Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum Odak Noktasını Yitiriyor  (Okunma sayısı 7207 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 13, 2017, 02:17:27 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bundan birkaç ay önce emektar üyelerden bazıları forumun odak noktasını yitirdiğini ve masonluktan uzaklaştığını söylemişlerdi. O zamanlar söyledikleri şeye karşı çıkmıştım fakat şimdi doğru söylediklerini anlıyorum. Forumdaki mevcut gidişat devam ederse, masonlar.org harici forumu internet üzerindeki diğer işlevsiz ve vasıfsız forumlar gibi kısır tartışmaların sürüp gittiği bir yer haline gelecek. Bunu önlemek için gündem bölümünde açılacak konulara belli sınırlamalar getirilebilir. Bunu forumun geleceğini düşündüğüm için öneriyorum. Daha iyi önerileri olan arkadaşların tavsiye ve görüşlerine açığım.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Mart 13, 2017, 11:57:54 öö
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın kurt,

Yeni üyelerin kabulünde yada ülke konjektörünün değişmesi halinde bu şekilde bir kayma olabiliyor. Bir çok forum üyesini bu konuda uyardık rica ettik. Müstesna ortamda olduğumuzu ve bir birlerine karşı diğer ortamlarda bulunmayan bir saygı göstermeleri gerektiği ben kendim bizzat defalarca benden önce sayın skullG, sayın dogudan, sayın ADAM, sayın Risus ifade etti, ediyor. Forum kurallarına uyulması ve çal kalemlikten kurtulunması gerektiğini masonlukla ilgili konuları ağırlık verilmesi gerektiği defalarca ifade ettik hatta istemeyerek de olsa forum kuralları gereği çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz üyelerimize yaptırım ve uzaklaştırma zorunda kaldık. Foruma sürekli olarakta müdahalede bulunmak istemiyoruz. Çünkü üyelerimize güveniyoruz. Elinde sopalı Jandarmalar gibi de gözükmek istemiyoruz. Bu vesile ile forumu takip ediyor. Fakat forum kurallarına aykırı bir durum olmadığı sürece olaylara müdahale etmiyoruz.

Bu tür şikayetler zaman zaman oluyor, fakat şikayetçiler şikayet etmekle kalıyor ve herhangi bir çözüm önerisi sunmuyor bu vesile ile bu tür kaymalardan şikayeti olan üyelerin çözüm önerilerinide beraberinde paylaşmalarını canı gönülden rica ederim.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mart 13, 2017, 01:19:04 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 13, 2017, 01:15:20 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim aslinda bir oneri var fakat ne kadar dogru veya yanlis bilmiyorum.Bu onerimi Sayin kurt un konuyu baslatmasiyla paylasma geregi duyuyorum.Forum hicbir surette mason olmaya veya dogrudan irtibat haline girmemekte yalniz artik forum o kadar guzel bir sekilde uyelerin sorularina cevap vermis ve yani bir haricinin sorabilecegi  veya ogrenmesi gereken bilgilerin cogu mevcut.Artik benim gordugum kadari ile ozellikle de degerli uyeler bu baglamda gorulmemekteler.

Sayin ANARCHOSA da bu konuya soyle deginmisti kendisi bu foruma uye olmasindaki amacin forumdaki uyeler arsindaki iletisimin  ve baska yerde bulunamayacak bilgilere dah iyi erisebilmek isteginden uye oldugunu ve bu dusuncesinin buyuk yanilgi olduunu ve hatta bu yuzden uyeliginde vazgecmek istedigini soylemisti.

Bu baglamda benim onerim herkes kendi sehrinde toplansa ozelikle masonlukla tanismak isteyelere bu konu hakkinda bilgisi olan uyelerin" forumdan bagimsiz olarak"  gercekten aydinlanmayi hak edenlere yardimci olabilirler.İlla bulismak olmayabilir.ama forum disinda "Forum sayesinde..... oldu" cumlesnin kurulmasina izin vermeyerek ozellikle foruma katkisi buyuk olan uyelerimizin yonlendirmelereri ve bireysel iletisimi olabilir.
Yanlisimda olabilir cunku biliyoruz ki bu forum masonlukla dogrudan hicbir baglantisi yoktur ama forum artik masonluk baglaminda  gorevini tamamlamis ve artik sadece sorulara sozlu cevap degil artik fiilen bir cevap gerilmesi gerektigini dusunuyorum.
Belki imkani zayif bir onerme ama en azindan degerlendirilebilir

