Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yabancılara toprak satışı; çılgın ihtiyarlar ve Fatih Sultan Mehmet  (Okunma sayısı 11821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 24, 2008, 08:52:28 ös
  • Uzman Uye

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca ile Sümerolog Dr. Muazzez İlmiye Çığ Ankara'da havanın soğukluğuna aldırmayarak tarım alanlarının yabancı devletlere satılmasını protesto etti.
Meclis Bulvar Kapısı'nda bir araya gelen TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca ile Sümerolog Dr. Muazzez İlmiye Çığ, havanın soğukluğuna aldırmayarak 'ülke toprağının ve tarım alanlarının satışına' karşı çıkmak için protesto eylemi yaptı.

Karaca ve Çığ, yanlarına koydukları “ Tarım alanları satılamaz “, Şehit kanlarıyla sulanmış vatan toprağını satamazsınız" pankartlarıyla tepkilerini gösterdiler. Karaca yarın Ziraat Mühendisleri Odasında bir basın toplantısı yapacaklarını söyledi. Karaca basın mensuplarına “ Bugün bir şey söylemeyeceğiz Ziraat Mühendisleri Odasında yarın yapacağımız basın toplantısıyla kıyamet kopacak gelin bakın neler söyleyeceğiz. Akşama kadar buradayız ve hiçbir milletvekili ile görüşmedik" dedi.

Sandalye üzerinde oturan ve üstlerinde aldıkları battaniye ile soğuktan korunmaya çalışan Çığ ve Karaca, akşama kadar meclis önünde oturacaklarını ve yarın Mühendisler Odası'nda basın açıklaması yapacaklarını söylediler.
Kaynak:  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10637668.asp

Bugün Star TV haber bülteninde Uğur Dündar bu haberin üzerine okuduğu kitaptan bir bölümü anlattı.Onu sizlerle paylaşıyorum;

''Fatih İstanbul'u alıp da alayla Ayasofya önüne geldiği zaman derinden derine bir inilti işitti. Sesin geldiği tarafa bir adam gönderdi...

Sakalları uzamış, hali perişan bir keşiş bulup getirdiler.. Huzura çıkardılar. Korktu, teskin ettiler...

Niçin hapsedildin diye sordular. Keşiş fala baktığını ve kuşatma hazırlıkları sırasında Konstantin'in kendisini çağırıp İstanbul'u Türklerin alıp almayacağını bildirmek için remil atmasını söylediğini, remilde İstanbul'un Türklerin eline geçeceğini söylemesi üzerinde de Konstantin'in kızarak onu zindana attırdığını hikâye etti. Ve şimdi karşınızda bulunuyorum, demek ki falım doğru imiş."

Bunun üzerine Fatih de İstanbul'un kendi elinden çıkıp çıkmayacağına dair remil atmasını ve doğruyu söylerse ödüllendirileceğini bildirdi.

Keşiş remil attı ve şöyle dedi:
"İstanbul Türklerin elinden harp ve darp ile çıkmayacak, lakin öyle bir zaman gelecek ki emlak ve arazileriniz satılacak, bu suretle İstanbul Türk malı olmaktan çıkacak."

Bu falın bildirdiği sonuçtan büyük üzüntü duyan Fatih ellerini kaldırarak, "İstanbul'da edindiğim yerleri ecnebilere satanlar, Allah'ın gazabına uğrasınlar!"diye beddua etti.

Aynı hikayeyi Emin Çölaşan da köşesinde vermişdi.Çokda güzel bir yazıdır okumanızı tavsiye ederim.
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=5668021&tarih=2006-12-24

Saygılarımla

« Son Düzenleme: Aralık 24, 2008, 08:58:05 ös Gönderen: M.Akyol »

Aralık 24, 2008, 09:57:12 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Yabancılara mülk satışınıın doğruluğu veya yanlışlığı  hakkında yorum yapmak istemiyorum, medyaya çok sık yansıyan bir konu bu. Zaman zaman her vatandaş gibi tesir altında kalmıyorum desem yalan olur!

Sayın M.Akyol

Mailinizin  uzantısında yer alan www.akyol.com   isimli siteyi ziyaretimde  Amerika'da size veya ailenize ait bir eve ait  fotoğraflara yer verildiğini görüyorum.

Sorum şu;

Siz veya aile üyeleriniz  başka bir  ülkede yabancı ve  bir şekilde  toprak-mülk edinmiş-siniz/ler   acaba   orada başka amaçlarmı güdüyorsunuz? Amerikayı ele geçirme planı yapan gizli bir örgütün üyesimisiniz?

Saygılarımla

« Son Düzenleme: Aralık 24, 2008, 10:07:44 ös Gönderen: dogudan »

Aralık 25, 2008, 01:21:39 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bay dogudan konuyla alakası olmayan kişisel düşünce ve sorularınızı özel mesaj atarsanız konuyu dağıtmamış olursunuz.Çünkü hem konu benimle alakalı değil hem de forum üyeleri benim özel hayatımla ilgilenmiyor,merak etmiyor.

saygı ve sevgilerimle

Aralık 25, 2008, 10:21:48 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Sayın M.Akyol

Sizinle kişisel bir sorunum olmadığı gibi maksadım sizi güç duruma düşürmek değil.  Bahsetmiş olduğunuz gibi ne benim nede diğer üyelerin sizin özel yaşantınızla bir ilgisi zaten olamaz.

