Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: UYARI: SAKIN BU NUMARAYI ARAMAYIN!  (Okunma sayısı 2742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 09, 2008, 03:58:40 ös
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sn. Üyeler,
Az önce mail grubumdan gelen bir uyarıyı sizlerle paylaşmak istedim.
--------------------------------------------------------------------------------
D İ K K A T
Eger; birisi sizi cep telefonunuzdan arayarak 'ESAT'  veya 'ERICAL'   adlı bir firmadan arıyoruz telefonunuzu kontrol etmek zorunda oldugunu ve bunun için '9090'ı aramanızı söylerse telefonunuzu derhal kapatın ve söylenen numarayı sakın aramayın.
Söz konusu numarayı çevirmeniz, karşınızdaki bu sahsın sizin bütün kimlik bilgilerinize ulaşmasını ve yapacağı tüm telefon görüşmelerini sizin hesabınıza geçirmesini sağlayacktır!

[ lütfen, güç durumda kalmamaları için, bu notu yakin dostlariniza da ulaştırarak onları da bilgilendirin. ]

İstanbul Büyüksehir Belediyesi
 Bilgi İşlem Sube Müdürlügü

--------------------------------------------------------------------------------
Not:Uyarı TR'de yaşayan üyelerimizedir.
Saygılarımla
stilus absentis...

Haziran 09, 2008, 07:53:09 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Bence panik yapilacak bir durum yok zira yazili bir aciklama degil ve hicbir operator buna icin vermez :) Bence bunu belediye ye haber verin

Haziran 10, 2008, 04:29:49 ös
Yanıtla #2

Bence de  :D

Çünkü böyle bir durum gerçekten varsa üzerinde durulmaya bile değmez, diye düşünüyorum. Sonuçta altı üstü kimlik bilgileri ve telefon konuşmaları kaydı ....

Sevgili Bra!
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 10, 2008, 05:01:47 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

numarayi da aradim ben.. Yanlis yada eksik numara cevirdiniz diyor :D Hani genede temkinli davranmak isteyip de aramayanlar icin soyleyim dedim :)