Saygilarimla

Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 13, 2017, 01:48:27 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sür manşet Masonlar Ülkemizin belli bölgelerinde milis güçler toplamaya  başlıyor Dikkat diye başlık atılmasa bana da NOSAM33 demesinler .Malum gazete tarafından . :D :D :D

Bunca senedir bu forum dayım hala Masonluk hakkında dişe dokunur bir şey bilmiyorum .Oku O zaman denecek okuyorum da yalnız okumayla da tam olarak kafa da kalmıyor , bence bunun çaresi bol bol üyeler Masonlukla ilgili bilgiler sormalı forumda .Sözün özü bu kadar demek ki oluyor, içine girmeden kısaca havanda SU dövülüyor ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 13, 2017, 02:07:16 ös
Yanıtla #4

Sayın Rana Hanım,Bilgilerinizi keyifle okuyorum.Formdaki bütün arkadaşlari takip etmeye çalışıyorum.Herkes düşüncelerde bir olamaz.Bes parmağın beşi bir olmadığı gibi... Masonluğa gelince bayanlar Türkiyede Mason olamıyor.Sitede bu bilgi mevcuttu.Saygilarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 13, 2017, 02:27:54 ös
Yanıtla #5

Sayın Anarchosa ,Hangi mason locaları?Bu konuda şahsıma özel bilgilendirmede ve "Sayın Masonun"bayanlarla ilgili yazısında yazilmisti.Kulaktan duyma değil bu soruyu geçmişte sormam nedeniyle. Saygılarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 13, 2017, 03:06:08 ös
Yanıtla #6

Sayın Anorchosa, Ülkemizde bayan  arkadaşlarımıza mason olmak konusunda teşvik ve destek verme dileğiyle.Sizler böyle düşünür seniz tabiki bayanlarin Mason olmayacak diye bir kaydesi yok. Sayın Mason siteye üye olmadan önce Masonluğun hiyerarsinde bayandan Mason olmaz diye bir paylaşımda açıklama yapmışti.Mason kanunlarında bir değişiklik olabilirmi?.. Saygılarla.

Mart 13, 2017, 04:41:55 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Hani ADAM abi dururken benim bu konuda birseyler yazmam nekadar dogru olur bilmem ama.

Kadinlar Mason olamaz diye dünyanin tamaminda gecerli bir kural yoktur.

Bu kural daha cok veya yalnizca Muhafazakar Mosonluk´ta vardir.

Fakat  bu bile tartisilmaktadir. Almanyada iki yila yaklasik, ayda bir defa haricilere acik olan toplantilarina katildigim ve uzun sohbetlerde bulundugum Loca´da da ( bu Loca´da suan üyesi oldugumuz bu Forum´u kuran arkadaslarla ayni masonik düsünceden arkadaslarin oldugu  bir yer idi)  böyle bir kuralin dogrulugu, yanlisligi, zamana uygunlugu vs. tartisilmaktaydi. Sunuda hemen eklemeliyimki bunlar daha cok ikili sohbetlerde dile getirilirdi.

Hepimiz biliyoruzki Dünya´da farkli masonluk anlayislari var ve Kadin Masonlar´da var.

Aslinda yazdiklarim konu basligina pek uygun degil ama sohbet o tarafa dogru gitmis.

Mart 13, 2017, 05:30:21 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konu başlığı ne, altında tartışılan ne... Arkadaşlar bu tartışmanın burada yapılmasına engel olacak değilim ama bunu ayrı bir başlık altında yaparsanız daha iyi olur. Kaldı ki kadınların mason olamama durumuyla ilgili pek çok kez konu açıldı, tartışma yapıldı. Zaman dediğimiz şey kısıtlı, onu doğru kullanabilmek adına tartışmamız başlıktaki konudan sapmışsa o zaman yeni konu açmalıyız. Tabi yeni konu açarken daha önce benzeri bir konu açılmış mı diye de araştırmalıyız.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Mart 13, 2017, 08:52:34 ös
Yanıtla #9
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Forumun, Sayın Kurt'un deyişiyle odak noktasını yitirmesi, sadece forum üyelerini ilgilendirir.
Fakat bu yetmez ve önem değeri göreli olarak pek yüksek de değildir.
Çünkü bu forumu izleyen yüzlerce kişi, forumun aktif üyeleriyse birkaç on kişi.
Daha önceleri, forumu yüzlerce değil binlerce kişi izliyordu.
Bu önemli bir sorun. Fakat üyelerin sorunu değil. Biraz masonların ama daha da önemlisi sitenin sahibinin sorunu.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.