Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ruhsal Ilke Reenkarnasyonu  (Okunma sayısı 8265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 20, 2010, 07:26:29 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın Oasis,

Paylaşımınız için teşekkür ederim. İçinde ufak hataları barındırsada; okuyabilene yazılmış olup adeta bilgi hazinesi denebilecek bir metin..

Saygılarımla,

Şubat 21, 2010, 08:27:56 öö
Yanıtla #11
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bence Sayın Oasis bu sözü söylemeseydi daha iyiydi.

Yazının kapsamında herhangi bir göreli vurgulama yok. Örneğin yazar hiçbir yerde "bence", "bana göre", "sanırım ki" gibi sözler söylememiş. Her sözü kesin bir yargı biçiminde: "Bu budur ve böyledir."

Peki ama bir paragrafta söylediği bir söz ile bundan iki paragraf sonra söylediği arasında çelişkiler var. Yazının tümüne bakarsanız, bir şeyler demek istiyor ama kendi içinde çelişkiye düşüyor. Bunu her kim yazmışsa birtakım başka kaynaklardan almış. Pek doğal; elbette alacak. Ancak o kaynakların tutum ve eğilimleri birbirinden farklı olunca yazının bütünü içinde işte o çelişkiler doğmuş. Nitekim dil kullanımındaki karmaşıklık da galiba bundan ileri geliyor. Bunu daha fazla didikleyerek örnekler vermek istemiyorum.

Bu yazdıklarıma herhangi bir yanıt verilmesi de gerekmez. Geçiniz!

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 21, 2010, 11:10:14 öö
Yanıtla #12

Bu yazdıklarıma herhangi bir yanıt verilmesi de gerekmez. Geçiniz!

Aynen öyle valla geçelim :D
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 21, 2010, 11:25:20 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Canlının fıtratında bulunan negatif varoluş ilkesi,yanlış yorumlanmak suretiyle başka olgularla karıştırılmamalıdır.Reankarnasyonun da bir sembol olarak kullanılmş olabileceği gözardı edilmemelidir.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 21, 2010, 11:32:26 öö
Yanıtla #14

Canlının fıtratında bulunan negatif varoluş ilkesi,yanlış yorumlanmak suretiyle başka olgularla karıştırılmamalıdır.Reankarnasyonun da bir sembol olarak kullanılmş olabileceği gözardı edilmemelidir.

Elbette.. çoğu zaman yapılan en büyük yanılgılardan birinin de herşeyin açıkça bilindiği ya da belirlendiği hatta buna ek olarak ise bir başka yönden düşünülemediği yargısına kapılmaktır. Belki de dikte ettirilmek istenen dolaylı yönden anlatımdır ve buna biz, genellikle dünyevi bilinç düzeyimizle 'ima' deriz.

Simgelerle ve sembollerle anlatım daha çok bilinç seviyesi yüksek kimselerle kolaylıkla algılanabildiği gibi aynı şekilde anlatımın en düşük düzeyi bile söz konusu olduğunda bunun genel anlamda anlaşılmanın otomotikman bilinç yüksekliğiyle paralel olduğunu da unutmamız gerekmektedir. Öyle ki, anlaşılma daha çok farklı biçimlerde söz konusu olduğundan, çoğu zaman anlatılmak istenilenin net bir şekilde anlaşılamadığı da günümüze dek uzanan görüşlerden  fikirlerden ve insanç saplantılarından anlaşılabilinmektedir.

Net ve doğru bir şekilde anlanım sağlanılabilinmesi için mümkün olduğunca bilinç seviyesini yüksek tutmamız gerekmektedir. Bunun da yolu, herkesçe bilinmektedir.

Saygılarla,      
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.