Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Youtube Projesi  (Okunma sayısı 30624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 31, 2016, 11:22:12 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Video diyorsunuzda efendiler. Slayt hazırlayıp yazı eklemissiniz. Yahu insan mantıklı düşünür. Ordaki şantiyecileri okumak yerine burada masonluk için yazılan süreyle bilgiyi okumak daha mantıklı olmaz mı?

böyle videolar hazırlayarak koca bir zaman kaybı yaşamak nede hali hazırda değerli bir takım forum üyelerimizin verdiği bilgileri ziyan etmek istemeyiz.

Efendim şantiyecilerin 2.bölümü çıkarsada izleriz.

Biz burada ise masonların tarihini okumaya devam ederiz.

Dargınlık, kırgınlık olmasın.  Projede başarılar.  Yalnız giriş introsu gerçekten hoşuma gitti.

Sevgiler.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Mart 31, 2016, 11:38:28 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

Öncelikle teknik bir sorundan ötürü birkaç günlük forum mahrumiyetimi gideren yönetime teşekkür etmek istiyorum. Bu durum benim için kısa süreli bir perhiz halinde geçti diyebilirim. Bu perhizim boyunca edindiğim birtakım bilgiler ve tecrübeler olduğunu fark ettim. Mesela, forum dışından yönetime nasıl ulaşmam gerektiğini bulmak için gezinirken, foruma kayıt yaptırmak isteyen bir kişinin duygularına şahit oldum.

"Bu foruma kayıt olmayı çok istiyorum; lütfen bana yardım eder misiniz" diyordu bu kişi ve içinde olduğumuz bu değerli ortamın ne kadar az rastlanır bir ortam olduğunu bize bir kez daha hatırlatıyordu.

Demek yakınlaşmak için bazen uzaklaşmak gerekiyormuş.

Şüphesiz "Youtube Projesi"  de bu yerleşik değerin artması için atılmış adımlardan biri olmaya aday olacak. Üstelik sunum da başarılı; ismi büyük ve sarsıcı olsun diye sonuna "proje" eklenmiş. Gerçekten sarsıcı,çünkü proje denilince insanın ònünde saygıyla eğilesi geliyor. Tabi böyle bir kelimeyi seçmek ne kadar doğru; orası tartışılır.

Ama bir yandan da forumdaki değişim,dönüşüm ile ilgili atılan bu adımların ağır atılması ve hesaplarının da iyi yapılması lâzım gelir. Çünkü bazen yararlı bir şeyler yapalım derken, zararlı olabiliriz. Niyet iyi olabilir ama bu tür işlerde ameller niyetlere göre değil çıktılara göre değerlendirilir. Çıktı olumsuz olursa, yapılan işlem geçersiz olmuş olur.

Buna bir örnek vermek gerekirse, foruma yeni getirilen sarı renkli hitap uygulaması verilebilir.  (Örnek, Sayın @İNSAN ). Bu sarı renk, kendinden önceki ve sonraki paragrafları yutuyor. Ben o ismi geçtikten sonra da 10 saniye boyunca peşimden geliyor. Çünkü sarı renk estetik derslerinde durağan bir renk olarak değil, yakınlaşan ve çeken bir renk olarak tarif ediliyor.

Onun için bu uygulamanı bilimsel bir zemini olmadığını düşünüyor ve uygun gòrülürse tartışmaya açılmasını talep ediyorum.

« Son Düzenleme: Mart 31, 2016, 11:47:51 ös Gönderen: İNSAN »

Mart 31, 2016, 11:44:06 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Öncelikle teknik bir sorundan ötürü birkaç günlük forum mahrumiyetimi gideren yönetime teşekkür etmek istiyorum. Bu durum benim için kısa süreli bir perhiz halinde geçti diyebilirim. Bu perhizim boyunca edindiğim birtakım bilgiler ve tecrübeler olduğunu fark ettim. Mesela, forum dışından yönetime nasıl ulaşmam gerektiğini bulmak için gezinirken, foruma kayıt yaptırmak isteyen bir kişinin duygularına şahit oldum.

"Bu foruma kayıt olmayı çok istiyorum; lütfen bana yardım eder misiniz" diyordu bu kişi ve içinde olduğumuz bu değerli ortamın ne kadar az rastlanır bir ortam olduğunu bize bir kez daha hatırlatıyordu.

Demek yakınlaşmak için bazen uzaklaşmak gerekiyormuş.

Şüphesiz "Youtube Projesi"  de bu yerleşik değerin artması için atılmış adımlardan biri olmaya aday olacak. Üstelik sunum da başarılı; ismi büyük ve sarsıcı olsun diye sonuna "proje" eklenmiş. Gerçekten sarsıcı,çünkü proje denilince insanın ònünde saygıyla eğilesi geliyor. Tabi böyle bir kelimeyi seçmek ne kadar doğru; orası tartışılır.

Ama bir yandan da forumdaki değişim,dönüşüm ile ilgili atılan bu adımların ağır atılması ve hesaplarının da iyi yapılması lâzım gelir. Çünkü bazen yararlı bir şeyler yapalım derken, zararlı olabiliriz. Niyet iyi olabilir ama bu tür işlerde ameller niyetlere göre değil çıktılara göre değerlendirilir. Çıktı olumsuz olursa, yapılan işlem geçersiz olmuş olur.

