Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gelecekten MASON'larin ve Haricilerin beklentileri nelerdir?  (Okunma sayısı 3041 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 03, 2018, 09:24:55 öö

Gelecekten beklentileri,hedefleri,amaçları "Masonların ve Hariciler'in" nelerdir?....Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ocak 03, 2018, 02:25:08 ös
Yanıtla #1

Gelecekten beklentileri,hedefleri,amaçları "Masonların ve Hariciler'in" nelerdir?....Saygılarımla.

Çok güzel bir soru olduğunu düşünüyorum. Yapılan bir araştırma da insanların çoğunluğunun gün içinde en az 3 saat hayal kurduğu söyleniyordu.Bende dahil burdaki çoğu üyenin 5 dakika bile hayal kurduğunu sanmıyorum; belki de bu bilginin gercekliğe açılan hem laneti, hem de lütfu...

Soru bireysel bir cevap gerektiriyor ise,hayatımın geçtiği tüm yerleri yeniden görmeyi pilanlıyorum.Geçmiş yaşam deneyimlerimin,başkalarının yaşam deneyimlerinden edindikleri ile etkileşimi, belkide bu sayede gerçekleşebilir.Yanlış yolda,yada boşlukta olan gençlere yardımcı olabilecek kuruluşlarda çalışmak istiyorum.Çünkü; onlara örnek olmaya çalışır iken,kendimide örnek olunucak bir insan olmaya itmiş olurum.Kısaca: onlara öğretir iken,kendimde öğrenebilirim.

Okyanus yükselir ise, gemi de yükselir; gemi batar ise,Okyanus etkilenmez.Bu sonsuz Okyanus içinde gemilerinin içinde güvenle yol aldıklarını sanan zümreler var.Tehlikelerde gemiden gemiye gecerler iken, bir gün geçilebilecek başka bir geminin kalmadığını görücek veya görmüş cok kişi mevcut; hem yaşanmışlıklarda,hem de yaşanılacaklarda...

Velhasıl-ı kelam; çokca söylendiği gibi: "İnsan'ı yaşat ki,gelecek yaşasın"

Sevgiler

« Son Düzenleme: Ocak 03, 2018, 02:44:35 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ocak 03, 2018, 09:13:06 ös
Yanıtla #2

Gelecek zamanların tüm bireylerin ihtiyaçlarını,bilgilerini,sevgilerini karşılayacak hoş görülü yıllar olmasını temenni ediyorum.Gelecekten beklentim insanlara faydali olmak için insani organizasyonlarda yer almak çaresiz insanlara  yardimci  olmak isterim....Gelecekte hedefim  "Masonluğu" anlatmak...İcimdeki bir umut gelecek yıllarda cözümsenmeyen,kaniksanmayan hiç bir konunun kalmayacağına inanmak.İnsan haklarını savunan bir organizasyon icerisinde olmak isterdim.Barış,adalet,demokrosinin egemenliği ve onun mutlak doktorini altında insanlara bilgellik ile yol gösterici kurumlarda aidiyetim olması için çalışırım.Kısacık hayatımızda güneş gibi parlayıp faydalı işlerde bulunan insanlar benim gözümde her daim yüce insanlardır.Kelebek gibi hür, gök kuşağı gibi insan çeşitliliği ile yaşamlarda farkındalık yaratmak idealim.....Sevgi ve Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2018, 09:35:03 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ocak 05, 2018, 08:21:35 ös
Yanıtla #3

Gelecek zamanların tüm bireylerin ihtiyaçlarını,bilgilerini,sevgilerini karşılayacak hoş görülü yıllar olmasını temenni ediyorum.Gelecekten beklentim insanlara faydali olmak için insani organizasyonlarda yer almak çaresiz insanlara  yardimci  olmak isterim....Gelecekte hedefim  "Masonluğu" anlatmak...İcimdeki bir umut gelecek yıllarda cözümsenmeyen,kaniksanmayan hiç bir konunun kalmayacağına inanmak.İnsan haklarını savunan bir organizasyon icerisinde olmak isterdim.Barış,adalet,demokrosinin egemenliği ve onun mutlak doktorini altında insanlara bilgellik ile yol gösterici kurumlarda aidiyetim olması için çalışırım.Kısacık hayatımızda güneş gibi parlayıp faydalı işlerde bulunan insanlar benim gözümde her daim yüce insanlardır.Kelebek gibi hür, gök kuşağı gibi insan çeşitliliği ile yaşamlarda farkındalık yaratmak idealim.....Sevgi ve Saygılarımla.

Sadece çoğunluk ile gören gözlerin algıladığı renkler "yaşanmış" olana dair güzellikler ile dolu portreler çizebilir; yanlız, aslolanın gördükleri "geleceğin" saf canlılığıdır; hem kim yaşanmışlıkta takılıp geleceğe canlı bakabilmiştir ki ? .Sen...
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2018, 08:32:47 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ocak 05, 2018, 11:49:25 ös
Yanıtla #4

İnsanlığa bilgiyi paylaşmak zor olmasa gerek.İnsanlar zor gördümü kendi gölgesinden dahi kaçar.Amaç zoru başarmak zorun üstesinden gelmek."Umut olmassa,yaşamanın ne anlamı var."Bu sitede dahi bilgisini bize cok gören, kaçan insanlar gördüm.O insanlar gibi olmayacam!..Sözlerimin arkasındayım.Yasadığım sürece insanların haklarını savunacam... Saygılarımla.

