Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gülen Kimdir?  (Okunma sayısı 178803 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 26, 2008, 11:58:48 öö
Yanıtla #110

STV'yi ,Zaman'ı ,Aksiyon'u takip edin.Bir de açın youtube'u (dolaylı da olsa girilebiliyor)...Fazla değil bir iki gününüzü ayırıp google'dan aratın Fethullah Gülen diye...Karşınıza çıkan herşeyi okuyun,dinleyin,izleyin ve zihninizde bir toparlayın...Nasıl ki çoğumuz bu siteye Masonluk ve Masonları'ı merak ettiğimiz için bir şekilde dahil olduysak ;Fethullahı ve Talebelerini de öğrenmek için bir şeyler arayın ,sorun ...eğer mantığınız ve dimağınız kuvvetli bir birey iseniz Fethullah ve Talebelerinin amaçlarının,araçlarının ve yaptıklarının ne olduğunu,neye yönelik olduğunu anlarsınız !
Bu başlık neden İnanç / İslam başlığı altında anlayamadım ! Çünkü Fethullah Efendi ve Talebelerinin el atmadığı yer kalmadı Türkiye ve dünyada ! Bence tüm forum konularına Fethullah Gülen diye bir başlık eklenmeli ! Hem biz yanlış tanıyanlar olarak belki oradan daha da aydınlanırız ,biz hepimiz laik ve yurtsever enayiler olduğumuzdan bu MÜBAREK insanı anlayamıyoruz bir türlü !
Her şey bir yana madem ki bu ülkede bu ülkeninin değiştirlemez niteliklerine böyle savaş açıldı ;unutmasınlar savaşlar tek cepheli olmaz .Talebeler bu mesajları da takip ediyordur zaten ona göre :) zaten Abdülhamit dönemine döndük ,hatta aştık ! bravo bize ...
Bilgi , en kutsal güçtür !

Şubat 01, 2009, 06:46:30 ös
Yanıtla #111
  • Aktif Uye

Fem dersanelerine gittim ben bir yıl ve orda gercekten cemaat faaliyetleri gizli yapılıyordu.Sohbet adı altında cesitli fikirler empoze ediliyordu.Benım goruslerıme fikirlerime tersti nasıl bir sey oldugunu gordukten sonra hic bir toplantılarına gitmedim. Neyse bir sorum var Fettullah Gülen ve mason locaları arasında baglantı varmi?

Şubat 01, 2009, 07:12:00 ös
Yanıtla #112
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Deli saitin izinden giden ermeni olaylarında yanlarında kaldıkları Türk aileyi öldürerek erzuruma yerleşen kardeşinin adı mesih olan, ilkokul mezunu salya sümük milleti kandıran , okulları CİA nın para tranfer merkezi olan ,  , ermeni Küreselci ajanı, suan amerikada hac'ta.Aslada dönemeyecek.

Şubat 02, 2009, 11:09:23 öö
Yanıtla #113
  • Ziyaretçi

Üniversite hazırlık kurslarına ,İstanbul'da yurtlarında ve ışık evlerinde kaldığım için kimse onları benden iyi tanıyamaz...İnanın ki tanımasaydım , bu denli nefret edemezdim.Bir milletin evlatları, genç dimağlar ancak bu kadar kandırılabilir.Risaleyi Nur dan mektubatı ve sözleri okudum: inanın ki birşey bu kadar da saçma sapan olur.Fethullah Gülen'in piyasada olmayan kasetlerini seyretmiş olduğum için ,muhteremin peygamberliğe, en azından halifeliğe oynadığını bilmekteyim.Anadolu'nun zeki ,sahipsiz,fakir çocuklarına kol kanat gererekten şakirt yapılmaktadırlar, aileleri de ne olacak ki ,ne kötülük var bunda alkol uyuşturucu kullanıp ortada kalacağına hem okur ,hem namazını kılar diye düşünmektedirler.Okul bitince teşkilatın askeri hazırdır, hem gelirinin bir kısmını vermek ,hem eskiden kendi durumunda olan muhtaç öğrencilere her tür desteği vermek mecburiyetindedir.Bunlar üniversite 2. sınıfta türbanlı bir arkadaşla hemen baş-göz edilir ve böylece bu ihtiyaç da karşılanmış olur.Köyden gelen fakir,gariban bu öğrencinin artık işi,eşi, çevresi kısaca herşeyi vardır. Peki bu durumdaki bir insan artık laiklik ister mi hiç,artık Atatürkçülük umrunda olur mu? Feto'ya gelince,kendilerinin çok daha karanlık yönleri daha doğrusu tercihleri vardır; o da bu forumda söylenmez ayıptır

