Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ne mutlu Sırlar öğretisinden  (Okunma sayısı 8174 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 03, 2007, 04:59:55 öö

''Ne mutlu Sırlar öğretisinden
geçmiş kişiye. O kişi, hayatın kaynağını da bilir, hedefini de''

Sayın Mason bu konuyu biraz açarsanız memnun olurum.

Saygılarımla.

Haziran 08, 2007, 01:39:31 ös
Yanıtla #1

Saygılarımla.

Sayın Fraternis,

Eski zamanlarda gelişime açık yani zamanının ötesinde algıya sahip oldukları düşünülen kişiler bazı gizli mekanlarda eğitime tabi tutulurlarmış.Bu kişiler çok özenle seçilip zorlu birçok testi geçtikten sonra bu öğretiye kabul edilirlermiş.Bu eğitim çeşitli aşamalardan oluşup öğretiye başlayan herkesin tüm bu aşamalarıda geçmesi mümkün olmazmış.Yani kimisi kendisini tamamen geliştirirken bazılarıda daha alt seviyelerde gelişim gösterirlermiş.Tabiki burada söz konusu olan sırlar spiritüel sırlardır.Biz kimiz?,amacımız nedir?nereye gidiyoruz gibi birçok sorunun cevabını oluşturan bu sirlar eğitimdeki kişilerin algı düzeyleri arttıkça aşama aşama kendilerine aktarılırmış.Bu eğitimden başarı ile geçip bir nevi mezun olan kişilere bugünkü Türkçe de aydınlanmış kişiler diyoruz.Bu kişliler insanın aslında ne olduğunu , amacının ne olduğunu ,nasıl bir yaşam sürmeleri gerektiğini vede özellikle evrensel yasaları tam olarak anlayabilmenin yanında özümsemiş insanlardır.Sonuç olarak bu öğretinin amacı esasen insanın kendisini bilmesidir.Kendisini bilen insan diğer herşeyide bilen insandır.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Haziran 09, 2007, 11:35:18 öö
Yanıtla #2

Alıntı
Biz kimiz?,amacımız nedir?nereye gidiyoruz

bu öğretinin amacı esasen insanın kendisini bilmesidir.Kendisini bilen insan diğer herşeyide bilen insandır.

Sayın  MYSTICPROVOCATEUR
Madem birileri bu cevaplara erişmiş o halde Dünya neden bu kadar karmaşaya sahip? Belki karmaşa Dünya'nın doğasından düşüncesi vardır ancak bu öğretiler ile daha çok insana kendini ve evreni tanımakta yol gösterilse bence insan daha da gelişecektir. Hani bilinç altında bir söz var '' bu sırların kötü ellere geçmemesi gerekir.'' durum bu ise dahi daha çok insanla paylaşmak dengeyi kurmak ve kazanmak için gerekir. İnsanları türlü testlerden geçirerek tamamen tanıyamayız, insan iç dünyasında her an farklılık gösterebilir böyle olduğundan bazen güvenmek önemlidir. Bazen başka çaremizde yoktur ya bu sırlar gömülüp gidecektir yada ehli olmasada başka insanlara verilerek bir gün anlaması beklenen insanlara aktarılacaktır. Gerçekten çok eski dönemlerin öğretileri günümüze ulaşabildi mi? Ben bilemiyorum ancak ulaşmış olmasını ümit ediyorum.

Saygılarımla.

Haziran 09, 2007, 12:13:09 ös
Yanıtla #3

Alıntı
Biz kimiz?,amacımız nedir?nereye gidiyoruz

bu öğretinin amacı esasen insanın kendisini bilmesidir.Kendisini bilen insan diğer herşeyide bilen insandır.

Sayın  MYSTICPROVOCATEUR
Madem birileri bu cevaplara erişmiş o halde Dünya neden bu kadar karmaşaya sahip? Belki karmaşa Dünya'nın doğasından düşüncesi vardır ancak bu öğretiler ile daha çok insana kendini ve evreni tanımakta yol gösterilse bence insan daha da gelişecektir. Hani bilinç altında bir söz var '' bu sırların kötü ellere geçmemesi gerekir.'' durum bu ise dahi daha çok insanla paylaşmak dengeyi kurmak ve kazanmak için gerekir. İnsanları türlü testlerden geçirerek tamamen tanıyamayız, insan iç dünyasında her an farklılık gösterebilir böyle olduğundan bazen güvenmek önemlidir. Bazen başka çaremizde yoktur ya bu sırlar gömülüp gidecektir yada ehli olmasada başka insanlara verilerek bir gün anlaması beklenen insanlara aktarılacaktır. Gerçekten çok eski dönemlerin öğretileri günümüze ulaşabildi mi? Ben bilemiyorum ancak ulaşmış olmasını ümit ediyorum.

