Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: York Rite Masonic Tempele  (Okunma sayısı 1664 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 04, 2017, 09:23:47 ös

York Rite Masonic Tempele ilgili hic fikrim yok denecek kadar az.Masonic Tempel kapısında gormus oldugum bir yazi.York Riti Masonları diger Mason Localarindan ayiran farklar nelerdir? Bilgilerinizi paylaşırsaniz öğrenmemizde ve farkliliklari gormemizde faydali olacak.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 04, 2017, 09:59:02 ös
Yanıtla #1

York Riti Masonic Tempel'da kapilarda bir kavram yaziyor."TYRIAN CHAPTER" Ne anlama geliyor?
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 04, 2017, 11:43:00 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Temmuz 05, 2017, 07:45:54 öö
Yanıtla #3

Sayin Surgeus, Bilgi icin Teşekkür ederim.York Riti ile ilgili cok genis bilgi yok.Masonlar organisyon sitesinde kaynak olarak bulunmasi cok iyi.York Riti Bina yapisi dis cephesi akasya modelleri, Kapısı iki sütunlu,ince ve uzun İngiliz yapısı İnşaa sistemi,geleneklere onem veren bir yapıya benziyor.Bina süslemelerinde kucuk aslan sekilleri,Bina ici labirent gibi.Halka hafta ici acik,toplanti yerleri var.Mimari yapisi ve duzen olarak cok guzel buldum.Saygilarimla.

Temmuz 05, 2017, 08:08:53 öö
Yanıtla #4
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Farmakoloji,

Fotoğrafta çektiyseniz bizlerle paylaşabilir misiniz? Teşekkürler

Sevgilerimle...

Temmuz 05, 2017, 08:11:38 öö
Yanıtla #5

Bağlantı videolar ingilizce.Ama guzel anlatilmis.Faydali olmasi dileğiyle.Saygilarimla.                                                                               https://youtu.be/hwdP2Cf_knA                                                                https://youtu.be/Krhzcu5Yj8Y                                                                      https://youtu.be/tCf-h_fp3Ig

Temmuz 05, 2017, 08:17:58 öö
Yanıtla #6

Sayin Surgeus, Haftasonu olmasi nedeniyle sadece bina yapısı ve kapi cicek ve motiflerini cekebildim.İlerki zamanlarda tekrar gidecem.Gorusme imkanim olursa gorusmek ve fikir almak istiyorum.Resimleri Masonlar Organizasyona yoladim.İlerki zamanlarda paylasilacak.Saygilarimla.