Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Antisemitizmin Yüzü  (Okunma sayısı 34160 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 14, 2007, 07:45:34 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın Samuel,

"En başta şunu söyliyeyim yazılarınız harun yahya`yı aratmıyor."

Önermeniz geçersiz. Karşılaştırmalı bir örnek vermeniz iddianızın ciddiyeti açısından elzemdir.

"Bu bölüm milletler tarihi eyer bir milletiniz varsa sizde tarihinizi yaza bilirsiniz."

Türk olduğum bariz... Hakkımdaki bu tip iddiaları Ermeni, Kürt ve muhtemel Yahudi birçok muhatabımdan duyduğum için şimdilik susuyorum.

Bilgilendirme: Eyer değil, eğer... Ek fiiller birleşik yazılır... Örnek: Yaza bilmek yanlış, yazabilmek doğru; olumsuzu yazamamak...

"Bu bölüm milletler tarihi eyer bir milletiniz varsa sizde tarihinizi yaza bilirsiniz. Sadece konu açmanız yeterli olur.
Emin olunki o zaman yazılarınız silinmeyecektir."

İsrail için ağıtlar düşüyorsunuz ve o ağıtlar düştüğünüz İsrail, Barzani ve PKK'ya "her" türlü desteği sağlıyor -yani ölen binlerce Türk genci ve dahi bebeğinin kanı üzerinde İSRAİL'in eli var-. Bu durumda Yahudi Milleti üzerine yazılan İsrail propagandası olan konulara, bir Türk olarak benim yazmam gereken şeyler olması doğaldır... Ha bu yazmam gereken şeyleri bu sitede Türklük adı altında yazmam gerekiyorsa ve bu sizi memnun edecekse aynı yazdıklarımı alır Türk Milleti başlığı altında yazarım... Madem silmeyeceksiniz, bu benim daha da işime gelir...

« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2007, 07:47:48 öö Gönderen: ElmasMehmet »

Mayıs 14, 2007, 01:08:41 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

sn.ElmasMehmet,bilgilerinize,bildiklerinizi yazıya dökmenizdeki ustalığınıza hayran kaldım ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; tüm yazılarınızın altına imzamı atabilirim.
başarılar diliyorum,saygılar.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2007, 01:13:11 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mayıs 14, 2007, 04:25:26 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin elmas bey,

yazilarinizi bende saskinlik ve tebriklerle okuyorum ama bence bu derece milliyetcilige kaymayi birakip biraz dine sarilmalisiniz. hersey vatan millet degildir. once haktir. hersey haktandir.

haksiz bir halk bitmistir. haksiz bir devlette bitmeye yuz tutacaktir. sscb gibi. yada suandaki kuzey kore gibi.

hakkidir HAKKA TAPAN milletimin istiklal.
bunu unutmayalim.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mayıs 14, 2007, 04:49:53 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Topicde ikili tartismalar yasanacak gibi gorunuyor. Sayin Elmas Mehmet. SOylediklerinizin coguna katilsam da foruma gonderilen seyleri "propaganda" dan ziyade konu hakkinda bilgi olarak algilamaya calisirsaniz siniriniz daha cabuk yatisir.

Biz forum yonetimi ve emektarlari  olarak onceden bu konulari gorustuk, konustuk. Her ne kadar Sn. Shemuel burada Yahudilik hakkinda yazilar yaziyorsa siz de Turk irklari hakkinda Turkler konusunda yazilar yaziniz.

Asli Hanim, siz de din ile ilgiliyseniz, siz de Muslumanlik hakkinda yazilar yaziniz.

Bir topic icinde karsi ciktiginiz, dogru olmadigina inandiginiz/bildiginiz bir bolum varsa, bunu belirtiniz. AMa bunlar kisisel gorus ise o topicde belirtmek yerine biraz sabir gosteriniz. Aklimda birkac fikir var. Onlari Sn. Mason ile gorusecegim, ve o da onay verirse daha huzurlu bir forum ortami icin calismalara baslayacagiz.

Sevgiler, Saygilar.

Mayıs 14, 2007, 09:03:18 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sayın Hiario, tarafınızca müteşerrif oldum, sağ olun!

Aslı Hanım, siz de sağ olun...

Ne yalan söyleyeyim, beni epey mutlu ettiniz. Bütün gün sinirli sinirli dolanıp bir sürü iş hallettim, onu bunu azarladım, eve döndüğümde de hırsla burayı açtım; lakin, beklentimin aksine -sayenizde-, epey sakinleştim. :))

Not: Bu mesajı bitirene kadar telefondan dört kişiyi daha azarladım. :))
...

Aslı Hanım, ben din düşmanı ya da imansız biri değilim; ama dine bağlılığım ölümlerde ve savaşlarda güçlüdür. Geride kalan konularda ise kendimden uzakta tutmaya çalışıyorum. Bu yöntem toplum için en faydalı olanı. Türk Milleti bu anlayış nedeniyle hem Türk hem de Müslümandır. Yani ekser Müslümanlığımız  sürekli cennet cehennemi düşündüğümüze dayanmaz.

Din hakkındaki bazı değişmez görüşlerim: Kültürel köken açısından da Müslüman olmak zorundayız; ayrıca Türk Ortodoks olan Türkler de Ortodoks olarak kalmak zorundadır. Din ya da mezhep değişikliğini Tengrizme dönülmediği sürece hoş karşılamam; zira ana babaya saygısızlık olarak değerlendiririm. İnsan isterse ate olsun; ama dinini mezhebini bırakmasın. Belirteyim ki Tengrici de değilim; çünki Türkiye'de somut bir altyapısı -tapınaklar, tören kültürü, kamlar (din adamları)...- yok

Sayın SublimePrince,

Uyarınızı dikkate alacağım. Ama alışkanlıkları değiştirmek çok zordur. Hadi tarzımı değiştirsem bile verimli yazılar yazabilir miyim, içimde yazı yazmaya istek kalır mı, kuşkuluyum...

