Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hayal  (Okunma sayısı 4410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 03, 2007, 02:25:25 ös
  • Ziyaretçi

Yilmaz Erdoganin 2 cok sevdigim lafi vardir...

1- Insan sadece gorduklerini hayal edebilir.

2- koyumuzu, sehrimizi sevmemizin tek nedeni, baska caremiz olmamasidir.

Hadi bu cumleler uzerine konusalim.

Mayıs 03, 2007, 02:35:02 ös
Yanıtla #1

1. ben dayımı hıc ama hıc gormedım bn 1 yasındayken sehıt olmus askerde ama onu hayal edebılıyorum hatta ruyamnda gordum dayımı.bnce ınsanların hayal kurması ıcın gormek gerekmıyor.sımdı sana sole dıyım.amerıka nın cok buyuk bır projesı var.bır makına ıcat etmeye calısıyorlarmıs.mesela makınanın onune bır adet kedı koymuslar ve o makıne kedıyı 50 cm ılerı gndermıs yanı ılerıye bırden gıtmıs.adamların amacları ne bılıyormusun onumuzdekı 150 yıl ıcerısınde bu makınayı cok ama cok gelıstırerek ınsanları aklından gecen yere gndermeyı planlamakmıs.ama bunu proje baskanı ınsannın hayal gucu dunyanın en buyuk makınasına yanı hayal gucune sahıptır demıs.mesela gozlerını kapattıgında suan kendısını evınde hayal ederken bır anda kendısını sevdıklerı ınsanlarla bırlıkte dısarda gezerken hayal edebılır demıs.yanı cok buyuk bır guc var ınsanın beynınde.bence ınsanın bır sey gormesıne gerek yok.hayal gıcı gormedıklerı bır cok seyı hayal edebılır.mesela edıson elektırıgı bulmadan once onu hayal etmıs ve hayalıne gore yapmıs.yanı daha once gormedıgı seyı hayalınde canlanmdırmıs ve calısmalarını o yonde yapmıs...

Mayıs 03, 2007, 02:50:27 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Evet insanların hayal kurabilmesi için görmüş olması gerekmiyor sadece hayal gücü yeterlidir. Yılmaz Erdoğan'ın da söyleyeceği bukadar olur laf olsun torba dolsun. :)

Sn. McCann_İlluminati nasıl yani? Senin bahsettiğin makina ışınlama gibi birşeymi?

Bahsettiğin gibi insanın beyninde çok büyük bir güç var ama bu insanlara sınırlı verilmiş mesela Einstein beyninin %10'unu kullanabiliyormuş normal bir insanda da %6 civarlarındadır. %100 olsa idi insanın ne yapacağını, neleri çözeceğini düşünün artık!..

NOT:McCann dayına Tanrıdan rahmet diliyorum.

Mayıs 03, 2007, 03:00:20 ös
Yanıtla #3

tesekkur ederım sn ıttıhatcı dosslat saolsun terore lanet olsun bır kez daha.evet ısınlama gıbı bırsey ama suan cok basındalar dedıgım gıbı sadece 50 cm ılerletebılıyotlar ve 4.7 mılyarlık bır butce lazımmıs projenın ılk asaması ıcın.ve bılım adamları 150 yıl ıcınde gerceklestırebılırlermıs kendılerıne bu kadar guvenebılıyorlar yanı ama bız goremıcez anlasılan ;D.ayrıca sızı bır konuda daha anlatayım cernde 2006 24 aralıkta yapılan arastırmaya gore yok ınsanlar beynının su kadarını kullanıyor yok Einstein beynının %10 unu kullnıyor veya ınsan beynının % 20 sını kuullanırsa agırlıktan tasıyamazmıs gıbı cumleler tyamamen yanlıstır.bunu ben degıl CERN soyluyor.cunku bır beynın gucunu kımse bılezmıs.ve ayrıca neye gore kıyaslıyorlakı bole seyler soyluyorlar?bır ınsanın beynının%100 calıstıgını hıc gormuslermıkı % 10 nunu bılcekler.bu cumleler bılım tarafından curutulmustur.nese konutu dagıtmayalım.bence ınsanın hayal gucu tabıkı sınırlıdır.ansanlar herseyı hayal edemez mesela tanrı.yasda evrenın baslangıcı ne bılım bunun  gıbı ogeler ınsan tarafından hayal edılemzkı dısunemuz cunku o yuzden bu konusda sıze katılıyorum ama ınsan beynı belırlı sınırlar ıcerısınde hayal gucu muhtesemdır.hıcbır ogeyı gormesını gerek yoktur.hayal gucu yeterlı olsun yeter.unutmayalımkı bır cok bulus hayal sayesınde gerceklesmıstır.saygılarımla.