Fakat konuyu sizin açmanızdan dolayı bir örnekleme yapmak istedim ve bu örneğin doğru olduğunu düşünüyorum. Siz veya aileniz başka bir ülkede yabancı. Lütfen düşünün,  açmış olduğunuz konudaki gibi sizi başka amaçlarınız olduğu için mülk ediniyorsunuz diye suçlasalar bu ne derece doğru olabilir.

Konu başlığına gelince ben olaya, Türkiye’de yabancıların mülk edinmesine düşmanların gizli amaçları vardır   şeklinde bakmıyorum. Sorunun kökeni satın alma gücümüzde ki farklılıklardır. Sıradan bir vatandaşın hayal edemeyeceği bir mülkü bir yabancı kolaylıkla satın alabiliyor. Ülkemizde yaşayan halkımıza bakıyorum da  tüm aile bireyleri çalışarak hiç bir özelliği olmayan  barınak alabiliyorlar ancak. Değerli mülk edinebilen gelir seviyesi yüksek aile/birey sayısı çok düşük bizde. Gelir dağılımı adil değil ve sorun burada. Bu durumda da değerli araziler veya konutları alan yabancılara karşı tepkiyi siyasetçiler körüklemiş oluyorlar.

Hukuki açıdan ne kadar doğru bilemem ama insani açıdan baktığımda hiç adil değil. Fakat bunun sorumlusunun yabancılar olduğunu söyleyemeyiz.

Her yabancıya düşman ajanı gözüyle bakarsak zannediyorum fazlasıyla abartmış oluruz. Unutmamak lazım bir çok Türk başka ülkelerde yabancı olarak yaşıyor.

Saygılarımla,

« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 10:26:33 öö Gönderen: dogudan »

Aralık 25, 2008, 06:19:09 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Yabancı düşmanlığı ile ilgili bir haber ve köşe yazısı linklerini paylaşmak istiyorum.  Haber ve köşe yazıları çoğaltılabilir.

Köşe yazısı
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=211336

Haber
http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1022035

Aralık 25, 2008, 06:32:58 ös
Yanıtla #5

Her yabancıya düşman ajanı gözüyle bakarsak zannediyorum fazlasıyla abartmış oluruz. Unutmamak lazım bir çok Türk başka ülkelerde yabancı olarak yaşıyor.

Kesinlikle, çok Doğru. Mesela bundan uzun yıllar önce Harran'ı Yahudilerin satın aldığını duyunca çok Sevinmiştim ve inanılmaz keyif aldım. Hem gidip ziyaret ettim de. Zaten profilimde de gözüküyor gerçi sonra değişir de o ayrı mesele, neyse konuya geleyim; açıkçası ben şahsım olarak bir Ülkede Yabancıların çoklu olarak yerleşmesinden, yaşamasından yanayım ve düşünsenize Onların Kültürlerinden etkilenip bir Kültürel Kaynaşma olacak ve Kendi Öz Kültürümüzle birleşince de Kültürel bir Zenginlik ortaya çıkacak ama her zaman için görünürde maddesel özenti bakımından bir alma değil Maneviyat yönünden kendimizi geliştirici yönlerini almanın taraftarıyım.

Kısacası Yabancı Düşmanlığı yerine kabullenmek, kabullenmeye çalışmak bence Insani bir Vazifedir, diye düşünüyorum. Bunun tam tersini ele aldığımızda aynı Kültürel Ortamlarda yeraldığımızda gelişime açık tüm bağlarımızı kopardığımız esnada bağnazlıkla başlayan bir gerileme süregidecektir ki, bu da çok korkunç birşey..

Akılma ben ortaokuldayken yazdığım kompozisyon yazılımızda Yabancılar hususunda yazdığım yazım geldi :D Konu Osmanlı İmp. 'nun Batılılaşma çalışmalarıydı. Osmanlının yanlış bir dış politakayı sergilediğini - o anki aklımla - ve sonuçta başarılı olamadğını yazmıştım. Tabi aklıma geldiği kadarıyla, Gelişimin önündeki tüm engellerin kaldırılması ve en önemlisi de din olayında tutucu olunmamış olsaydı , tekke - zaviyeler vs. çöküşü hızlandıran faktörlerden birini teşkil ettiği gibi birşok şey yazmıştım ve hiç unutmam sınıfta birinci olmuştum :D tabi hiç ummadığım birşeydi. Hocam çok etkilendiğini ve neredeyse gözyaşlarını tutamadığını söylemişti. Ben de bu şanslı kişi kim diyordum ve sınıfın en çalışkanına bakıyordum. Onun ismini beklerken kendimi duymam beni çok şaşırtmıştı. Demekki bu görüşler takdir görüyor diyerek yoluma bu şekilde devam ettim ama kazandığım birşey oldu ve onu da Saygıdeğer Hocam'ı her zaman Saygı'yla hatırlayarak hala minnet duyduğumu belirtmeliyim, Yabancılar başta olmak üzere Gelişime dair herşeyi büyük bir hevesle kabullenmek ve Değişime ayak uydurmayı bu sayede kazandım. Bu olayı Anneme de anlattığımda dinci bir Hoca olsaydı eminim ki  seni sınıftan dışarı atardı demişti de neyseki denk gelmemişim diye sevinmiştim. Düşmanlık bana göre değil asla şunu biliyorum ki; Başkalarını kabul etmeyenler kabul edilmeyecektir ve iyiki de böyle..       

