Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mabedin önünde bir çınar  (Okunma sayısı 8167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 23, 2017, 06:52:24 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Boynunda kocaman bir madalyon, önünde farklı bir önlük ve kardeşlerimin gözleri üzerinde. Yeni aydınlananlar kardeşlerim tabi şaşkınlık içinde "kim bu adam" diye soruyor. Bir yerden tanıdık geliyor ama...

Geometrik noktamızda her zamanki gibi toplandık. Doğuda tek başına oturmuş yaşlı bir adam. Ah bir konuşsada merakımızı gidersek diye bekliyoruz.

Ritüellerimizin ardından SÜ selam veriyor. "Hoşgeldiniz Büyük Üstadım" ve ismini söylüyor "Murat Özgen Ayfer". Sunumumuzun ve kardeşlerimizin katkısının ardından söz alıyor büyük üstad. Ne konuştuğunu yazamam ama tek söyleyebileceğim; evime giderken telefonda başka bir kardeşime şunu söylediğimi hatırlıyorum. Kafama bir kurşun yedim, iç kanama ile evime gidiyorum.

Kendisine söyleyemedim ama burada yazmaktan onur duyarım. İyiki sizi tanıdım, iyiki aranıza girdim, iyiki elinizi sıktım. Senin adını bu kardeşin sonsuz doğuya göçene kadar hatırlatacak ve evladıma anlatacağım bencil adam. Ne olur fikirlerini, düşüncelerini bu insanlardan mahrum etme ve uzun yıllar yaşa. Yaşaki ışığını daha fazla insana saçabilesin. Ellerinden öpüyorum üstadım.

Saygılarımla

Mayıs 23, 2017, 07:20:02 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın 38,

Daha önceki paylaşımlarınızda mason olduğunuzu paylaşmıştınız. Anlaşılan çok mutlusunuz. Bu seferde ÖMBL 2000-2004 dönemi Pek Saygıdeğer Büyük Üstat'ı Murat Özgen AYFER ile tanıştığınızdan bahsediyorsunuz. Bizler onu yalnızca kitaplarından biliriz. Ne mutlu Size ki yüzyüze görme ve sohbet etme şansınız olmuş. Gerçekten çok şanslınız. Dilerim hepimize ksımet olur.

Not: Tam nerede okumuştum hatırlamıyorum ama (forumda olabilir) ÖMBL'de Büyük Üstatlar Pek Saygıdeğer Büyük Üstat biçiminde ifade edilirken HKEMBL da ise En Muhterem Büyük Üstad olarak edilir.
Nosce te Ipsum

Mayıs 23, 2017, 08:57:26 ös
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Konu dışı düzeltme:
HKEMBL'de eski büyük üstatlar En Muhterem sıfatını yaşam boyu korur ama büyük üstad olarak anılmaz.
ÖMBL'de Pek Saygıdeğer sıfatı kişinin sadece büyük üstatlık döneminde geçerlidir. Sonrasında büyük üstat diye hitap edilirse de, bu zorunlu değildir ve sadece saygı göstergesidir.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 23, 2017, 09:17:37 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Ne kadar şanslısınız...
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Mayıs 23, 2017, 10:11:43 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Burada yazdıklarınızı ve  duygularınızı keşke onunla karşılaştığınızda söyleseydiniz daha iyi olurdu. İnsan öyle her gün eski bir büyük üstad göremiyor.

Kendisini Uzman TV'de izlediğim kadarıyla biraz babacan bir tavrı var. Sohbeti hoş olsa gerek.

Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Mayıs 24, 2017, 11:55:53 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Murat Özgen Ayfer gibi büyük üstadlarla tanışmak büyük bir ayrıcalık. Başka ne isterki insan. Umarım sizlerde bu mutluluğu bir gün yaşarsınız. Kimse kusura bakmasın ama Murat Özgen Ayfer ile tanışmışım. Havamı da atarım :D

Sayin Asimov çok istedim kendisine hislerimi paylaşmayı ama daha ilk karşılaşmamızda bunları söylemek ne kadar gerçekçi olurdu bilemedim. Birde kendisi iyi bir küp taş. Acemiliğimle mahçup olmak istemedim doğrusu.

Bu biraz bilek güreşine benzer. Karşinizdakinin pazuları sizden fazla ise mücadele etmeye çekinirsiniz. Bizim kafa kaslarımız henüz gelişmedi. Karşısına daha olgun çıkmak isterim

Ekim 22, 2018, 10:07:07 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her kelimesi, her cümlesi en güzel duygular ile mayalanmış. Böyle bir sevgiye ve sevgiyi hak edene, sadece yazılanlara bile bakarak saygı duymamak elde değil.
Yaptığın işi gönlünde hissedersen, ırmaklar çağlar içinde. Mimar Sinan

Kasım 20, 2018, 12:25:06 öö
Yanıtla #7

Sayın @38  o kadar içtenlikle ruhunuzda yaşayarak yazıya duygularınızı dökmüşsünüz ki. Umarım biz de sizler gibi bu mutluluğu bir gün yaşarız...

Sevgi ve Saygılarımla,
Bizi Çalışmak Kurtarır!

Aralık 26, 2018, 06:29:33 ös
Yanıtla #8
  • Yeni Katilimci
  • *

Bir gün bulusmak dilegile..

Aralık 27, 2018, 12:37:45 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ne mutlu sizlere gerçekten en içten ve en derin hissettiğiniz duygularınızla dile getirmişsiniz.

Saygılarımla.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