Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden Masonlar Mason adaya vasiyetname yazdırır?  (Okunma sayısı 3631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 03, 2017, 09:17:34 öö

Sayın Masonlar, Sayın Harici üyeler,Neden Masonlar Masonluğa girecek ilk adaya vasiyetname  yazdırır?
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Kasım 03, 2017, 10:15:12 öö
Yanıtla #1

Sayin Masonlar,Sayin Üyeler,Daha önce Vasiyetname paylaşımlı konu başlığı Sayın ADAM, tarafından açılmış.Daha once açılan Vasiyetname konusunu  okudum ve inceledim.Bana dönüp diyeceğiniz için açıklamayı ben açıklamış olayim diye yazıyorum...Vasiyetnamede ki kafamdaki soruyu açıklayayim.Bir kaynakta okumuştum.Kaynağin ismini hatırlamiyorum.Masonlar kardeş gördükleri kişilere öldükten sonra mirasını bırakıyorlarmış.Bana garip gelen bir durum olsada vasiyetname ile bağlantılı bir dusunce olabilirmi?Soruma cevap alabilirsem edindiğim bilgi yanlış ise düzeltilmiş olur.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Kasım 03, 2017, 10:17:41 öö
Yanıtla #2
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Burada bahsedilen bir haricinin düşündüğü anlamda bir "Vasiyetname" değildir. Üzerine herhangi bir vasiyet yazılmaz. Yani "ben ölünce şunlar şunlar yapılsın, dileklerim şunlardır" tarzı hususların yazılması söz konusu değildir. Bambaşka bir şeydir. İçeriğinin açıklanması 17. maddeye ters düşer.
Live long and prosper.

Kasım 03, 2017, 05:37:36 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Olsa olsa " ben öldükten sonra ismimi , yani Mason oldugumu kamuoyuna aciklayabilirsiniz"  diye bir sey olabilir.

Kasım 03, 2017, 05:44:47 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Cenaze merasimi isteyip istemediğini soruluyordur ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 03, 2017, 08:13:07 ös
Yanıtla #5

Bir kadının çocuğu olduğunda sanki onunla birlikte yeniden doğar; yeniden büyür ve yaşamı yeniden tadar.

"Bir O bir" kaç kez doğmaz,erkekler de bunu farklı şekillerde deneyimleye bilirler.

Erkek için tek doğum "ana rahmi" değildir; erkek, bir "mağradan ışığa" doğru çıkarcasına yeniden de doğabilir ve belkide geçmişten yansıyan değişiminin değerlerini daha net algılayabilmesi için bu tip bir vasiyetname yazdırılıyordur.
Sen Özelsin

Kasım 03, 2017, 09:24:53 ös
Yanıtla #6

Sayin @Tık-Tik-Tak,Konuya yaklaşmış durumdasınız...Saygilarimlamla.
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2017, 09:27:23 ös Gönderen: Farmakoloji »

Kasım 03, 2017, 10:04:57 ös
Yanıtla #7

Sayin @Tık-Tik-Tak,Konuya yaklaşmış durumdasınız...Saygilarimlamla.

Kendimi okulda hissettim ama siz burda öğretmen değilsiniz; o yüzden:

Soruya cevaben verilen yanıtın cevaba olan yakınlık ölçüsünün soruyu soranca tanımlanması ne kadar da ironik.

Aslında yaklaştığımı bile sanmıyorum; çünkü, arzu duyulduğu halde elde edilemediğinden dolayı hazzı asla nötrleşmeyen bir olgudan bahsediyoruz; gelişim...

Geleceğin aslında geçmişe dokunduğunu algılayıp,ardından yaşamdaki en büyük arzu ve haz ilişkisini, kim nötrlemek ister ki ?
Sen Özelsin

Kasım 03, 2017, 10:32:47 ös
Yanıtla #8

Sayin  @Tık-Tik-Tak, Öğretmenlik benim gözümde kutsal bir meslek.Keske burda Masonluğu öğreten bir öğretmen olsada bizde kaynağından dogru bilgiyi alsak.Ama malesef Yok.Ben Sayin ADAM'i kendi adima öğretmen olarak görüyordum...Konuya gelecek olursak;Albert pike'nin bir kitabindan bu soruyu sorma gereği duymuştum.Ama soru 17 maddeye takılıyor.Kisisel paylaşımlarla bir yere varilabilir.O yuzden yaklaşımınız yakin dedim...Sevgi ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2017, 10:35:32 ös Gönderen: Farmakoloji »

Kasım 03, 2017, 10:47:38 ös
Yanıtla #9

Sayin  @Tık-Tik-Tak, Öğretmenlik benim gözümde kutsal bir meslek.Keske burda Masonluğu öğreten bir öğretmen olsada bizde kaynağından dogru bilgiyi alsak.Ama malesef Yok.Ben Sayin ADAM'i kendi adima öğretmen olarak görüyordum...Konuya gelecek olursak;Albert pike'nin bir kitabindan bu soruyu sorma gereği duymuştum.Ama soru 17 maddeye takılıyor.Kisisel paylaşımlarla bir yere varilabilir.O yuzden yaklaşımınız yakin dedim...Sevgi ve saygılarımla.

Sayın @Alşah'ın ve Sayın ADAM'ın deneyimleriyle bezenmiş dil ve hali gercekten ilham verici ve öğretici.

Eminim bir çok yeni üye olmuş mason, belkide haksızca, yazılarından ilham alarak yükselmiştir.
Kıritik değerleri olan bilgileri türümüz aslında birbirleriyle pek paylaşmayı sevmez; onlar seviyor.

Harici olduğum halde ve sayelerinde hak etmediğim dahi bir çok bilgiyi bu form ve dolayısı ile onların rehberliğinde öğrenmiş bulundum; sağolsunlar.

Saygılar-Sevgiler  :) :) :)
Sen Özelsin