Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN  (Okunma sayısı 6385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 13, 2014, 11:09:20 ös
  • Uzman Uye

Soma'da meydana gelen maden kazasında, son haberlere göre 17 işçi kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden işçi kardeşlerimize Tanrı'dan rahmet diler, kederli aileleri ve tüm ülkem insanlarına başsağlığı dilerim.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mayıs 14, 2014, 12:24:25 öö
Yanıtla #1

Hayatını kaybedenlerin sayısı malesef 157 olarak açıklandı az önce, Manisa Belediye Başkanı'nın verdiği resmi bilgi bu. Yaralı sayısı da 75.

Mayıs 14, 2014, 12:24:55 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Acıları acımız , Allah sabır versin , yaralılarada acil şifalar dilerim. Bu resmen CİNAYET...
Saygılar .   :'(
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2014, 12:35:03 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 14, 2014, 01:25:54 öö
Yanıtla #3

Kaybettiğimiz toplam madenci sayısı o kadar fazla ki...
Bir savaşta bazen bu kadar kayıp olmuyor.
Ayrıca söylemeliyim ki, maalesef bu öyle bir kaza ki, ölü sayısı çok daha fazla olabilir.
Ülkemizin başı sağ olsun...

Mayıs 14, 2014, 09:28:28 öö
Yanıtla #4
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Teknoloji ve iş emniyet kurallarının böylesine sıkılaştığı  günümüz de hala bu tür iş kazanların şehit verilmesine bir anlam veremiyorum. Umarım ihmaller dizisinin bir sonucu olarak çıkmaz. Emektar şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diler. Geride kalanlara sabır ve dayanma gücü niyaz ederim.

En kalbi duygularımla
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2014, 09:31:41 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 14, 2014, 09:30:33 öö
Yanıtla #5
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Söylenecek çok şey var... Ama artık bu ülkemin kaderi olmuş...

Yakında onlar da unutulur. Çalışma ve güvenlik şartlarını iyileştirme adına bir-iki göstermelik önlem alındı denir olur biter.
Live long and prosper.

Mayıs 14, 2014, 03:00:27 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Doğa ve teknoloji,ayrı ayrı kuralları olan birisini (teknoloji)insanların kendi ihtiyaçlarına göre yapıp programladığı bir sistem diğeri ise resmen hürricane bir sistem,dizginlenemez,önlenemz,müdahale edilemez bir yapıda.Hangi teknolojiyi kullanırsan kullan hangi önlemi alırsan al doğa kendi davranış formunda taviz vermez.İnsanoğlunun teknolojik üstünlüğü doğaya maalesef işlemedi işlemez.Soma ülkemizin önemli kömür işletmelerinden birisi ,bir kasaba ve civar kasabalar nerede ise geçim kaynakları kömür olmuş durumda,bu kadar çok talebin olduğu ve maalesef taşeron işçi sistemininde burada önem kazandığı bir gerçek bence bakılması gereken taşeron ve gerekli eğitimden noksan daha ucuza çalışabilen bir sistem ile karşı karşıyayız.Soma türk tarihine bir acı olarak geçecek orada vefat eden tüm işçilere rahmet diliyorum ailelerinede başsağlığı.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 14, 2014, 04:33:25 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Aslinda dun aksamdan beridir yani maden katliamini duydugumdan beri ve Alsah dostumun bu basligi acmasindan beridir na yazayim diye dusunuyorum.

Icimdeki duygulari burdaki dostlarimla nasil paylasayim diye soruyorum kendime.

Kizginligimi nasil dilegetireyim!

Kinimi nasil anlatayim!

Hangi kelime icimdeki aciyi anlatir!

Kapitalizimmi diyeyim, igrec sömürü düzenimi diyeyim, kadermi diyeyim ( ki hic inanmadigim halde )!

Ve derken sayin karahan"in iletisini okudum.

Arkadas doga kurallarindan dem vuruyor, bunlarin "dizginlenemez, önlenemez,müdahale edilemez"liginden dem vuruyor.

Ve bende kücük bir arastirmayla 25 senedir sinirlari icinde yasadigim Almanya´ile Türkiye´nin maden kazalari istatistigini buldum.

Ve burda bir noktaya özellikle dikkatinizi cekmek istiyorum. Lütfen tarihlere dikkat edin.

Özellikle sayin karahan dostumun düsünce yapisina yakin olan ve agzindan en fazla "Allah " kelimesi ve "kader, takdiri ilahi "kelimeleri duyulan AKP ve Erdogan denilen sahsin basbakanligi dönemindeki kazalarin yogunlugu burda dikkat cekmektedir.

Hani burda sorulacak bir soru var ama olayi baska yere cekmek istemiyorum.

Ha buarada taseron isci olayi almanyadada var 2004 ten beri.

Mayıs 14, 2014, 04:50:24 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

1862 yılında yaşanmış kazanın örnek gösterildiği 2014 yılında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti halkının başı sağolsun.

Mayıs 14, 2014, 07:36:26 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Sayın Tij kardeşim Almanının hangi işi çürük ... ALLAH verdi o aldı ... Kader vb. SAHTEKARLIKLARLA GELİNEN SONUÇ ORTADA ...
Devekuşları şu an ne yapıyor acaba ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus