Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Katar'a yardım yapılmalı mı?  (Okunma sayısı 2369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 12, 2017, 11:16:16 öö
  • Yeni Katilimci
  • *

Katar, Müslümanlık değerlerine sahip ise neden mülteci almamıştır? Kendi varlıklarımızı artık başkalarına peşkeş çekmekten ise kendi ekonomimize ve vatandaşlarımıza harcamamız daha uygun olmaz mı? 

Haziran 12, 2017, 11:19:17 öö
Yanıtla #1

Teröre destek veren ve insan katliamlarina sessiz kalan hic bir ülkeye yardim yapilmamali.Saygilarimla
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Haziran 12, 2017, 12:51:52 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu soruya vatandaş gözüyle ve devlet adamı gözüyle iki farklı cevap vermek gerekir.
Sıradan bir vatandaş bu soruya hissiyatla ve ideolojik olarak cevap verebilir ama devlet politikası gözüyle bakınca her zaman menfaatler ön planda yer alır.
Eğer Katar'ın Türkiye'de büyük yatırımları varsa , sıcak para akışında destek oluyorsa ve  ülkesinde Türkiye'nin askeri üs kurmasına izin veriyorsa neden destek olunmasın ? Sonuçta stratejik menfaat söz konusu.
Bu arada ; asıl önemli olan , bu politikayı  Amerika  ve diğer Batılı devletleri  karşına almadan ve geçerli bahaneler bularak yapmak.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Haziran 12, 2017, 07:17:33 ös
Yanıtla #3

Ülkemizin artık "düşenin dostu" imajından çıkması gerekli.Stratejik çıkarlarımızın ne derece olduğu hakkında bir bilgim yok ama genel fikrim , çıkarımız olmayan ülkeleri fazla önemsememeliyiz.Tabii bundan kastım şudur:Suriye örneğinde olduğu gibi aşırı yardımseverlikte bulunmamalıyız ; üstelik henüz yeterince güçlü bir devlet değilken.

Haziran 12, 2017, 09:41:17 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Kimsenin umurunda değil galiba asgari Ücret  1400 tl  .Halkım açlık sınırında Üstteki beyzadeler laylaylom peşinde .Yazık gerçekten Komedi içinde komedi var yazık .
Anlayana ithaf ettim ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 13, 2017, 01:44:22 ös
Yanıtla #5

Bizim ülkenin ve ülkemizin vatandaşlarının geleceği çokça belirsizliklerle dolu. Önce ekonomi, eğitim, adalet, yolsuzluk... ve birçok sorunumuzu bir bir çözelim. Baktık durumumuz ''idare eder''den daha iyi o zaman başka devletlere ve/veya başka devletlerin vatandaşlarına yardım edelim, tabi o zamanları görebilirsek...
Çıkmadık candan ümit kesilmez.

Haziran 13, 2017, 06:07:51 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu ülkede hali hazirda konuşlanmis 10 bin abd askeri var yani isteseler aninda indirirler. O yuzden boş bir kriz.yakinda zaten bitecektir.ciddiye bile almamak lazim

Haziran 13, 2017, 06:49:20 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Siyasi tartışmalara şimdiye kadar hiç girmedim ama bu başlık altında konudan bağımsız olarak yazma gereği hissettim.

Israrla bu forumda siyasi tartışmalar yapılıyor. Tartışma da değil genelde sövüp geçiliyor. Bu konular özellikle mi masonlara ait bir forumda tartışılmak ve masonların fikirleri alınmak isteniyor bilmiyorum ama eğer öyle ise söyleyebileceğim yegane şey; masonlardan siyasi fikirlerini bu forum üzerinden alamazsınız. Burası sanal bir mabed değil elbette ama hiçbir mason siyasi düşüncelerini burada paylaşmaz.

Muhtemelen şunu diyorsunuz; -sende görmezden gel geç kardeşim. Yahu ben bu siteye girdiğimden beridir hep okuduğum şey bu site masonluk hakkında bir kütüphane ve masonluk ile ilgili ne arıyorsan gerekli bilgiyi bu sitede erişebilirsin. O zaman bu kütüphane gereksiz bilgiler ile doldurmaktan kaçınmalı mıyız? Bence evet. Nicedir masonluk ile ilgili yanlış bir paylaşımda bulunan bir üyenin yazısı burayı gereksiz ve yanlış bilgiler ile doldurmayalım diye silindi mi? Kesinlikle evet. Ben herhangi bir masonik konuyu ara butonu aracılığı ile aramak istediğimde, siyasi bir tartışmanında içinde geçebilecek bir kelime olması durumunda sonuç sayfasında siyasi tartışmaları da görmek istiyor muyum? Hayır
O zaman bu sitede siyasi tartışmaların ne işi var?

Artık forum yönetiminin bu konuya el atmasının zamanının geldiği kanısındayım. Hiç gerek yok ise o zaman kendilerinden ricam benim bu yazımı da silsinler, forumu siyaset meydanına çeviren forum üyelerine engel olmayayım. Olurda birgün Katar'a yardım etmek konusunda bir üyemiz araştırma yapmak ister, benim bu alakasız yazımla karşılaşmasınlar.

Haziran 13, 2017, 09:56:32 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Kanımca bir Masonun , Ülke sorunları ile daha yakından ilgilenmesi gerekir ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 14, 2017, 12:28:58 öö
Yanıtla #9

ABD Devletini kuranlar Masonlar.Abd siyasetinde Masonlar herzaman Vaşhingtonda etkilidirler.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!