Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonların perde arkasında dünyayi elde etmeye çalıştıkları söyleniyor neden?  (Okunma sayısı 13346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2006, 12:15:44 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Masonların perde arkasında dünya egemenliğini elde etmeye çalıştıkları söyleniyor, neden?

Böyle bir şeyin modern dünyamızda olabilmesi zaten mümkün değildir. Peki, bu düşünce nereden gelmiştir? Ona bakalım:

19. yüzyılın sonlarında, Léo Taxil adındaki şarlatan yazar aldatmacaları ile ünlüydü. Taxil’in İsviçre göllerinin dibinde batık şehirlerin bulunduğu iddiası, arkeologları harekete geçirmiş, göllere dalgıçlar indirilmiş; Marsilya körfezinde tehlikeli köpek balıklarının bulunduğu iddiası da, Fransız donanmasını köpek balığı avına çıkarmıştır.

Taxil, gizliliği nedeniyle merak konusu olan Hürmasonluk hakkında akıl almaz masallar anlatarak saf meraklılara kitap satmıştır. Bu arada Büyük Üstadın istediği zaman timsah kılığına girebileceğini, bu timsahın piyano çalabildiğini, v.s. anlatmıştır. Çok satan bir kitabında “Paladizm” diye Lüsiferci (şeytana tapan) bir Masonluk icat etmişti. Léo Taxil’e göre, Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti ritüellerini düzenleyen ve uzun yıllar ritin başkanlığını yapan 33 dereceli Amerikalı Mason Albert Pike, Paladizm’ in başkanıydı ve her Cuma günü saat 03’de kendisini ziyaret eden Şeytan’la, dünya egemenliğini elde etmek üzere pazarlık ederdi.

Léo Taxil bu kitapları ile büyük paralar kazandı. 19. yüzyılın son yıllarında, ölümüne yakın bir tarihte, Paris Coğrafya Cemiyeti’nde yaptığı bir konuşmada insanları nasıl aldattığını ve insan saflığı ile batıl inançlar üzerinden nasıl büyük paralar kazandığını itiraf etmiş olmasına rağmen, bu son konuşması unutuldu, daha önce yazdığı tutarsız hayal mahsulü metinler izlerini bıraktı. Sansasyon meraklısı ucuz basın bunları hep kullandı.

Yahudi ve Mason kıyımına bilimsel bir neden arayan Hitler, Léo Taxil’in aldatmacalarından ilham alarak ve ona Yahudileri de ilâve ederek, Yahudiler’le Masonlar’ın dünya egemenliğini birlikte ele geçirmek üzere anlaştıkları konusunu propagandasına dahil etti ve onları ölüm kamplarına yolladı.

Sonuç olarak, Hitler’in bu ünlü komplo teorisinin hasta bir dimağın hayal ürününden başka bir şey olmadığını kesinlikle ve gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 23, 2007, 05:34:13 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Leo Taxil isimli sarlatanin sonradan verdigi ifadeler ve aciklamalari da, bu teorilerini tamamen finansal kazanc, ve populeritesinin artirmak icin one surdugunu dile getirmistir.  Bu tarihi bir gercektir.  Bir deli bir kuyua tas atmis bin akilli cikaramamis cumlesi bu sarlatanliga tabiri caiz ise "Cuk Oturur"

Aralık 19, 2010, 09:30:19 öö
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

2007 yılının Şubat ayında ortaya atılmış olan bu sorunun yanıtı bakımından ben bir başka şey söyleyeyim.

Şayet perde arkasında dünyayı elde etmeye çalışanlardan daha doğrusu dünyada genel politik ve ekonomik etkinlikleri olabildiğince kendi ellerinde tutmak isteyen birtakım kuruluş ve örgütlerden söz etmek gerekecek olursa, onlar masonlar değildir. Yok mudur? Vardır ama masonlar ve mason örgütleri değil. Çünkü böyle bir girişim zaten Masonluğun amaç ve ilkelerine, ruhuna, örgütlenme ve çalışma tarzına aykırı düşer.

Peki bu bağlamda niçin Masonluğa ve masonlara yükleniliyor? Çünkü Masonluk dünya kamuoyunda daha hâlâ tam ve iyi olarak anlaşılamamıştır. Komplo teorileri kurulurken bir günah keçisi bulunması gerekmektedir. Masonluk da bunun için çok elverişlidir. Aslında o komplo teorileri sadece Masonluğu hedef almakta değildir; bu işi başka kurum ve örgütlerle bağlantılı olarak da yapmaktadırlar. Ancak Masonluk her zaman bunları başını çekmiştir. Üstelik masonlar pek konuşmadığı, kendilerine yöneltilen suçlamalara anında yanıt vermedikleri, kurumlarını anlatmakta biraz da başarısız oldukları için bu gibi uydurmacalar çok daha kolay yapılabilmektedir.

