Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Faili belli Roboskî Katliamı  (Okunma sayısı 11447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 29, 2012, 04:49:06 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Sayin dor burdaki sohbete vaya tartismaya Masonlari ve Masonlugu karistirmasaniz bence daha iyi olur.

Dikkat ederseniz ileti yazanlarin hepsi Harici.

Saygilarimla

Aralık 29, 2012, 04:53:45 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.tij

yukarıda saydıklarının elbette hepsi suçlu hatta yazamadığınızda bir sürü şey var.Mazlum ve mağdurluk sadece bu yöreye ait bir durum değil benim doğduğum köyde canlı bir eşşek bile yaşamıyor artık,sorun heryerde aynı idi.Osmanlı zamanındada ezilen var ise sadece bu halk ezilmemiş bu topraklardaki tüm halkın canı çıkmış.Suçluyu ben asla  kürt halkıdır demedim onları yönetip yönlendirenlerdir suçlular.Yalçın doğanın  ders,m 1937-1938 hatta 199 diye bir kitabı var alın okuyun lütfen kürt sorununun en büyük km.taşlarındandır dersim adım adım neler yaşanmış.

Bu halk ne çekti ise kötü yönetilmekten ve yönlendirilmekten çekti.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 29, 2012, 05:04:46 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Alıntı
Bu halk ne çekti ise kötü yönetilmekten ve yönlendirilmekten çekti.

Eyvallah.

Aralık 29, 2012, 05:12:17 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayı Dor,

Zannınz gibi,öyle herkesin mason olmak gibi bir ideali yok.

Kınadığınız,milliyetçilik ve ulusalcılık bize sadece onur verir.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Aralık 29, 2012, 05:16:25 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Aslında sn.dor,,2un kınadığı bir şeyde göremedim ben,daha çok beğenmediğini ifade ediyor gibi algıladım.

Zaten aksi olmuş olsa yanlış bulduğu(ona göre)şeylerin karşılarına ona göre doğrularını yazardı ozaman bizde öğreni,rdik.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 29, 2012, 07:30:12 ös
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Dor,

Anladık saldıracaksınız da su başlık altında tek bir Mason yorum yapmadı. 5 aydır forumdaymissiniz, söyle özetleyeyim. Benim bu mesajimin sol tarafına doğru bakarsanız orada skullG kullanıcı ismimin altında MASON yazdığını göreceksiniz. İşte burada sadece MASON yazanlar bu sitede tanınmış olan Masonlardir.

Ha bakın sunu bilemem, niyet okuyucusu değilim, burada mesaj yazanlardan hangisi Mason olmak istiyor bilemem.

Kaldı ki Roboski ile ilgili olarak kişilerin kendi düşünceleri de olabilir. Bu olumlu olumsuz notr vs olabilir. Katilmayabilirim -ki buradaki cogu yoruma katılmam mümkün degil- ama o yorumların yapılmasına sizinki gibi bir karsi durusla da durmam.

Bu sitede Masonlar siyasetle ilgili elverdigince yorum yapmazlar, inançla ilgili düşüncelere saygı duyarlar.

Kimsenin kaçakçı olmak zorunda kalmayacağı bir ülkede çağdaş uygarlıklar seviyesinin de üstüne çıkmış her bir ferdinin bir ağaç gibi hür ve tum uluslarının bir orman gibi Kardeşce yaşadığı bir ülkede yar yanağından gayri her seyde hep beraber denilen özgür demokratik insanin emegin hayatın cevrenin hayvanın tum canlıların üstün deger olarak benimsediği bir ülkede türküler söyleyip horonlar tepene halaylar çekene dek...  Kısacası askın yüzü olan bir ülke ve dhasi bir yeryüzü kuruluncaya dek bitmeyecek inat ve inançla, bu vesile ile saygılarımla...

Aralık 29, 2012, 08:17:34 ös
Yanıtla #16

Sorunun kökü topyekun kültürde. Bizim devletimiz T.C. devleti. Milli devletiz. Hakim unsur Türkler. Milli devletin gerekçeleri açıktır; aynı milliyetten fertlerin dilleri, kültürleri, davranışları da aynıdır ve ortaklaşa daha iyi çalışır. Burada milli devletin benim açımdan tek gerekçesi, ortak iş yapmak, iletişim kurabilmektir. Milli devletin gerekçesi "aynı kandan gelmek" olamaz. Olmamalıdır. Çünkü bu savunulduğu anda, iş ırkçılığa girer. Fakat ortak iş yapabilmeye, iletişim kurabilmeye yaradığı için destek verdiğim milli devlette, aynı dili konusabilen, uyum sağlayabilen diğer millettlerden insanlar da yaşayabilir. Yter ki "kan soyu ırkçılığı" ile dışlanmasınlar.

Ne yazık ki bizim milletimiz bunu bilmiyor. Kürtleri nicedir dışlıyor.

Fakat aynı hata Kürt aydınlarında da var. Çünkü kendileri de pozisyonlarını Kürt milliyetçiliğine dayandırıyorlar. Ortak hedef araçlar değil de kan olunca, her şey çığrından çıkıyor.

