Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: masonların gizli selamları?masonlar büyücülükle ilgilenirmi?şeytana kurbn varmı?  (Okunma sayısı 20025 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 12, 2007, 04:52:43 öö
  • Ziyaretçi

1) masonluğa kabul edilen kişi ilk olarak locaya geldiğinde kapalı bir oda da vasiyetini yazması istenirmi??
2)en yüksek dereceli masonlar toplantımı yaparlar yoksa ayinmi
3)bu toplantı/(ayinlerde keçi kanı içilirmi.keçi şeytana kurban amacıyla mı kesilir
4)en yüksek dereceli masonlar kabala öğretisine ait büyücülük sırlarını öğrenirmi
ve bütün bunlar alt derecedeki masonlardan saklanırmı
5)masonların halk arasındaki haberleşmeleri nasıldır?mesela bunlardan birisini şöyle biliyorum:eğer bir mason zor durumdaysa etrafındaki bilmediği masonlardan yardım istemek için "dul kadının oğluna yardım yokmu"şeklinde bir cümle kurar ama mahkemede ise gerekli mercideki masonlardan yardım istemek için mason olduğunu belirtmek amacıyla dul kadın kelimesini geçirir(bunu hatırlamasamda internette bir yerde okumuştum)
dul kadın ne ifade eder??
6)üzeyir garih cinayetinin masonlarca işlendiğini okumuştum..nedeninin ise sürekli ödenen meblanın artması imiş vede isteklerin yerine getirilmemesi imiş......hatta bir yerde polisin sn.garihin öldükten sonraki halini gizlediğin merhumun sol dizi ve gözünün istenerek parçalandığının ve bunu gibi darbelere maruz kaldığını vede bu öldürme yönteminin sadece büyük sorunlar çıkartan masonların kendi kardeşlerince ortadan kaldırılması olduğunu okumuştum
eğer konuda tekrar bir hata yaptıysam şimdiden özür diliyorum

Saygılarımla

Haziran 12, 2007, 10:06:41 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin bilmeliyimgalilei,

1- Rituellerde ve toplantilarda olanlar ile ilgili detay veremeyecegim icin yazdiklarinizida dogrulayamam. Yapilanlarin bircogu semboliktir. Bir cocugun "Yalan soylersem, gozum ciksin" demesi gibi, verdiginiz soze ve duydugunuz sirlari saklayacaginiza olan bagliliginizi gosteren sembolik yaptirimlardir.

2- Ayin, dini toren demektir. Masonlugun bir din olmadigini bircok yazilarimda aciklamistim bu nedenle yapilan torenlere (sizin gorusunuzle) ayin demek yanlis olur. Fakat Rituel kelimesinin ingilizcedeki anlami ayindir. Bazi kisilerin (bizler dahil) bunlara ayin dememizin nedeni, amaclarimizin kutsal degerleri ve insanlik icin onemli adimlari oldugunu dusunmemizden dolayidir. Iyi insanlari, daha insanlar haline getirmek, yardimlasmak, halka ve insanliga iyilikler yapmak amacinda olan bir toplulugun birbirine bagliligi icin ortaya cikarilmistir. Her ne kadar bunlara rituel yada ayin denilsede, hicbir din ile baglantisi yoktur. Yapilanlar, toren ve toplantilardan ibarettir. Yapilanlara,halk dilinde ayin denilebilmesi icin Masonlugun bir din olmasi gereklidir. Kendine ozel bir kutsal kitabi olmasi ve inancinin diger dinlerden farkli olmasi gerekir. Bu aciklamalar her Derece icin aynidir.

3- Rituellerde hicbir insan, yada hayvan kurban edilmez. Kan icilmez. Kimsenin yada hicbir hayvanin kani cikarilmaz. Locaya hicbir hayvan dahi sokulmaz. Seytana tapma amacinda olan bir topluluk sizce, Yuce Yaradana inanmayi zorunlu kilarmi? Hangi, normal musluman/hiristiyan/yahudi seytana tapilan bir topluluga girer ve burada hayati boyunca barinir? Seytana tapma konusu orta cag avrupasinda illuminati ile birlikte cikmis, Masonlugu karalama amacinda olan kisilerin attiklari iftiralardandir. Keci kesme konusuda aynidir. Kilise ile carpismak zorunda kalan Masonluga karsi yapilan saldirilar, yuzyillardir ayni yalanlari savunmuslardir. Masonlukta herkesin inanci kendisinin ferd-i tercihidir. Kisi bir Yuce Yaradana inaniyorsa, ona ibadet sekli, bagliligi, dusuncesi vb. hicbir inancsal degeri sorgulanmaz, bu konuda hakkinda yorum yapilmaz. Seytana tapan bir kisininde asla Mason olamayacaginida bildirmek isterim. Cunku seytan kotudur. Yuce Yaradana karsittir. Iyiligi amac edinmis bir toplulukta, seytana tapmak, soz konusu dahi degildir.

4- Ust derecelerde Kabala, Simya vb. ogretiler oldugu dogrudur. Fakat bunlara buyuculuk demek yanlis olur. Simya bir bilimdir. Kabala ise, felsefi bir inanc sistemi. Buyuculugun Masonlukta yeri yoktur.

Masonluk ezoterik bir sistemdir. Bir ust derecenin bildiklerini, alt dereceler bilmez. Ust derecedeki kisinin alt dereceye, kendi derecesinin sirlarini vermesi yasaktir. Bu sadece Iskoc Ritinde degil, ilk dereceden itibaren boyledir. Yanlizca Derecenize kadar ogrendiklerinizi bilirsiniz. Ust derecelerde neler oldugunu yanlizca o derecelere ulasinca bilebilirsiniz.