Şubat 02, 2009, 12:53:12 ös
Yanıtla #114
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Üniversite hazırlık kurslarına ,İstanbul'da yurtlarında ve ışık evlerinde kaldığım için kimse onları benden iyi tanıyamaz...İnanın ki tanımasaydım , bu denli nefret edemezdim.Bir milletin evlatları, genç dimağlar ancak bu kadar kandırılabilir.Risaleyi Nur dan mektubatı ve sözleri okudum: inanın ki birşey bu kadar da saçma sapan olur.Fethullah Gülen'in piyasada olmayan kasetlerini seyretmiş olduğum için ,muhteremin peygamberliğe, en azından halifeliğe oynadığını bilmekteyim.Anadolu'nun zeki ,sahipsiz,fakir çocuklarına kol kanat gererekten şakirt yapılmaktadırlar, aileleri de ne olacak ki ,ne kötülük var bunda alkol uyuşturucu kullanıp ortada kalacağına hem okur ,hem namazını kılar diye düşünmektedirler.Okul bitince teşkilatın askeri hazırdır, hem gelirinin bir kısmını vermek ,hem eskiden kendi durumunda olan muhtaç öğrencilere her tür desteği vermek mecburiyetindedir.Bunlar üniversite 2. sınıfta türbanlı bir arkadaşla hemen baş-göz edilir ve böylece bu ihtiyaç da karşılanmış olur.Köyden gelen fakir,gariban bu öğrencinin artık işi,eşi, çevresi kısaca herşeyi vardır. Peki bu durumdaki bir insan artık laiklik ister mi hiç,artık Atatürkçülük umrunda olur mu? Feto'ya gelince,kendilerinin çok daha karanlık yönleri daha doğrusu tercihleri vardır; o da bu forumda söylenmez ayıptır

Sayin ozak1977,

Lutfen bu sahisla ilgili bildiklerinizi bizlerle paylasir misiniz? Zira dediginiz gibi, kendisini ve ideolojisini sizden daha iyi tanimamiz imkansiz. Paylasiniz ki, degerli forum uyeleri gibi ben de daha detayli ogreneli, niyeti nedir, basarmak icin neler yapmakta, kimlerle isbirligine gitmektedir...

Simdiden tesekkur ederim. Bilirsiniz, dusmanini tanimadan savasmak yenilgi ile sonuclanir.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Şubat 02, 2009, 02:33:07 ös
Yanıtla #115
  • Aktif Uye

simdi benım sordugum soruyu mason kardeslerimiz nie es geciyor

Fettullah Gülen ve mason locaları arasında baglantı varmi?

Bazıları boyle idda ediyor aralarında baglantı varmıs diye aslını sızden ogrenmeyi bekliyorum net bir cvp beklıyorum.

Şubat 02, 2009, 02:37:33 ös
Yanıtla #116
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Waldow, sorunuzun es geçilmesi olduğunu düşünmüyorum, sadece dikkat çekmemiş olabilir. Net bir şekilde cevap vereyim sorunuza. Hayır YOK. Olması da düşünülemez.

Şubat 02, 2009, 02:37:51 ös
Yanıtla #117
  • Uzman Uye

Bay Waldow ne gibi bir bağlantıdan bahsediyorsunuz?Bunu açıklayınız ki bilgisi olan herkez yardımcı olsun.
Gezegenimizde herşey birbiriyle bağlantılı.Bir sistem içerisinde yaşıyoruz, bir sistem bir bağ içerisinde nefes alıyoruz.
Siz hem duyumlarınızı hem de ne bağlantıları olduğunu yazarsanız daha açıklayıcı olur

saygılarımla
simdi benım sordugum soruyu mason kardeslerimiz nie es geciyor

Fettullah Gülen ve mason locaları arasında baglantı varmi?

Bazıları boyle idda ediyor aralarında baglantı varmıs diye aslını sızden ogrenmeyi bekliyorum net bir cvp beklıyorum.

Şubat 02, 2009, 02:48:05 ös
Yanıtla #118
  • Aktif Uye

Bazı kaynaklar Fettullah Gulen cemiyetiyle ABD deki bazı mason localarının para konularında yakın iliskiler icinde oldugunu soluyorlar bir kanıt gormedim sadece soylenti simdi benim dusunceme gore mason cemiyeti bagnazlıga karsi ve her zaman aydın ileri goruslu hareket ederler.Fettullah Gulen cemıyetininde ne oldugu belli.Ama mali yonden bir iliskileri olurmu olmazmı onu soruyorum.

Şubat 02, 2009, 02:49:03 ös
Yanıtla #119
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Waldow,

Her iddiayi gercekmis gibi algilamayacak yastasiniz ve sanirim bu konuda da, bu formdaki yazilari okuduysaniz bir kaniya varmissinizdir.

Masonlar taassuba, bagnazliga, yobazliga karsi dimdik durmuslardir asirlardan beri. Vatanseverlerdir ve laiktirler. Vatanlari her zaman ve herseyin ustunde olmustur. Vatanlarini satmaz, din gibi kolay kullanilacak bir mecra uzerinden strateji gelistirmezler.

Tum bunlar isiginda, F. Gulen ya da benzeri tehlikeli olusumlar ile Mason Localari arasinda bir iliski olabilir mi? Yanitini ben vereyim, olamaz, yoktur, olmayacaktir. Masonlarin; vatanlarini satanlar, dini kullanip insanlari somurenler, bagnazlar, gericiler, Ataturk devrimlerine karsi cikanlar, amaclarina ulasmak icin salya sumuk aglayanlarla ilgisi olamaz. Bizler bu vatan ugruna dik duran insanlariz. Ve bu dik durusumuz, bu tur insan musvettelerine karsi her daim devam edecektir.

Umarim cevabinizi almissinizdir.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...