Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yazardık, öğretmendik!  (Okunma sayısı 5407 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 26, 2006, 10:24:54 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Yazardık, öğretmendik!

Ahmet Rasim, Ahmed Mithat'ın etkisiyle basın’a yöneldi. Makale, sohbet, şiir ve çevrilerini çeşitli dergi ve gazetel rde yayımladı. İleri, Vakit, Akşam ve Cumhuriyet gazetelerinde yazdı.

Ders kitapları ve çevirileri dışında 140 kadar yapıtı vardır. Roman ve öykülerinde İstanbul’un gündelik hayatını konu eder. Liselerde okutulmak üzere yazdığı dört ciltlik Resimli ve Haritalı Osmanlı Tarihi 1966'da yeni harflerle Meydan Gazetesi’nde yayımlandı.

Ahmet Rasim gerçek bir yazı ustasıdır, yazılarını bir sohbet havası içinde yazar ve okuru ilk cümlesiyle kendisine bağlar. Üslûbu tümüyle kendine özgüdür. Yazar ve öğretmen olan

Ahmet Rasim bir Mason’du! Tıpkı Selim Sırrı Tarcan ve Reşat Nuri Güntekin gibi…

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.