, bu iki zıt kutup meselesi bizim üzerimizde yıllardır oynanan bir oyun. Merak ettiğim hiç mi ders almadık geçmişten? İnsan ülkesinin menfaatlerini herşeyin üstünde tutmak zorunda değil mi? Bu bir namus değil midir? Ülke çıkarları kendi menfaatlerine göre değişkenlik gösterecek bir mefhum değildir. Ek olarak, ülke çıkarları herşeyin üstünde tutulması gereken kutsal bir kavramdır. Yarın birgün bir sürü tartışma, zıt kutup çekişmelerinin var olacağı bir ülke olmazsa ne yapacağız? İnsanın vatanın üzerine çıkabilecek hiçbir şey yoktur. Milli benliğimizi işte böyle kaybediyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk' ün emanetine böyle ihanet edilir mi??

Nisan 09, 2008, 09:32:27 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Biz tutturmadik basortu diye. Ulkenin kaldirilmasini istedi bir yasagi kaldirmaya calistik chp bas bas bagirdi ve arkasindaki medya.
Sn.aladdin biz tutturmadik diyorsunuz ulkeyi kamplasmaya goturuyorsunuz.turbanlilar yada dini savunanlar ve turbansizlar yada dinsizler.ulkenin cozulmesi gereken o kadar konusu varken ulkenin ugrastigi konu bu bas ortusu.ulkenin kaldirilmasi istedigi yasa demissiniz kim istedi halk mi istedi gelin bu yasayi kaldirin diye hayir basbakan cumhurbaskani ve eski tbmm baskani istedi diye kaldirilmaya calisildi.akp ye oy verenlerin hepsi mi basortusunun kladirilmasini istedi sizce yada akp nin bundan onceki doneminde neden basortusu konusu olmadi cunku su an ulkenin daha onemli sorunlari varken gundemi ortmek isterseniz ortaya boyle bir sorun atarsiniz herkes onunla ugrasir.ama ulkenin cozmesi gereken konulari varken onlari goremezsiniz bile ve bir basbakan dusunun demokratik bir devletin laik bir devletin basbakani bir sorun oldugunda ulemaya sorun diyebilen yada cinayetten hapis cezasi alan bir kisinin af edilmesi icin olen kisinin ailesinin af etmesi gerekir diyen bir basbakan ve ulkenin kimlerin eline kaldigini bir dusunun Sn.aladdin.guzel bir soz vardi:MOLLALAR IRAN A diye.

Saygilarimla....