Buna bir örnek vermek gerekirse, foruma yeni getirilen sarı renkli hitap uygulaması verilebilir.  (Örnek, Sayın @İNSAN ). Bu sarı renk, kendinden önceki ve sonraki paragrafları yutuyor. Ben o ismi geçtikten sonra da 10 saniye boyunca peşimden geliyor. Çünkü sarı renk estetik derslerinde durağan bir renk olarak değil. yakınlaşan ve çeken bir renk olarak tarif ediliyor.

Onun için bu durumun bilimsel bir zemini olmadığını düşünüyor ve bu yeniliğin tartışmaya açılmasını talep ediyorum.

Sayın İNSAN,

Öncelikle iletinizi okurken adeta edebi bir paragrafı okuyor gibi hissettim. Tane tane anlatımınızdan ötürü teşekkür ederim. Sözünü ettiğiniz yeniliği farklı bir başlık altında elbette tartışmaya açabilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınız ve hürriyetiniz.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Nisan 01, 2016, 01:29:51 öö
Yanıtla #13

sayın üyeler

biraz önce izlemiş olduğum video çok güzel olmuş değerli ares ve risus kardeşlerimi selamlıyor ve çalışmaların devamını diliyorum

ilk başta herşey den önce emeğe saygı gelir

saygıyı bilmeyenler usulsüzce yazar çizerler aslında çok biliyorsa diğer kardeşlerimiz mason oldukları için veya olacak ları için yardımcı olması gerekiyor.
mason lugun kurallarının ğerektigi gibi kardeş kardeşe yardımcı olacak ve yol gösterecek (duvarın tuğlalarını dizerken yamuk değil doğru olmasına özen gösterecek) tüm kardeşler
ayhan

Nisan 01, 2016, 10:48:23 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin ayhanbakkal sanırım mason olduğunu ileri sürüyor. Kardeş kardeşe birleşip masonluk'un kurallarıyla hareket etmemizi söylüyor birde buna örnek veren bir cümle daha yazıyor.

Kendisi yeni bir üye.  Bunu heyecanına veriyorum.  Forumda umarım boş durmayıp eski yazılardan başlayıp masonluk ve birçok şey hakkında bilgi edinir.

Kişisel iletisi ise: tapınak şövalyesi.

Kılıç kuşananındır emmi sen dur hele.

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2016, 10:51:43 öö Gönderen: Ares »
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Nisan 01, 2016, 11:13:08 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın @Ares'in yorumuna ek belirtmek isterim ki; üyelerimiz arasında HKEMBL çatısı altında mason olanlar varsa bunu yönetime iletip forumda yeni bir statü ve haklar kazanabilirler.

Ayrıca üyelerimize forum kurallarımızın da kritik kuralını bir kez daha hatırlatarak, forumumuzun bireye mason olma yolunda hiçbir yardım sağlamadığını, foruma üye olarak kabul edilince mason olunmadığını belirtirim.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Nisan 01, 2016, 10:21:28 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Arkadaşın eline sağlık, gayet güzel olmuş. Süresi de hedef izleyici için ideal.
Birbirinin kopyası ucuz komplo teorileriyle dolu video'lardan geçilmeyen Youtube'ta bu gibi çalışmalara fazla gerek var. O yüzden desteklenmesi taraftarıyım.

Nisan 02, 2016, 04:46:49 öö
Yanıtla #17
  • Yeni Katilimci
  • *

Arkadaşın eline sağlık, gayet güzel olmuş. Süresi de hedef izleyici için ideal.
Birbirinin kopyası ucuz komplo teorileriyle dolu video'lardan geçilmeyen Youtube'ta bu gibi çalışmalara fazla gerek var. O yüzden desteklenmesi taraftarıyım.

Sayın @Nestor' a katılıyorum.Desteklenirse çok farklı ve güzel şeyler ortaya çıkabilir. Daha ilk videodan harika bir başlangıç,devamını izlemek için ayrı bir merak uyandırıyor.

Saygılarımla...

Nisan 02, 2016, 11:06:41 öö
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir de, unutmadan, video dosyası hazırlayacak arkadaşlara müzik seçimi konusunda gerekli gördüğüm ufak bir önerim olacak: İlgili video'larıza, jenerikler de dahil, anti-Masonik video'larda sık rastlandığı üzere benzer epik müzikler koymak yerine daha uygun enstrümantal seçimler yaparsanız izleyicinin istenmeyen bir yabancılaşma yaşamasına yol açmaz, hatta varsa konuya dair mevcut ön yargısını belki aşmasına yardımcı olursunuz.

Nisan 02, 2016, 11:19:14 öö
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Selamlar;
video hakkında herkes aklına gelenleri söylemiş,resmin geneline bakalım,güzel bir başlangıç olmuş,eksiklikler olduğu öne sürülmüş,o zaman şimdi eksik ve ya zayıf olan kısımlarını da başka üyelerin önermeleri veya uyarmaları ile göz önünde bulundurularak daha da güzelini yapma zamanı.Ta ki kusursuzu bulana dek.. Sayın @Arais , @proxsima , @Risus elleriniz dert görmesin,hepinizin ayrı ayrı emeğinize sağlık.
Sır Bekcisi