Ocak 06, 2018, 08:54:41 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

."Bu sitede dahi bilgisini bize cok gören, kaçan insanlar gördüm.O insanlar gibi olmayacam!..

Farmakoloji sitem ettigine göre kırgınsın...oysa İSA ne dedi...kapıyı çal...o sana açılacaktır..pes etme ...
Mesele bilgiyi paylaşmak degil, paylaşılan bilginin ne kadar  anlaşıldıgı .
Bu devrede özelikle bütün bilgiler saçıldı,en kadim öğretiler bile .
İnsanlık bilgiler saklı yükselemiyoruz diye feryat ederken ,buyrun denildi verildi..
sonunç ortada ..2 gram bilgiyi sahiplenen,bundan kazanç saglamıya çalıştı.
Kendini üstat ,müşit vs ilan edenler egolarını tatmin ederek sosyal medyada çoban olmuşlar .sürüleri peşinde sorgulamadan begenici başıolmuş.
bol bol ruhsal uyanış kitapları yazanlar turedi..büyük çoğunlugu  msn de toplu sohbetlerden ,paylaşımlardan araklıyıp evirip çevirdikleri cümleler..editörler düzenliyor ..facede buyrun imza günüme  davetleri..
malesef sosyal ortamda öğrenmek yerıne kopy past alımlerıde turedı.
Herkes alım olunca ,bılgı sahıpleri yoruldu ve kabuguna çekıldı .

Ocak 07, 2018, 01:31:21 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Belki de bizim en büyük sorunumuz kendimizi yeterince eğitemeden, geliştiremeden başkalarını ve genelde toplumu değiştşrme çabamız ve arzumuz.

Sonuçta başkalarını ve özelikle toplumu değiştirme olanağı olmadığını görünce de hemen umutsuzluğa kapılıyoruz.

Masonlar bu konuda biraz daha sabırlı olmalarını gerektiğini anlamışlardır. Çaba ve eylem önce bireyseldir. İşe kendimizi değiltirmekle başlayacağız. Önce kendi ham taşımızı yontacağız.

Masonlar yine anlamışlardır ki başkalarının hamtaşını yontmak boşa bir çabadır.

Gelecekten beklentimiz aydın nitelikteki bireylerin çoğalmadır. En azından ben kendi adıma bunu dileyebilirim.

Dilemekten öte belki toplum içinde iyi, doğru ve yararlı işlerimle örnek olabilirim.

Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Ocak 07, 2018, 09:03:20 ös
Yanıtla #7

Belki de bizim en büyük sorunumuz kendimizi yeterince eğitemeden, geliştiremeden başkalarını ve genelde toplumu değiştşrme çabamız ve arzumuz.

Sonuçta başkalarını ve özelikle toplumu değiştirme olanağı olmadığını görünce de hemen umutsuzluğa kapılıyoruz.

Masonlar bu konuda biraz daha sabırlı olmalarını gerektiğini anlamışlardır. Çaba ve eylem önce bireyseldir. İşe kendimizi değiltirmekle başlayacağız. Önce kendi ham taşımızı yontacağız.

Masonlar yine anlamışlardır ki başkalarının hamtaşını yontmak boşa bir çabadır.

Gelecekten beklentimiz aydın nitelikteki bireylerin çoğalmadır. En azından ben kendi adıma bunu dileyebilirim.

Dilemekten öte belki toplum içinde iyi, doğru ve yararlı işlerimle örnek olabilirim.

Sayın asimov;

Kendi adıma bu anlatımınızın-yazınızın çok değerli olduğunu düşünüyorum.

Saygılar
Sen Özelsin

Ocak 07, 2018, 09:08:29 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Gelecekten beklenti diye bir şey olurmu acaba?
Yoksa sadece anı mi yaşarız?

Masonluğa bir çok konuda olduğu gibi yine farklı bir gözle bakıp yükleme mi yapıyoruz?
Soruya masonlar diye başlayıp herhangi bir konuda ne yaptıklarını merak etmek ne işimize yarayacak.

Her insan kendi tekamulunu kendi yapar,yolu (her ne ise)kendisi için seçer.
Masonları mason oldukları ve masonluğu seçtikleri için anlayabiliyor gibi yorum yapmak bana doğru gelmiyor.

Tüm bunları bilemeyiz kaldiki her mason olan iyidir denemez.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 10, 2018, 10:21:00 öö
Yanıtla #9

Öncelikle iyi yıllar,
Gelecek konusuna gelirsek, gelecek ne demek acaba? 3 yıllık bir periyot düşünün 3. Yıl birinci için gelecektir , ancak 1. Yılda 2. Göre geçmiştir, bulunduğumuz zaman mekan ve yenilikçi üretimlere göre zaman ve gelecek kavramları değişkenlik gösterebilir.
Günümüzde sanayii devrimine benzer dijital devrimin olgunlaştığı yepyeni bir dönemden geçiyoruz
Bu değişimi üretimin evrimini iyi görmek, değerlendirmek ve buna göre mevzi almak lazım
O zaman gelecek kendiliğinden gelecektir

Sevgiler ...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir