Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bence Masonluk  (Okunma sayısı 5068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 16, 2012, 09:40:14 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkese Merhaba.. Öncelikle yazılarımı okumadan önce kişisel metnimi okumanızı rica ediyorum http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,14773.0.html

Öncelikle Masonğun temeline yada öz geçmişine inmek yerine doğrudan bir giriş metni yazacağım.

Masonluğun kavramını bir güzel sindirdikten sonra, masonluk hakkında şunları diyebilirim  ;

Masonluk benim görüşümce keşfedilmeyi bekleyen ve ön gördüğü saygı, sevgi, hoşgörü oldukça rağbet gören bir toplum ( kuruluş ) tur. Her şeyiyle belirli gizlilikle ve enteresan teorilere denk gelse de bu masonluğun yayılmasında etkili bir faktör olmuştur ( Gizem, keşfedilmeyi bekleyen )

Özellikle de benim yaşıtım olarak çevreme bakınca masonluk hakkında bahsedilenler ;

'' Olummm onlar çok kötü '' '' dünyanın sonunu getiyorlar '' '' aha bak gözzzzz '' gibi cevaplar almam beni oldukça düşündürmüştü. Aslına bakarsanız Kökeninin tapınak şovalyelerine uzandığı çok açık bir kanıt. Elit insanlar ve bunların altında yatan güç. Yaptıkları şeyleri çok çok araştırdım. Belirli insanları öldürdükleri, büyü ile uğratıkları, yahudilerden kale yapmayı öğrendiklerini çok detaylı bir şekilde öğrendim. Peki neden masonların sitesine katıldım ? Elbette anti-masonluk gibi bir durum yok. Tarafsız bir kardeşiniz olarak katılmaya karar verdim. Ve bunu çok ama çok istiyorum :)

Tarihte yazar Hospital şovalyeleri ( tapınak şovalyeleri ) Ulmukaddes işgal eder. Bunu şu dizleriyle Rymond Agile adlı bir yahudi tarihçi şöyle demiştir. '' Çok enteresan bir manzaradır. Kolları, bacakları ve kafaları ayırıp onlardan bir dağ oluşturuldu. Süleyman tapınağı ve Beytulmukaddes'te manzara dahada ilginç, kan atlarımızın ağızlarına kadar yükselmişti. ''

Neyse bu konu hakkında çok durmak istemiyorum....

Hazır mimari demişken, masonların mimari özelliğine hayran kaldım. Tasarladıkları kaleler surlar çok şahane :) Türkiyeden mısırın kuzeyine kadar 20 tane büyük kale yapıyorlar. Birisi krokdo şovaliye kalesidir kiii sadece 60 kişi 2000 bin kişiyi orada beş sene boyunca savunabilir :) yani o derece kale yapmakta ustalar. 5 senelik erzak dopolayabilirlerdi. Tabi çok enteresandır  Bu kale sadece bir mektup ile müslümanlar tarafından fethedildi.

Mektup hakkında tek bildiğimiz Elit bir niteliği olması :)

Çok yazmak istiyorum ama bilmiyorum forumda ki kişilerin tepkisi nasıl...
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 17, 2012, 08:26:53 öö
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Ares bu konusunu "Basında Masonluk" bölümünde açmış; bölüm yanlış, başka bölümde olmalıydı, orada olduğunu varsayalım.

Foruma yeni katılan birçok üyeye yöneltilmiş bir öneri vardır. Önce bu forumda ilgili konular üzerindeki birikimi sıkıca gözden geçirmesi, ondan sonra yazmaya girişmesi önerilir.

Şimdi burada Sayın Ares'in Masonluğun tarihi, Tapınakçılar, Hastaneciler gbi konular üzerinde yazdıklarında birtakım yanlışlar bulunduğunu, herhalde yanlış kaynaklardan bölük pörçük yanlış bilgiler edinmiş olduğu için böyle şeyler yazma çabasına giriştiğini söylemenin pek anlamı olmayacak.

En iyisi sitenin arşivini incelemesini önermek. 

Yazmak istediği çok şeyi, sonra ağır ağır, doğru bölümlerde acele etmeden yazabilir. Daha çok genç. Yaşamda çok zaman var önünde.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 17, 2012, 02:04:17 ös
Yanıtla #2

Sayın Ares kardeşim,
Sayın Adam 'ın dediklerine katılmakla beraber  nacizhane bir ekleme de ben yapmak isterim.
Masonluğu aşağı yukarı sizin yaşlarda araştırmaya başlamış biri olarak hemen hemen aynı yollardan geçtim.
Masonluk, Masonluk tarihi, Masonluk'un anlamı vb. konular üzerine yüzlerce belki binlerce yazılı basılı eser, makale, döküman vardır.
Bunların içine girildiği zaman her kaynak sizi başka bir yöne çekebilir. Ortak paydalar olacağı gibi kafa karıştıran bir çok nüans da mevcuttur.
Bu yazdığınız konuların hepsini zamanında merakla okumuş biri olarak söyleyeceklerim sadece ve kısaca şudur: Okuduğunuz, duyduğunuz her bilgiyi orada yazıyor diye doğru ve gerçek kabul etmemenizdir. Hayatta çok şey vardır ki hiç göründüğü gibi değildir. Araştırmaya, okumaya ve ilişkilendirmeye devam ediniz.
Sevgi ve saygılarımla.