Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ağaçlar bitince...  (Okunma sayısı 1475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 13, 2015, 01:02:52 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Forumdaki üyeler arasında sevdikleriniz ya da beğendikleriniz de vardır sevmediğiniz ya da hoşlanmadığınız da...

Bu sevmeler, beğenmeler ya da hoşlanmayışlar kişiden kişiye değişir.

Ancak Forum üyelerimizin arasında öyle biri var ki, onu herkes seve ve herkes beğenir. Kimi zaman bazı üyelerimize çıkışsa bile... Tüm Forum üyelerimiz, onun burada üstlenmiş olduğu görevi elinden geldiğince en iyi biçimde yapmaya çalıştığını bilir.

Evet siz de bildiniz kimden söz ettiğimi. Elbette o... Arais.

Her birimizin Forumdaki iletilerimizin altına yerleşen birkaç sözcük var. Bunlar bizim kendi seçtiğimiz sözler; imza gibi...

Hiç Sayın Arais'in iletisinin altındaki sözü dikkatinizi çekti mi?

Ağaç... Evet çok önemli.  Eğer çocuklarımız oluyorsa, bence çok çocuk yapmaktansa çok ağaç dikmeliyiz.

Peki ama bu sözler neden Forumun bu bölümünde? Neden mizah?

Çünkü Sayın Arais bir de uyarıda bulunuyor; bu gidişle Türkiye 2050 yılında çöl olacak diye.

Aşağıdaki fotoğraf da işte o durumda başa gelecek bir olayı yansıtıyor.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 13, 2015, 02:52:15 ös
Yanıtla #1

Benim gibi çiftçi çocuğu, kayın pederi çiftçi birisi için ağaç bir çok şey ifade ediyor. Çevre romantizminden çok ekmek parası, hayatta kalma parametresi...

Her çocuğum için ağaç dikmeye çalıştım, evimin önünde bulduğum, tabiri caizse bir avuç toprağa dahi ağaç diktim. Bunların genelde meyve ağaçları olmasına da özen gösterdim. Çocuklar dalından meyve koparıp yemenin tadına varabilsinler diye. Biz yaşlardaki (otuzların ortasına yaklaşmış) insanlar o keyfi muhakkak yaşamıştır. Mahalle aralarındaki meyve ağaçlarındaki eriklerin, dutların, kayısıların, şeftalilerin bir an önce olgunlaşmasını dilemek, sabırsızlanmak...

Kesinlikle katılıyorum Sayın ADAM size, dört çocuk berekettir diyen gibi olmak istemem, ancak adam başı dört ağaç gerçekten berekettir.

Saygılarımla.
Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Ocak 13, 2015, 06:28:03 ös
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

Siz yeterki ağaç ekmek isteyin, nereye, nerde, nasıl, ne şekilde olduğunun hiçbir önemi yok. Kökleri zaten kendine yolu bulur..
DÜNYA İKİ GÜNDÜR.
DOĞDUK İLK GÜN, ÖLDÜK İKİNCİ GÜN!

Ocak 13, 2015, 10:59:05 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Torunlarımız meyve ağacı göremeyecek gibi geliyor bana...
Doğru rehberini bulana ne mutlu...