Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Şrayn (Islam Agirlikli Masonik Topluluk)  (Okunma sayısı 117406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 11, 2007, 08:53:08 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

teşekkürler sn.Mason

Mart 04, 2008, 07:55:51 ös
Yanıtla #41

Amerikada baslamis ve bazi ulkelere yayilmistir. Ancak halen bircok ulkede Localari bulunmamaktadir. En aktif ve yogunlukta oldugu ulkeler, Amerika ve Kanadadir. Bircok ulkedeki antimasonik topluluklar Shrine larin Mason oldugunu bilmemeleri nedeni ile, onlar ile ortak calismalar ve yardimlar duzenlemislerdir. Yine bircok antimasonik topluluklar butun Masonluga saldirida bulunurken, Shrine lari ayri dusunerek onlari savunmuslardir. Shrine lar suana kadar hicbir antimasonik saldiriya ugramamis bir rittir.

Okunmasında fayda olan bır yazı , tavsiye edilmeli.....

Alıntı

Çok İlginç, Ne Derce Doğrudur, Acaba? Gerçekten Doğru'ysa bunun Sebebini öğrenmeyi çok isterdim. İlgimi çekti de ondan;)
« Son Düzenleme: Mart 04, 2008, 07:58:07 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 06, 2008, 10:32:53 öö
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Sn. mason  shrıne rıtı ıle nıl ın kızları arasında kı baglantı eslerının de nıl ın kızlarını kurmaları ıle mı oluyor.Daha once verdıgınız bılgıler de nıl ın kızları toplulugu shrıne hastanelerıne yukluce yardımlarda bulunuyorlardı....

Saygılarımla...

Mart 06, 2008, 10:43:51 öö
Yanıtla #43
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin DaVinci,

Aralarindaki bag, ikisininde birer duzenli Masonik topluluk olmasi. Nil`in Kizlari topluluguna girmek icin bir Shriner ile baginiz olmak zorunda degildir. Herhangi bir Ritte olan yada hicbir Ritte dahi olmayan bir Ustad Mason`un esi olmaniz yeterlidir.

Ozellikle Shrine hastanelerine yardim yapmalarinin ve destek olmalarinin nedeni, kendilerine ozgu bizlerden ayri yardim yapmaktansa Masonlara ve onlarin faaliyetlerine destek olmayi tercih etmeleridir. Nil`in Kizlari toplulugunun herhangi bir Rit yada uyesi ile bagi ne kadarsa Shrine ile olan bagida o kadardir.

Nil`in Kizlari toplulugu Shrine Ritine mensup uyelerin eslerinin kurdugu bir topluluk degildir. Shrine Riti uyelerinin eslerinin kurdugu ve suandada halen sadece Shriner larin eslerinin alindigi topluluk "White Shriners of Jerusalem (Kudusun Beyaz Shrine lari)"  toplulugudur. Ancak bir konuyu hatirlatmak isterim.

Her ne kadar Masonik birer topluluk olarak gecse ve Masonlar ile baglantilari olsada, bayanlardan olusan hicbir toplulugun uyeleri Mason degildir. Muntazam hicbir topluluk, uyelerini Mason olarak nitelendiremez. Bayanlar Localara giremezler. Bizlerin toplantilarinda neler yapildigi hakkinda bilgileri mevcut degildir. Masonlar ile ortak hicbir faaliyette bulunamazlar.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 06, 2008, 10:46:26 öö
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

tesekkurler Sn.mason aydınlatıcı bılgılerınız ıcın...

Nisan 23, 2008, 05:22:44 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Neden Shrine Rit' inde dereceler bulunmamaktadır?

Nisan 23, 2008, 05:42:10 ös
Yanıtla #46
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin blossom,

Cunku Shrine Rit`i ilk basladigi zamanlarda yanlizca 33. Derecedekiler girebiliyordu. Bu nedenle Iskoc Ritinin 33. Derecesine ulasmis bir Kardesin Shrine Rit`ine girdikten sonra bir defa daha ayri (sanki daha yuksek derecelermis gibi gorunebilecek) bir derece sistemine alinmasinin gerek duyulmadi.

Daha sonra Shrine Rit`ine giris 32. Derece Iskoc Riti Masonlarinada acildi. Birkac yil oncede bu kural her Ustad Masonun, diger ritlere oldugu gibi Shrine Ritinede girebilecegi sekilde degistirildi.

Ancak ogretiler ve derece sistemi geleneklerini koruyarak hicbir degisime ugramadi. Bu nedenle Shrine Ritinte hicbir derece mevcut degildir. Giris yaptiktan sonra Tekris Torenine benzer bir toren ile Ritin mensubu olursunuz. Daha sonra hizmetleriniz ve faaliyetlerinize gore yonetim kurulu (Divan) da yer alabilirsiniz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 23, 2008, 05:43:45 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Teşekkürler Sayın MASON, Shrine Riti' ni gerçekten çok merak ediyorum.

Nisan 24, 2008, 11:56:10 öö
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Yakında şeriat riti çıkarsa şaşmam :)

Nisan 24, 2008, 02:41:50 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Yakında şeriat riti çıkarsa şaşmam :)

Mümkünatı var mı Sayın Santander? Biraz fazla abartılı bir cümle kurmuşsunuz...