Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: son dakika!  (Okunma sayısı 3182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2007, 10:04:48 ös

arkadaşlar tsk kuvvetlerıne baglı bır grup asker kuzey ırak sınırına gırmıs.pentgon olayı dogrulamıs fakat beyaz saray bıze bır bılgılendırme gelmedı demıs.
turk dısıslerı bakanlıgı ıse rutun kontrol yapılıyor demıs.ancak arkadaslar daha oncekı rutun kontrollerde kuzey ırak a gırılmıyordu
alınan bılgılere gore ozellıkle son uc gundur yasanan gelısmelerden doleyı tsk ya baglı bır grup asker kuzey ırak sınırında bulunan bır grup terorıstlerı kovalamaya baslamıs
vatana mıllete hayırlı olsun

Haziran 06, 2007, 10:14:39 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Butun resmi kaynaklar bunu yalanliyor. Saniyorum gene birileri ortalik karissin diye birseyler yumurtluyor/basina sizdiriyor. Klasik olan seyler. Resmi olarak onaylanmadigi surece inanmiyorum boyle seylere. Dogru olmasini umud ediyoruz ama...
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 07, 2007, 06:23:39 öö
Yanıtla #2

Türkiye Kuzey Irak'a girdi resmi makamlarca bir açıklama yapılmıyor ve olay bir süre ''oba altından sopa'' gösteriliyor gibi aktarılıyor. Yani Türkiye bir süredir güç gösterisi yapıyor ve bundan ABD' nin haberi olabilir. Ancak Türkiye' nin bu kadarıyla yetineceğini pek düşünmüyorum. Askeri uçakların daha sık kalkması ve daha agrasif uçuşlar yapması oturduğum şehirden rahatça izleniyor. Daha önceki dönemlerde ''eğitim uiuşu'' olan bu trafik son günlerde önemli bir artış yaşadı bugün ise Irak' a girilmiş izlenimi veriyor. Normalde akşam 21.00 sularında biten uçuş trafiği şiddetli dolu yağışı altında dahi 23.00' e kadar devam etti gerisini bilemem ancak bu yoğunluk hiç yaşanmadı!

Not: Aynı yazıyı http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=551.msg8212;topicseen#msg8212 yazmıştım bu konuyu yeni farkettim tekrar burayada taşıdım.

Saygılarımla.

Haziran 08, 2007, 09:18:54 ös
Yanıtla #3

arkadaslar olay resmı agızlar tarafından yalanlanmıstır.bılgılerınıze sunmak ıstedım
:::saygılar:::

Haziran 09, 2007, 11:04:09 öö
Yanıtla #4

Resmi organlar kabul etmediyse yoktur herhalde böyle bişey elin Pentagon'una inanmam ben :) Bahar ve Yaz aylarında güvenlik tedbirleri artıyor ''çatışma mevsimi'' gibi geçiyor belki uçakların gece uçuşu ve art arda kalkışları da rutindir (?) Hergün artarak gelen şehit haberleri toplumumuzda böyle bir beklenti yarattı ancak devletlerin duyguları olmaz tabi artı-eksi ne varsa devletimizin kurumları düşünüp karar verecektir.

Haziran 11, 2007, 01:51:50 ös
Yanıtla #5

bana sorarsanız bence kuzey ırak olatı turkıye ıcın tam bır tuzak turk askerlerını kuzey ıraka cekmek ıstıyorlar bu yuzdende ortamı gergınlestırıp sureklı catısma ortamı hazırlayıp gereksız ve hadlerını acan acıklamalarda bulunuyorlar daha sonrada sakın olun dıyıp sabrımızı tasırıyorlar bence kuzey ırak olayı tam bır tuzak
:::saygılar:::

Haziran 11, 2007, 07:39:50 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bu zaten tum ulkelerin dis poitikasi degilmidir? Ayrica bizi Kuzey Irak'a cekmeye calismiyorlar. Biz girmek istiyoruz. Onlar cekmeye calismis calismamis onemli degil. Bizim amacimiz terore darbe vurmak.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.