Saygılarımla.

Sayın Fraternis,

Sorunuzun yanıtını(Dünya neden bukadar karmaşaya sahip?) Diğer inançlar bölümünde açmış olduğum"Maddesel Sorular –Spritüel Cevaplar 1 " bulabileceğinizi ümit ediyorum.Dünyadaki tüm bu karmaşanın sebebi de insanlığa yol göstermektir.Basit bir örnekleme ile daha önce hiç ateş görmemiş bir insan onun ne olduğunu anlamak için ateşin içine elini sokacaktır ve yaktığını ancak o şekilde anlayacaktır.Bu tamamen algı ile ilgili bir olaydır.İnsanların geçirdikleri eprövler sonucu algıları arttıkça birbirlerine ve dünyaya zarar vermekten vaz geçeceklerdir.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Haziran 09, 2007, 12:20:20 ös
Yanıtla #4

Bakıyorum teşekkürler.

Ağustos 11, 2007, 05:45:03 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Bu bilgilerin kötü niyetli kişilerin ellerine geçmesi neden bu kadar çok ürkütücü ya da büyük bir tedirginlikle karşılanıyor? Farzedelim ki İnsanlık için bu çok önemli bilgiler bir şekilde art niyetli insanların eline geçmiş olsun, sonuçta evrenin yasaları kendiliğinden işler hale gelmiyor mu?Yani otomotik olarak işlemiyor mu?

Ağustos 11, 2007, 05:49:55 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Bu olayı şuna benzetebiliriz aslında atomu icad eden kişinin bunu belki de bilim adına iyi bir hizmet etmek amacıyla bulması ancak çok sonradan bunu Japonya'nın üzerinde denemesini sağlayan birkaç kötü niyetli insanların kullanması ve ortaya korkunç bir facianın çıkması, peki bundan bu çok önemli buluşu sağlayan kişi mi sorumludur yoksa bunu alıp da İnsanlık adına korkunç felaketlere sebep veren kişiler mi?Gerçi burada sözü geçen tabiki art niyeli kişiler olacaktır. :P

Temmuz 11, 2008, 03:27:54 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygılarımla.

sayin MASON aciklamamis. Fakat ben biarz aciklamaya calisiyim. demek istiyorki,
Ne kadar cok sir bilirsen ve o sirlari tasirsan o kadar erdem, o kadar mukemmel biri olursun. gerci bence sirri tasiyabilmek (istikrar), onu ogrenebilmekten daha onemlidir.

Mayıs 25, 2015, 01:01:14 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Aydinlananlara ne mutlu....
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Mayıs 26, 2015, 10:24:46 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Biraz eski tarihli bir yazı ama okumuş bulundum ve naçizane bir konuda fikrimi beyan etmek isterim..

Konuya şu şekilde bakmak ihtiyacı hissettim; Bir problemin çözüm formülünu vermekle iş bitmez hiçbir zaman, neyi nereye koyacağınızı, o formüldeki işaretlerin anlamlarını bile teker teker bilmeniz gerekir ki zaten hayatın akışında aslında o kadar çok şifre veriliyor ki insanoğluna farkındalık ve aydınlanmışlık derecesine göre şifreler algılanıyor veya algılanmıyor.. Algılandığı takdirde zaten aydınlanma yolunda daha da çok şifre verilmeye başlanıyor ve algılar açılıyor.. Ve bu düşünceden yola çıkarak şunu da belirtmek istiyorum kişi bu bilgilere, sırlara, şifrelere hazır olmadan bu şifreler kişiye verilmiyor, zaten şifreler verilse de bence kişinin kendisi tarafından anlamlandırılmayacaktır kanısındayım..

Saygılarımla..
Saygı, Sevgi ve Sadakatle... E'S