Ben masonlara bir laf atıyorum: «Sizin amacınız gizli; dünyayı ele geçirmeye çalışıyorsunuz.»

Masonlardan tıs yok.

Bunun üzerine darbeyi indiriyorum: «Ey dünya kamuoyu!... Bakın, işte hiç yanıt vermediler. Veremezler. Çünkü benim dediğim doğru. Böylece dediğimin doğruluğu kanıtlarnmıştır.»

Oldu mu?

Ben yaptım, oldu.

« Son Düzenleme: Aralık 19, 2010, 09:32:22 öö Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 19, 2010, 01:40:39 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Tamam hadi masonluğun böyle bir niyeti yok bunda hem fikiriz. Ancak küresel sermayenin büyük bölümünü yöneten bazı ailelerin mason olması konusunda ne düşünüyorsunuz acaba ? Kişilerin bu yönde emelleri olabilir bunlarda evrensel masonluğu bağlamaz bence.

Aralık 19, 2010, 02:14:52 ös
Yanıtla #4
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Waldow'un dediği gibi küresel sermayenin bir bölümünü yönetenler, dünyanın politik akışında çok önemli yer tutan birtakım kişiler masonsa, -olabilir- öteki masonlar -çoğunluk- ne yapsın? Masonluğun adını temize çıkarabilmek için o masonlardan kurumdan ayrılmalarını mı istesinler?

Aslında bundan daha kötüsü var... O da bireysel olarak masonlarla değil, doğrudan bazı mason kuruluşlarıyla (daha doğrusu o mason kuruluşlarını yöneten masonlarla) bağlantılı. 19. yüzyıl boyunca,başka İngiltere olmak üzere  Batı ülkelerindeki mason örgütlerinin uzantıları kolonizasyon, kapitülasyon ve sömürgecilik amacıyla kullanılmıştır. Buna ne demeli? Gerçi bu tarihte kalmış bir olgudur ama yadsınamaz. İşin ilginç yanı şu ki, antimasonik etkinlikler çerçevesinde bunlardan pek az söz edilir. Günümüzde magazine daha çok önem verildiği için, birtakım senaryolar düzenlenmektedir; çoğu uydurmaca olan senaryolar. Oysa Masonluğun biraz tarihine bakılsa, biraz doğal zenginlikleri olan az gelişmiş ülkelerde kurulmuş mason localarının neler yaptığı incelense, bunun ardından kim bilir neler neler çıkar. Osmanlı Devleti'nin skon demlerindeki kapitülasyonların bir bölümü de bu kapsama girer.

Ancak Sayın Waldıw'in işaret etmiş olduğu üzere, bunlar da evrensel Masonluğu bağlamaz. Masonluğun yanlış kullanımı, kimi masonların da bilerek ya da bilmeyerek buna âlet oluşudur.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 19, 2010, 03:24:13 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Ortaya atılan konuların çoğu ya din üzerine ya da dünyayı ele geçirmek veya ticari birliktelik üzerine.
Dini bitirmeye çalıştıkları,yeni bir din anlayışı kurmaya çalıştıkları söyleniyor. Dünyanın en büyük ve en güçlü aileleri mason ve hatta mason oldukları için güçlüler vs.. vs.. .Bu iddialar uzadıkça uzuyor.Masonluğun amacı,temel ilkeleri,masonlar arasında ki yardımlaşma nasıl olur çok açık ve net anlatılmış.Amacı belli, ilkeleri belli olan bir yapı.İthamlara cevap verilmesi bence gereksiz. Yanlış yapan üyeleri varsa zaten bu tarz yanlış davranışların ceza-i müeyyideleri belli, amacını şaşıranlar zaten yaptırımlarla karşılaşıyorlar.
2 konu var,sürekli ithamlar ,iddialar bu konular üzerine.temcid pilavı gibi,ısıtılıp ısıtılıp önümüze sunuluyor.Açıkçası ben bu iddiaları okumaktan yoruldum.Masonlar cevap vermiyorlarsa nedeni de bu zaten,söylediklerine inanmıyorlar ki.At gözlüklerini takmışlar,koşuyorlar.Bu iddialara verilecek cevaplarda zaten  malumun ilami olacaktır.

Saygılarımla