Değerli >Paylaşımlar :)
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 06:52:31 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 26, 2008, 02:24:43 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

1-İnsan bir şey yazarken veya düşünürken,tekrar tekrar sorgulamalı,doğruluğunu,mantığını.Çünkü elma ile armudu karıştırıyorsunuz.
Verdiniz benim msn adresim,mail adresim değil,mail adresim farklı dikkatli inceleyiniz.Mail yani e-posta ile msn aynı şeyler midir öncelikle bunu da bir araştırınız,sorgulayın ondan sonra insanlara sorular sorunuz.

2-İsteğiniz şekilde msn adresi alabilirsiniz,bunun mail adresiyle bir alakası yoktur.Yani sadece msn olarak kullanılır.Mail gönderip,alamazsınız.Farkındaysanız mail adresim farklı.

3-Açıkcası ben üye olurken açık yüreklilikle kendi ismime üyelik aldım.Bunun tek yanıtı resmi olmasada Masonlara ait bir site olmasıydı.
Ancak siz ve sizin gibi, insanların magazinsel hayatıyla uğraşan insanların olmasından dolayı herhalde ben de ismimi,resmimi kaldıracağım.Benim ailemin ne yaptığından size ne, kime ne.Ben bireyim ailemle ne işiniz var.Yani ayıp oluyor Amerikayı ele geçirmeye çalışan gizli örgütmüsünüz diyorsunuz.Bana özel mesaj atın eğer böyle sorularınız varsa.

4-Ayrıca koyduğum yazıya ben daha bir yorum yapmadım ki benim düşüncelerimmiş gibi yorumlar, bana karşı yazılar yazıyorsunuz.

5-Elma ile armudu karıştırmayınız.Siz ev almakla arsa almanın yani toprak almanın ne derecede farklı olduğunu düşünmeniz gerekiyor.Avrupa'da siz zannediyormusunuz size toprak satarlar.Yani bunun bir ölçüsü vardır.Bu toprak satın alma belli bir sınırı geçmişse bizim ülkemizde sorun yaratabilir.Burası Amerika ya da İsviçre değil,burası ortadoğu.Sürekli başka ülkeleri düşünerek yorum yapmayınız.Siz İsrail vatandaşlarının filistin topraklarına paraşütlemi indiğini zannediyormusunuz.araplar topraklarını sattılar ve normal olarakda İsrailliler bir devlet kurdu.Çok da iyi yaptılar.Yani işgal etmedi filistini.Bizede bir gün bir ırk,millet artık ne olursa bizim toprağımız diyebilir, eğer önlem alınmazsa,ozaman da dersiniz ki işgaciler çıkın topraklarımızdan.

Mailinizin  uzantısında yer alan www.akyol.com   isimli siteyi ziyaretimde  Amerika'da size veya ailenize ait bir eve ait  fotoğraflara yer verildiğini görüyorum.

saygılar
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2008, 02:29:22 öö Gönderen: M.Akyol »

Aralık 29, 2008, 03:43:53 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Kenya devlet başkanı Jomo Kenyatta’nın sözlerini dikkat çekmek isterim;
Beyazlar geldiğinde onların elinde İncil, bizimse topraklarımız vardı. Zamanla bize gözlerimizi kapatarak dua etmesini öğrettiler. Bir süre sonra gözlerimi açtığımızda baktık ki; İncil bizim elimizdeydi. Topraklarımızsa beyazların olmuştu.”

Şuanda Kenyalıların elinde sadece %12-%16 civarı bir toprakları kalmıştır gerisi başka ülkelerin ellerindedir.Ama yönetim Kenyadadır.Bu fıkra gibi bir olay ama bildiğiniz gibi fıkralar ders alınması gerek olaylardır.

saygılar

Mart 14, 2009, 11:09:08 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Çok değerli TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca ile Sümerolog Dr. Muazzez İlmiye Çığ, şuan KanalD'de Okan Bayülgen'in programında, izleminizi öneririm.

Mart 16, 2009, 03:33:16 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Forumun seviyesine zarar verici yazılar yazılmaya başladı.Arkadaşları sağduyuya davet ediyorum.Lütfen hoşgörülü olun.Fikrinin eleştirilmesine tahammül edemeyenler niye konu başlatırlar anlamıyorum.Bazı arkadaşlar kırıcı olmak yoluyla forumun saygınlığını gölgeliyorlar...Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...