Sırrı Süreyya Önder de, köye kendi adıyla Roboski demiş. Roboski'nin neresi olduğunu yine bu başlıktaki bir mesajdan öğrendim. Belli ki, S.S.Ö. milli duygularıyla bunu söylüyor. Milli devlet yanlısı (Tabii ki kendi devletinin). Türk milliyetçiliği gibi bu da haliyle yanlış.

Ben "denge"ye inanırım. Fizik yasasındaki dengeye. Fizik yasası olduğuna bakmayın, toplumlara da uygulanabiliyor.

Eğer bir sistem kararlı değilse, bir enerji açığa çıkarır veya enerji alır ve dengeye ulaşır. Bir devlet de kararsız bir yapı gösteriyorsa, eninde sonunda bir denge haline ulaşır. Ama savaşla, ama gelişme yoluyla edinilebilecek uygar yaşamın olmazsa olmazı "iyi niyet" (kozmopolitlik, bireysel haklar ve özgürlükler vb.) öğretisiyle. Ben bu dengeyi özlüyorum.

Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Aralık 29, 2012, 09:57:24 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kimsenin kaçakçı olmak zorunda kalmayacağı bir ülkede çağdaş uygarlıklar seviyesinin de üstüne çıkmış her bir ferdinin bir ağaç gibi hür ve tum uluslarının bir orman gibi Kardeşce yaşadığı bir ülkede yar yanağından gayri her seyde hep beraber denilen özgür demokratik insanin emegin hayatın cevrenin hayvanın tum canlıların üstün deger olarak benimsediği bir ülkede türküler söyleyip horonlar tepene halaylar çekene dek...  Kısacası askın yüzü olan bir ülke ve dhasi bir yeryüzü kuruluncaya dek bitmeyecek inat ve inançla, bu vesile ile saygılarımla...

Saygıdeğer Mason, yorumumu bir saldırı olarak değerlendiriyorsanız moderatörlerden derhal üyeliğimi kaldırmalarını talep ediyorum   .
Ayrıca yorumum kendilerine  Mason olmayı hedef koymuş haricilereydi .

Dünya anamız artık çok yaşlandı . Üzerinde yaşayan bu nankör insanoğlunun egoları,  ve bitmek tükenmek bilmeyen ayrılıkçı arzuları hepimizi birden yok edecek .
Yere bastığımız an topuklarımızda yükselecek sıcak enerjiyi artık hissetmemiz gerekiyor .

Evet biliyorum Masonlar siyasetten uzak durmaya çaba gösteriyor ama geçmişte insanlığa  yön vermiş çok değerli Masonların olduğunuda biliyorum .

Yıl olmuş 2013 ve biz hala ırk  , milliyetçilik , din gibi kavramlarla kendimizi kandırıyor , oyalıyoruz . 
Yalnızca midem kaldırmıyor , gördüğüm yerde tiksiniyorum artık bu ayrılıkçı ve üstünlükçü egolardan .

Son sığınma noktam olan bu sitede de aynı şeyleri görünce haliyle içimde biriken öfkeyi buraya döktüm . 

Saygılarımla

"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Aralık 29, 2012, 10:50:02 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Ölen ölür kalan sağlar bizimdir. Merakımı celp etti, acaba o ölenler dile gelseler de  acaba ne derlerdi biz FANİLERE  ?

Onların tek suçu FAKİR olmalarıdır ; lütfen kimse takiye yapmasın .Bu Ülkede FAKİRLİK denen o İnsanı aşağılayan tümörü nasıl yok ederiz diyen yok ne var ; şu anda benim yaptığım gibi LAF EBELİĞİ var .LAF, LAF , LAF...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 30, 2012, 12:45:12 öö
Yanıtla #19

bu coğrafya üzerinde yaşayan bizler, aslında bir bütünü oluşturan parçalardan ibaretiz . bu  bütünü sağlayamadan, ayrı birer parça olarak da  hareket etmemiz  imkansızdır. dolayısıyla bilinçsiz parçalar olup çatışma yerine,  bilinçli seviyeye evrilmiş, yüksek seciyeli parçalar olarak dengeyi sağlayıp da,  olması gereken bütünü oluşturmaya baksak daha iyi olmaz mı?

birbirimize ihtiyacımız olduğunu unutmayalım . bir vucudu oluşturan parçalardan bacaklar, el parmaklarına veya dişler saç tellerine yada mide hipofiz bezine savaş açmaz, bunlar bir organizmayı oluşturan organlar olarak birbirlerine üstünlük veya tahakkum de sağlamazlar . bir amaçları vardır oda ;  sağlıklı organizmayı oluşturmak , bizlerde toplum olarak bu sağlıklı yapıyı oluşturabiliriz,

bir bütünü oluşturan iki gerekli parça olduğumuzu ve sağlıklı bir vücut inşaa edeceğimizi toplum olarak idrak etmeliyiz,, aksi halde bu topraklara ve kasettiğim o "bütüne" pek bir şey olmaz , zira geçmişten günümüze nice uygarlıklar  ve medeniyetler geçmiş bu coğrafyanın üstünden , şimdide bir yenisi ortaya çıkar ve başka bir vücutta , başka bir ruhla toplum olarak yaşama pek ala devam eder. millet  olarak, ama tonlarca dramatik vaka ve acıklı trajik olaylar yaşamaz mıyız , bu yakın geçmişte olanlarda zaten bunun  bir kaç örneği değilmi ?... peki gerçekten gerek var mı ?...
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir