Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsa Gerçekten Yaşadı Mı?  (Okunma sayısı 5717 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 02, 2016, 12:28:59 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sorum başlıktaki gibi. Gerçekten İsa diye biri yaşadı mı? İsa aslında sembolik bir anlamdır vb. diyenler mesaj atmasın. Konu tarih bölümüne açıldı ve sadece tarihi bilgiler paylaşalım.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Eylül 02, 2016, 02:40:08 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu soru başka sorularıda doğurur.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 02, 2016, 05:21:12 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın karahan haklı. Bu başlık altında ne yaşadı diyebiliriz ne yaşamadı. Zira Hristiyanların dahi çoğu İsa'nın yaşadığının kanıtına ulaşamamıştır. Bazen bazı tarihçiler İsa ve Meryem'den kaldığı iddia edilen eşyalar arasında incelemeler yapmakta, bir akrabalık bağı var mı diye testlerden geçirmektedirler.  Örneğin ünlü komedyen Bill Maher, ''İlahi Komedi'' adlı komedi belgeselinde Tanrı arayışı gerçekleştirirken bir yandan Hristiyan din adamları ve tarihçilerine İsa'nın yaşadığının delillerini sormakta ancak net bir yanıt alamamaktadır.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Eylül 02, 2016, 06:42:54 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bize yaşamadığını düşündürecek hangi argümanlar var?
Nil Nisi Clavis Dest ( Aranan Yalnızca Anahtardır )

Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem

Eylül 02, 2016, 10:21:53 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yine sorulması gereken soru, şu olabilir: İmranın Torunudur Hz. İsa ve İmranın soyu Hz.Davuta uzanır.Ancak İsanın geldiği dönemde Yahudi tapınakları  Hz. Harun soyundan gelenlerin  denetimindeydi (bugünkü anlamda İmam onlardı),ve Hz. Zekeriya zaten peygamber olarak görevdeydi? Hz . İsa zaten israiloğullarının başında bir peygamber varken neden geldi (doğdu)?.

Sadece Zekeriya değil  Hazreti Yahya da vardı.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Eylül 02, 2016, 11:46:18 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Kurt

Elbetde İsa diye biri yaşadı ve mezarıda Kudüs'tedir.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Eylül 02, 2016, 08:12:52 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Kurana göre yaşadı ve Peygamberdi Tanrının yanına gitti .DİN ' e  İnanmazsan da hiç bir önemi yok yaşayıp yaşamadığının . :-X
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2016, 08:26:16 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 02, 2016, 11:14:36 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. NOSAM33

İsa'nın mezarı İsrail Kudüs'te bulunmaktadır. İsa evli olup bir oğlu vardır. İsa dokuz kişi ile birlikte Talpiot aile kabrinde gömülmüştür.

saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Eylül 02, 2016, 11:19:58 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Alıntı
İsa'nın mezarı İsrail Kudüs'te bulunmaktadır. İsa evli olup bir oğlu vardır. İsa dokuz kişi ile birlikte Talpiot aile kabrinde gömülmüştür.

Ben İslami açıdan konuya değindim ; sizin fikrinize de saygı duyuyorum .Bir Hiristiyan kadar bilgim olmaması normaldir o yüzden daha fazla sizi meşgul etmek istemem ...

Saygılar  :-[
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 02, 2016, 11:26:46 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. NOSAM33

Aslında amacım sadece bilgilendirmektir. Tabiki siz islama göre konuya değindiniz. Eğer ki merak eden varsa Kudüs'e giderek İsa'nın kabrini görebilir.

saygılarımla.

Alıntı

Ben İslami açıdan konuya değindim ; sizin fikrinize de saygı duyuyorum .Bir Hiristiyan kadar bilgim olmaması normaldir o yüzden daha fazla sizi meşgul etmek istemem ...

Saygılar  :-[