Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Organize Suç  (Okunma sayısı 6643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 04, 2011, 10:52:58 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın ADAM; eleştirinizi doğru buldum bu yüzden konuyu bana göre masonluk bölümünde açtım değerli katkılarınızı bekliyorum.
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Ağustos 04, 2011, 11:45:36 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Ülkemizde masonluğun çok az bilinmesi ve karşıt birçok görüşün bulunmasından dolayı masonluğun sürekli bir gizli suç örgütü olarak gösterilmeye çalışıldığını kabul ediyorum.

Ancak burada yaşanılan olay bence tamamen D&R şube müdürü veya raf tanzim görevlisi tarafından yapılmış bir hata.
Birkaç adet D&R ziyaret ettim ve masonik kitaplara organize suç bölümünde rastlamadım.

Saygılarımla;

Ağustos 05, 2011, 01:01:16 öö
Yanıtla #12
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın TULU'nın yazdıklarına tamamen katılıyorum, fakat aklıma şöyle bir soruda takılmadı değil, herhangi bir kitap D&R'ın hangi şubesi olursa olsun belli bir kategoride olmalıdır, yani bu şubeden şubeye değişmez. Dolayısıyla eğer Sn.TULU'nun dediği gibi diğer D&R şubelerinde bu kitaplar başka kategoride ise, bu şubenin "Şube Müdürü" ya da "Raf tanzim görevlisi" antimasonik bir düşünce yapısına sahiptir..En son ihtimal ise kitapların müşteri olarak gelmiş bir antimasonik düşünceye sahip kişinin kasıtlı olarak o bölüme kitapları taşımasıdır.
Omnia in numeris sita sunt/her şey sayılarda gizlidir