Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ciwan HACO  (Okunma sayısı 5795 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 17, 2010, 06:53:49 ös
Yanıtla #10

müzik evrenseldir. mesela ben ciwan haco'nun söylediği şarkılardan hiçbirisinin tek kelimesini dahi anlamam ben ne kürt'üm ne de kürtçe bilirim ama çok hoşuma gidiyor müziği ve sesi. ayrıca yetiştiğim çevredeki arkadaşlarımın birçoğu kürt idi bu müzikleri sevmemin nedeni herhalde oradan eliyor. :D

bence bu konular hedef olarak alınmamalı. mutlaka hedef alan kesimler olacaktır ama ben aynı görüşte değilim. ister arapça dinlerim ister yunanca dinlerim ister de kürtçe dinlerim. bu benim düşüncem ve benim müziğin evrenselliğine inanışım demektir diye düşünüyorum. :):)

son olarak da kaşık-çatal fırlatma olayına değimek istiyorum. bence Türkiye artık o devri geçti. zamanında rahmetli Ahmet Kaya'nın yediği çatal-bıçakların şimdi atılacağını sanmıyorum. bir çok doğu kökenli sanatçı artık albümlerinde çıkarabiliyorlar çatal-bıçağa neden olan şarkıları :) üstelik onlara klip bile çkiyorlar. demek ki rahmetli KAYA bunu erken söyledi biraz. eee ezayı ahmet kaya çekti, sefayı bunlar   sürüyor:):) bu zor dönemleri de atlatırız inşallah. ülke olarak nelerin üstesinden gelmedik ki:)

saygılar...

Doğru, haklısın Sevgili Res; nelerin üstesinden gelinmedi ki..  

Elbette ödenen her bedelin sonunda huzura bir adım daha yaklaşıyoruz ama mümkün olduğunca birbirimizi kırmamaya özen göstermemiz sürecin bizim lehimize işlemesine yol açacaktır ( burada yanlış anlaşılmasın 'bizim' derken Insanlık açısından kastediyorum ). En önemlisi de düşman bilinci yerine insanlık bilincini en üst safhada tutarak birbirimizin değerlerine Saygı duymayı öğrenip idrak edip, bunları da hayata uyarlamamız sayesinde umarım her geçen zaman bizi bize kazandıracaktır.

Senin gibi Kardeşler olduğu sürece Ülkede özlenen barış dolu günler, zor da olsa muhakkak gelmeyi başaracaktır. ( neyse ben buradan itibaren susma hakkımı kullanayım , yapıcı olmaya çalıştıkça birileri beni kırıyo da :-[ )

:) Saygılarımla,  
« Son Düzenleme: Şubat 17, 2010, 07:00:24 ös Gönderen: Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.