Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: “BİRAZCIK NEZAKET LÜTFEN!"  (Okunma sayısı 1135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 11, 2017, 04:52:34 ös

sıkıcılığından ve aptallaştırıcı hayvansallıktan bizi ayıran nezaket şekillerini oluşturmak ve ortaya çıkarmak istiyoruz.
Nezaket aynı zamanda cömertlik ve sevginin hir şeklidir. Tüm farklı sınıflar, ırklar, cinsiyetler, milletler, sosyal ve ekonomik durumlardan çok ötede olan evrensel kardeşliğin yeniden bilinmesidir. Bu, felsefi hareketimizin ilk ilkesinin mütevazı bir şekilde ama uygulanmasının hoşluğudur:
Tüm sosyal durumlardan, ırklardan ve inançlardan erkek ve kadınları bir evrensel kardeşlik ideali etrafında birleştirmektir.
Böylelikle bir hediye verdiğimizde, hediyenin niteliği isterse değersiz olsun onu en güzel şekliyle renkli kurdele ve bağcıklarla paketleyerek, vereceğimiz kişiyi düşündüğümüz imajını verelim. İyi dileklerimizi ve sevecen duygularımızı ifade etmek için endişelendiğimizi bu şekilde gösterelim. Tüm kelime veya eylemlerimiz açıkça bizim sevme ve verme kapasitemize bağlıdır.
Kişi, kendisine ait kabın özelliklerini aşmasıyla daha az kadın ya da erkek olmaz. Tersine, eğer tüm yaptıkları şeylere birazcık güzellik, sevgi ve nezaket katıyorsa, etkin ve cana yakın Hanımefendi ve Beyefendiler olurlar. Birbirimizi selamlamamız, el sıkışmamız, sarılmamız ve öpüşmemiz durumlar ve aktörlere göre iyidir. Buradaki aktör kelimesini, İmparator Augustos’un anladığı şekilde anlamalıyız: yani hayata etkin ve aktif bir şekilde katılan ve böyle yapan kişiler anlamındadır. Mistik Tiyatroya göre gerçek aktör şeyleri gösteren, şeyleri yeniden gösteren ama bu sefer böyle bir insanı sahnelemesiyle şeyleri iyileştiren, güzelleştiren vesoylulaştuandır. Bu şekilde herkes o şeyleri paylaşabilmektedir.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 11, 2017, 04:52:59 ös
Yanıtla #1

Tüm öfke ve üzüntümüzü, nefret vc kinimizi bırakmak için çaba göstermeliyiz. Bu davranış sadece dıştan olsa bile eğer sabır ve güçlülüğe dayanırsa insanın en derinine kadar ulaşır ve masallardaki palyaçolar gibi insanlan güldürmek, gülümsetmekte kendi neşeliliğini kendisine de bulaştırır ve hayatının şanssızlıktan için bir teselli bulur.
Bir çok insanı ağlatan ve intihara kışkırtan siyasal ve dinsel pek çok “ideolojiler” bulunmaktadır. Biz tam tersini verelim; neşe, barış, uyum, gönenç verelim. Sıradan şartlar nedeniyle üzülen bir filozof gerçek bir filozof değildir. Eğer vampir gibi emen zayıflık ve ruhsal güçsüzlük ve tembellikle tüm arkadaşlarına kendi sıkıntılarını sızlanarak anlatır ve gösterirse de gerçek bir filozof değildir.
Dilenmeden önce vermeye alıştıralım kendimizi.
Tutkularımız tarafından oldukça bozulmuş ve henüz tecrübesiz olan ayırdediciliğimize rağmen az ışık ile diğerlerini yargılamaktan kaçınalım.
Dünyada yeterince dilenci var… Biz onlardan biri olmayalım.
Dilenciliğin sadece ekonomik alanından değil tersine küresel seviyesinden de bahsediyorum. “Eti açık” bir şekilde verelim! Enerjimizi, iyiliğimizi ve iyi irademizi herkese verelim. Çok çalışalım. Okuyalım, düşünelim ve gereken miktaıda dua edelim ama her şeyin üstünde İçten alçakgönüllülükle bedeni ve elbiseleri değil bencil kalıplarımızı kıralım. Nazik olalım.- Gerçekten ve hergünyeni ve daha iyi bir dünya yapalım… Ve orada yaşayalım.

Jorge Angel LIVRAGA
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 11, 2017, 08:53:50 ös
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Pardon!
Güncel Konular bölümündeki bu konu çok mu güncel?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 11, 2017, 09:16:15 ös
Yanıtla #3

Sayın Adam, Bu konu burda paylaşılması gerekiyordu.Nezaket ve saygı olmazsa burda ne işimiz mevcut??