Mayıs 03, 2007, 03:31:51 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

guzel yorum. ama sana soyle diyim, goruklerimiz goremediklerimizi hayal etmemizi sagliyor olsada, gene gordugumuz seylere benzer seyler halay edebiilyoruz. gormedigimiz ve "gordugumuz seylerden tamamen farkli olan" seyleri hayal edemeyiz bencede.mesela ornegin uzaylilari hic gormedik ama hayal edebiilyorz, dimi? ama bunu yaparken, boceklerin ve dunyadaki diger yaratiklarin yuz bicimlerini kullaniyoruz ve bunlari birbirine karistiriyoruz. yani gene gordugumuz seyleri karistirarak gormediklerimizi hayal ediyoruz. oysaki, uzaylilar kimbilir nasil birsey, ve bunu hayal bile edemiyoruz.

konu karisik aslinda.

isinlama konusu ise bana pek inandirici gelmedi. cunku benim bildigim kadari ile, oncelikle isinlama nedir?
Isinlama, bir maddeyi atomlarina yada molekullerine kadar ayirabilip, sonra baska bir yerde onlari tekrar birlesmesini saglyabilmektir. yada elektronlarini. bu sayede, elektronlarin hizinda hareket edebileccek ve o hizda istedigimiz yere ulasacagiz.

ama suandaki teknolojide, sadece maddeyi atomlarina yada elektronlaraina kadar ayirabiilyorlar. daha birlestirecek kadar teknoloji ilerlemedi diye biliyorum. ayrica birlestirebilseler bile, bunu canlilar uzerinde uygulayamazlar simdilik. cunku canli Olur.  ve birlestirdiklerinde daha yasamaz. o yuzden bana cok mantiksiz geldi. bilemiyorum tabi. boyle konulardaki arastirmalarda sonuclarda genelde gizli tutulur.

Mayıs 03, 2007, 03:42:26 ös
Yanıtla #5

bılmıyorum artık ne kadar dogru yada ne kadar yanlıs.ben sadece bu konu hakkında duydugumu soledım.bnce suan mantıksız gelmesı cok dagal ama bana ınandırıcı geldı.cunku CERN karsı madde yaratmıstır gunumuzde.karsı madde yaratıldıgına gore ısınlamanın yapılmasıda gayet dogal.konumuza donersek.evet uzaylılar konusunda sıze katılıyoyorum ama o ınsanların gorduklerınden yola cıkarak olusturdugu bır bıcımdır.ınsanlar tabıkı gorduklerınden yola cıkarak ve bunlara hayal gucunude eklıyerek bole sonucların olusması cok dogaldır.ama benım ınsan gorduklerını hayal eder lafına ıtırazım var.evet bır bakıma kadar dogal ama hıc gormedıgımız seylerıde hayal edebılıyoruz yanı ııla herhagı bırsey gormeye gerek yok.mesela bn dayımı hıc ama hıc gormedım fakat ruyamda gordum.rahmetlı edıson elektrıgı bulmadan once sadece ama sadece hayal etmıs ve hayaleerı dogrultusunda ıcadını gerceklestırmıs.orneklerı cogaltmak mumkun.ınsanoglunun hayal gucu gercekten ınanılmaza bır boyutta ve ılle bır sey gormesıne gerek kalmıyor.hayal gucu ıle gormedegı seylerıde hayal edebılıyor.ama tabıkı hayal gucumuzde gordugumuz cısımlerınde etkısı olabılıyor.ama sn yılmaz erdoganın sozune bn katılmıyorum.saygılarımla.

Mayıs 21, 2007, 04:32:29 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Konumuza donersek, hayal ve hayallerimizi yasayabilmeden bahsedelim...

yada Dus Sokagi sakinlerinin dedigi gibi,

Dus muydu acaba yasamak?