Herkese bir asker selamı çakıp, herkesi selamlarım! Profesyonum askerlik değil; ama ma'lum: Her Türk Asker Doğar!

Not: Şu an sakinim. Hem bu yazımı bitirdim, hem de telefonda adam azarlama seanslarım bitti.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2007, 09:05:35 ös Gönderen: ElmasMehmet »

Mayıs 14, 2007, 09:22:39 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sayın Hiario, tarafınızca müteşerrif oldum, sağ olun!

Aslı Hanım, siz de sağ olun...

Ne yalan söyleyeyim, beni epey mutlu ettiniz. Bütün gün sinirli sinirli dolanıp bir sürü iş hallettim, onu bunu azarladım, eve döndüğümde de hırsla burayı açtım; lakin, beklentimin aksine -sayenizde-, epey sakinleştim. :))

Not: Bu mesajı bitirene kadar telefondan dört kişiyi daha azarladım. :))
...

Aslı Hanım, ben din düşmanı ya da imansız biri değilim; ama dine bağlılığım ölümlerde ve savaşlarda güçlüdür. Geride kalan konularda ise kendimden uzakta tutmaya çalışıyorum. Bu yöntem toplum için en faydalı olanı. Türk Milleti bu anlayış nedeniyle hem Türk hem de Müslümandır. Yani ekser Müslümanlığımız  sürekli cennet cehennemi düşündüğümüze dayanmaz.

Din hakkındaki bazı değişmez görüşlerim: Kültürel köken açısından da Müslüman olmak zorundayız; ayrıca Türk Ortodoks olan Türkler de Ortodoks olarak kalmak zorundadır. Din ya da mezhep değişikliğini Tengrizme dönülmediği sürece hoş karşılamam; zira ana babaya saygısızlık olarak değerlendiririm. İnsan isterse ate olsun; ama dinini mezhebini bırakmasın. Belirteyim ki Tengrici de değilim; çünki Türkiye'de somut bir altyapısı -tapınaklar, tören kültürü, kamlar (din adamları)...- yok

Sayın SublimePrince,

Uyarınızı dikkate alacağım. Ama alışkanlıkları değiştirmek çok zordur. Hadi tarzımı değiştirsem bile verimli yazılar yazabilir miyim, içimde yazı yazmaya istek kalır mı, kuşkuluyum...

Herkese bir asker selamı çakıp, herkesi selamlarım! Profesyonum askerlik değil; ama ma'lum: Her Türk Asker Doğar!

Not: Şu an sakinim. Hem bu yazımı bitirdim, hem de telefonda adam azarlama seanslarım bitti.
Sayin ElmasMehmet, size yaptigim bir uyari degil tavsiye idi :)
Anlattiginiz kisilik yapisini cok iyi biliyorum zira ben yapi olarak cok asabi bir insanimdir. Televizyon kumandasi tusa basma zamani ile ekranda o kanalin degismesi arasinda gecen sure icinde bile sinirlenebilmis televizyona) ve moralimi bozabilmis bir insanim :) Bu yapimdan dolayi artik araba kullanmayi bile biraktim. Benim buradaki bazi postlarim da sert postlardir, ama hic kimseyi kirmak amacli yapilmamistir :) Emin olun deneyin goreceksiniz. Tarzinizi degistirmenize gerek yok, icerigini degistirseniz yeter. Propaganda yerine spekulasyon yazsaniz mesela buradaki cogu insan ne demek istediginizi anlar ama bir itham yapmamis olursunuz ;)
Sakin olun... sakin... tamam, simdi oturun soyle... gecti.. tamam :D Yada size Mazlum'u gonderelim :)
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2007, 09:28:20 ös Gönderen: MASON »

Mayıs 14, 2007, 09:24:24 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2007, 09:26:05 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mayıs 14, 2007, 09:33:27 ös
Yanıtla #17

I LOVE THIS SITE=)))) (INGILIZCEYI BILEREK KATLETTIM MAZUR GORUN)
sn elmas mehmet farkındaysanız goruslerınızle ılgılı pek bır yorumda bulunmadım bugune kadar.bılgınızı ve goruslerını bırz takıp ettım ama sunu soyluyebılırım gercekten her konuda arkanızdayım yazdıklarınızı cok ama cok begenıyorum.ama sıze bır tavsıyem var herkesın gorusune saygılı olun ve  bıraz sabırlı olun hemen sınırlenmeyın:) tek olumsuz yanınız bana gore bu.saygılarımla!..

Mayıs 14, 2007, 10:17:06 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sn. McCann  en asabi artık ikimiz değiliz. ;) :D Aslında ElmasMehmet'te asabi biri değildir sadece tartışmaya açık. ;)

Saygılarımla!..

Mayıs 14, 2007, 10:23:25 ös
Yanıtla #19

Sn. McCann  en asabi artık ikimiz değiliz. ;) :D Aslında ElmasMehmet'te asabi biri değildir sadece tartışmaya açık. ;)

Saygılarımla!..
katılıyorum aramıza hosgeldın sn elmas mehmet(asabilerın arasına) saka bır yana gercekten bılgılı bır ınsan ama bence dıger ınsanların goruslerıne hemen sınırlenmesın sadece benden ufak bır tavsıye.saygılarımla!..