Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam ın Karanlık Yüzü  (Okunma sayısı 111580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 30, 2008, 01:19:59 öö
Yanıtla #70
  • Aktif Uye

".. kasitli olarak Musluman Toplumlarina ithaf olunmak uzere gonderilmistir. "

bu kismi sormus herhalde, bende anlamadim :)

Pardon, ozur dilerim. Sevgili Poyraz Kardesim; durumu acikliga kavusturdugun icin Tesekkur Ederim.

:)

Alıntı yapılan: Sevil
Sevgili Poyraz; kasitli olarak belirtmemin temelinde su var ki, Toplumlarin Algi Seviyeleri on planda tutularak Hakikat farkli sekillerde, turlerde ve yollarda İnsanlara sunulmaktadir.

Hic dusundunuz mu neden degisik Toplumlara farkli İnanclar ve Dinler yansitilmistir? Uzaksark Dinlerinin hakim oldugu Toplumlar, Hiristiyanligin hakim oldugu Toplumlar ve Muslumanligin hakim oldugu Toplumlar ve devami...

Ayni sekilde bu olay Birey icin de gecerlidir. Her İnsanin Bilgi Alis Seviyesi farklidir. Kimisi cabuk kavrar, kimisi gec! Kimisi icin agir bir sok etkisi teskil eder.

Kutsal Kitaplar birbirinin devami olarak Dunyamizda yeralmistir. Ayni sekilde Peygamberler de.

Ama sunu aciklikla soyleyebilirim ki Kuran net ve acik Bilgi vermedigi gibi sifreli olarak Gercegi gozler onune sermistir. Neden olabilir Sizce? Neden acik bir sekilde Musluman Toplumlarina ifsa edilerek sunulmamistir? Kuran'in temel Sifresi de ''Korku'' dur. Artik ne demek istedigimi bazi Bilincler anlamistir.

Saygi ve Sevgilerimle...

Ben kendi dusuncemi aktarmak isterim... Yaradan, sadece 3 tane topluma degil dunyadaki bir suru topluma bircok peygamber gondermistir. Bu yanilmiyorsam Kur'an da geciyordu yada baska bir yerde. Din, o toplum icin bir yol gostericidir. Yani o an o toplum icindeki yasam nasilsa o insanlari dogruya yonetlmek ve yuce bir yaradanin olduguna, ahirette insanlarin iyilikleri ile kotuluklerinin karsilastirilip ona gore yargilanacaklarini belirtmek icindir. Tabi bunu da o toplumun anlayacagi dilden yollamistir :) Kur'an da tavirlar biraz serttir. Bence, Tevrat'in ve Incil'in akibetinden sonra da -kimse o kitaplari asagiliyorum sanmasin- bunun nedeni acikca gorulebilir.

Temmuz 30, 2008, 08:56:23 öö
Yanıtla #71
  • Orta Dereceli Uye
  • **

En büyük islam profesörleri bile hala aralarında bazı konularda fikir ayrılığı yaşıyorsa herhangi birimizin ben tam anlamıyla ne demek istediğini biliyorum demek saçmalık olur.Biz sadece var olan araştırmalardan ve Kur'an'ın yazdıklarından yola çıkarak aklımıza uygun bir yorumu tercih edebiliriz.Teslim olmak gibi bir düşünce kabul edilemez bu yüzden.Ayrıca Hz.Muhammed'in hadislerinden birinde söyle demektedir tam olarak sözlerle söylemiyorum öünkü şu anda o hadisi bulmam zor sadece okuduğumdan aklımda kalanı söylemek istiyorum şçyle der: ' Eğer mantığınıza uymayan bir emir varsa bilin ki o bizden değildir ' sanırım bu herşeyi açıklar...

14.
Bedeviler: "İman ettik." dediler. De ki: "Siz iman etmediniz. Ancak 'Müslüman' olduk deyin. İman sizin kalplerinize girmemiştir.

Yaşar Nuri Öztürk Meali      Hucurat 49/14

Temmuz 30, 2008, 05:45:07 ös
Yanıtla #72
  • Ziyaretçi

ben elhamdüllah müslümanım bu yapılanlar gerçektende tüyler ürpertici işin kötüsü bunları yapanlar islamı kullanıyorlar Hz.Muhammed in bize bıraktıgı islam bu degil bunlar sadece kendi çıkarlarını kullanan caniler. gerçek islam bu degil.

Temmuz 31, 2008, 12:46:39 öö
Yanıtla #73
  • Ziyaretçi

Sayın şemsin; bu cevap tam olarak neye karşılık geldi anlamadım...

Temmuz 31, 2008, 09:12:03 öö
Yanıtla #74
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Teslim olmak gibi bir düşünce kabul edilemez bu yüzden.Ayrıca Hz.Muhammed'in hadislerinden birinde söyle demektedir tam olarak sözlerle söylemiyorum öünkü şu anda o hadisi bulmam zor sadece okuduğumdan aklımda kalanı söylemek istiyorum şçyle der: ' Eğer mantığınıza uymayan bir emir varsa bilin ki o bizden değildir ' sanırım bu herşeyi açıklar...

Sayın martı Teslim kelimesini üsten tırnak işaretiyle ayırarak ayrı yazdım islam kelimesi arapçada teslim anlamıda gelir bir de aklınızda güzel bir hadif kalmış ' Eğer mantığınıza uymayan bir emir varsa bilin ki o bizden değildir ' bu hadisiniz güzel de  Hz Muhammedin başka bir hadisinde  " Benden sonra bir çok yalan hadis söylenecektir. Bunları ayırt etmek için Kurana bakın orada varsa dogrudur yoksa yalandır " der.
« Son Düzenleme: Temmuz 31, 2008, 09:25:47 öö Gönderen: semsin »

Temmuz 31, 2008, 09:24:37 öö
Yanıtla #75
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kuran tüm insanlıga gönderilmiş bir hikmettir Kuran gelmeden evvel mevcut bir müslüman toplulugu yoktu. Kurana inanıp o'nu anlayana ben müslüman derim. Kurana inanıp o'nu anlamayada islam  "teslim"  olmuş derim.

İlk yazım yukarıda bu benim aşağıdaki ayetten çıkarttığım bir anlam veya yorum. Sizde bana gayet güzel bir hadisle cevap verince bende aşağıdaki ayeti olduğu gibi yazmak gereği duydum

14.
Bedeviler: "İman ettik." dediler. De ki: "Siz iman etmediniz. Ancak 'Müslüman' olduk deyin. İman sizin kalplerinize girmemiştir.

Yaşar Nuri Öztürk Meali      Hucurat 49/14

Ağustos 20, 2008, 12:34:43 ös
Yanıtla #76
  • Ziyaretçi

Yoruma gerek yok sanırım...

Ağustos 20, 2008, 12:40:21 ös
Yanıtla #77
  • Aktif Uye

Herkes bir sekilde para kazanma yolunu bulmaya calisiyor bazilari da basarili oluyor. Bunun Islam in karanlik yuzuyle alakasini anlamadim ben

Ağustos 20, 2008, 12:42:39 ös
Yanıtla #78
  • Orta Dereceli Uye
  • **

:D :D :D Ben buna ancak Emmevi İslamıyeti derim.

Ağustos 20, 2008, 12:43:14 ös
Yanıtla #79
  • Aktif Uye

Said-i Nursi ye de inanan bir cok kisi var. Sen bir organizasyon yapip belediyeye parasini verirsen sadece metro degil butun billboardlarda istedigin bir kisinin resmini koyabilirsin. Billboardlarda ilan-i ask eden de var sonucta