5- Masonlarin halk arasinda haberlesmelerinin bircok sekil ve yontemi vardir. Elbette bunlarin ayrintilarini size veremeyecegim gibi, yaptiginiz iddalarida dogrulayamam. Her derecenin birbirini tanima bicimleri farklidir. Bunlardan bazilari: el skisma bicimleri, belirli el ayak hareketleri, kiyafetiniz, aksesuarlariniz, konusma uslubunuz, konusurken kullandiginiz kelimeler, yaziniz ve yazma uslubunuz, hayat tarziniz, ve hatta kisisel imzaniza kadar, kendinizi belli etmenin yollari vardir. Bilerek yada bilmeyerek, bir Masona, kendinizi Mason gibi gostermeniz durumunda, size hemen baska bir test uygulayacaktir. Genellikle (eger Mason degilseniz) size test uygulandigini anlayamazsiniz. Konusmalar, gunluk hayatinizda sordugunuz sorular ve aldiginiz cevaplar kadar dogaldir. Testlerin onlarca olmasinin nedenide budur. Yanlislikla kendisini Mason olarak gosterebilen birisi birkac testi gecse dahi, elbette bir yerde kalacaktir. Butun dunyadaki Masonlarin bildikleri ve hepsine test konusunda ogretilenler aynidir. Bu test yontemlerinin hemen hemen hicbirini internette yada kitaplarda bulamazsiniz. Gazetelerdede bulamayacaginiz gibi.

6- Masonlar`a "Uzeyir Garih`i siz mi oldurdunuz?" sorusunu sormaniz gereksiz ve  yanlistir. Uzeyir Kardesimizin vefati bizleri derinden uzmustur. Katili bulunmus ve kanun onune cikarilmistir. Bu uzucu olayin dahi, Masonlarin tarafindan yapilmis oldugunun idda edilmesi ve Kardeslerimizi kendimizin olduruyor oldugumuzun soylenmesi, Masonlara atilan iftiralarin seviyesi hakkinda size bilgi verecektir. Bizler Kardeslerimize yardim etmek ve destek olmak icin cabalariz.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2007, 10:55:56 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 12, 2007, 11:15:11 öö
Yanıtla #2

Bence yani bana göre yeryüzünde en çok takdir edilecek şey, Masonluktur diye düşünüyorum_ Her ne kadar Masonlar konusunda herhangi bir bilgiye sahip olamasam da bilgi düzeyleri, erdemlilikleri ve inandıkları gerçekler pahasına günümüze kadar gelebilmeyi başarmışlardır.Çünkü yeryüzünde hiçbir düzen bozulmaya yüz tutmadan devamlılığını sürdüremez, tabiki Masonluk düzen değildir, ama gene de Saygıyla karşılanacak ve Takdir edilecek bir müessese mi diyelim bu konuda biraz kararsızım_
Bence Masonluğu ayakta tutan birşeyler var diye düşünüyorum, 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 12, 2007, 11:24:24 öö
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 12, 2007, 01:26:27 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

herşeyden önce gerçekten içtenlikle cevaplamaya vede aydınlatmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim.veremediğiniz ayrıntılar için sizi anlamaktayım teşekkürler

saygılarımla

Haziran 12, 2007, 01:33:43 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Alıntı
6- Masonlar`a "Uzeyir Garih`i siz mi oldurdunuz?" sorusunu sormaniz gereksiz ve  yanlistir. Uzeyir Kardesimizin vefati bizleri derinden uzmustur. Katili bulunmus ve kanun onune cikarilmistir. Bu uzucu olayin dahi, Masonlarin tarafindan yapilmis oldugunun idda edilmesi ve Kardeslerimizi kendimizin olduruyor oldugumuzun soylenmesi, Masonlara atilan iftiralarin seviyesi hakkinda size bilgi verecektir. Bizler Kardeslerimize yardim etmek ve destek olmak icin cabalariz.

Üzeyir Garih Özgür Masonlar Mahfili'ne tabii değilmiydi nasıl kardeşiniz oluyor?

Haziran 12, 2007, 01:34:43 ös
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Haziran 12, 2007, 01:37:44 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Haziran 12, 2007, 01:40:42 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sayın MASON eğer isterseniz size haberde geçen Üstad ın e-mail adresini verebilirim kendisi kabul ediyor Özgür Masonlar Locası'na bağlı bir Mason olduğunu üzeyir Garih'in

Haziran 12, 2007, 01:43:52 ös
Yanıtla #9
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin LuckyEye,

Teklifiniz icin tesekkur ederim. Email adresini vermenize gerek yok. Vermis oldugunuz linkte Uzeyir Garih`in Ozgur Masonlar Dernegi`ne uye oldugunu soyleyen bir cumleye rastlayamadim. Roportajin yapildigi kisi Ozgur Masonlar Derneginin Buyuk Ustadidir. Kendi fikir ve goruslerini aktarmis ve bizleri (her zaman oldugu gibi) Kardes olarak kabul etmislerdir. Kendilerine tesekkurlerimi sunarim. Onlara gore Turkiyede 2 Mason Locasi vardir. Bizlere (Muntazam Masonlara) gore ise sadece bir Mason Locasi vardir.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2007, 01:50:06 ös Gönderen: MASON »