Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: akif_yzb  (Okunma sayısı 3643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 18, 2009, 11:50:37 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

akif_yzb uye isimli kisi, forum kurallarinin 17 maddesini ihlal etmesinden dolayi seyirci statusune alinmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 18, 2009, 06:23:38 ös
Yanıtla #1

Merakımı mazur görünüz, bişey sormak istiyorum ama saygısızlık olarak düşünmeyiniz lütfen.. Sadece 17. maddeyi mi yoksa kuralların 17 maddesini hepten mi ihlal etmiş Arkadaş?

Saygılarımla  
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2009, 06:26:12 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 18, 2009, 06:32:58 ös
Yanıtla #2
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Forum Kurallarının 17. maddesini ihlal etmiştir.

Bu vesile ile bir kez daha hatırlatmak isterim ki 17. maddede "Masonik sir oldugu idda edilen herhangi bir bilgi"den bahsedilmektedir. Bu bilginin gerçekten bir Masonik Sır olması ya da olmamasının bir önemi yoktur. Bu hususla ilgili olarak Sn. Omnia Tempus Alit'in daha evvel yazdığı ve son derece açıklayıcı olduğuna inandığım mesajını alıntılamak istiyorum

Alıntı
Konunun daha net anlaşılması açısından örnek vermek isterim ki düzenli masonluğun bulunduğu herhangi bir modere ortamda (başta sitemiz olmak üzere) bu bir masonik sırdır diyerek amuda kalkıp kollarını bağlamış bir adam resmi ve / veya videosu yayımlasanız dahi bu silinecektir. Düzenli bir loca tarafından web sitesinde yayımlanan loca içi fotoğrafları, kardeş resimleri vs... hariç olmak üzere loca içinde yer aldığı iddia edilen her türlü video ve görüntü de bu kapsamdadır.

Tüm Forum üyelerinden bir kez daha bu hususta  dikkatlerini rica ederim.

Sevgi ve Saygılarımla.

Kasım 18, 2009, 06:44:07 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Bu vesile ile bir kez daha hatırlatmak isterim ki 17. maddede "Masonik sir oldugu idda edilen herhangi bir bilgi"den bahsedilmektedir. Bu bilginin gerçekten bir Masonik Sır olması ya da olmamasının bir önemi yoktur. Bu hususla ilgili olarak Sn. Omnia Tempus Alit'in daha evvel yazdığı ve son derece açıklayıcı olduğuna inandığım mesajını alıntılamak istiyorum

Alıntı
Konunun daha net anlaşılması açısından örnek vermek isterim ki düzenli masonluğun bulunduğu herhangi bir modere ortamda (başta sitemiz olmak üzere) bu bir masonik sırdır diyerek amuda kalkıp kollarını bağlamış bir adam resmi ve / veya videosu yayımlasanız dahi bu silinecektir. Düzenli bir loca tarafından web sitesinde yayımlanan loca içi fotoğrafları, kardeş resimleri vs... hariç olmak üzere loca içinde yer aldığı iddia edilen her türlü video ve görüntü de bu kapsamdadır.

Sevgi ve Saygılarımla.

Duzenli loca ici fotorflari da yasak kapsaminda. Peki M. Akyol Londra'da bir locanin hem icini hem de disindaki internetten buraya yukledigi veya kendisi cektigi resimler? Onun resimleri silinmedi diye hatirliyorum?  Yaniliyor olabilir miyim?

Kasım 18, 2009, 06:48:46 ös
Yanıtla #4

Anladım, Teşekkürler Sayın skullG.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 18, 2009, 06:54:57 ös
Yanıtla #5
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Alıntı

Sevgi ve Saygılarımla.

Duzenli loca ici fotorflari da yasak kapsaminda. Peki M. Akyol Londra'da bir locanin hem icini hem de disindaki internetten buraya yukledigi veya kendisi cektigi resimler? Onun resimleri silinmedi diye hatirliyorum?  Yaniliyor olabilir miyim?

Sn. AKYOL'un çektiği resimler bina resimleriydi. http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=7773.0 bahsettiğiniz gibi Loca içini göstermiyordu. Kaldı ki Loca içini gösteren ve Loca veya Büyük Locaların internet sitelerinde yer alan pek çok resim de bulunmaktadır. Sn. Omnia'nın yazısında belirttiği husus Kardeş Resimleri, Loca içi çalışma esnasında çekilmiş fotograflar vb.leridir. Yoksa bir binanın ya da binanın içindeki eşyaların resimleri değil.

Kasım 18, 2009, 07:08:41 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Loca ici resimlerini de yuklemisti. Ama sonradan silmis. Ama dediginiz gibi calisma esnasinda cekilmedigi muddetce problem yoksa, problem yok :)

Şubat 05, 2011, 05:09:15 ös
Yanıtla #7
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Kisi, forum kurallarinin 17. maddesini ihlal etmesinden dolayi 3 ay boyunca forumdan uzaklastirilmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.