Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DARWİN TEORİSİNİN ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ  (Okunma sayısı 7055 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 23, 2008, 01:44:50 ös

Başlıktan da anlışılacağı üzere bu konu üzerinde yapmış olduğum yoğunsal araştırmalarım neticesinde C. Darwin tarafından ortaya atılan bir Tez'in çürütülme yolları aranırken eksik ve yanlış bilgilerden yola çıkarak olaya mantıksal bir şekilde yaklaşılmış olsaydı bugün Darwin Teorisinin bir başka yönde gelişeceği görüşündeyim.

Bakınız, Tüm Canlı Türlerinin bulunduğu bir Dünyasal Ortamdayız. Ve bu yoldan hareketle bazıl genel geçer kabul edilen görüşlerden de yola çıkarak genelleme yoluyla birtakım Evrensel Çapta önemli derecede Bilgilere Ulaşabiliriz. Nasıl mı ? Şöyle;

Dünyasal Ortam bünyesinde bulunduğu Canlı-Cansız Varlıkların birarada ancak Gelişimsel yoldan farklı şekillerde bulundurulan bir Denetim Mekaznizmasıdır.

Benim görüşüme göre Darwin Teorisindeki bahsı geçen Canlı Dönüşümünün Evrimsel olarak Değişkenliği Esas alınarak bir tür Değişim ve Dönüşüm Yasası paralelinde Canlı Organizmaların birbirinden etkilenerek başka Ortamlardan başka Bedenler Kazanma yolu ile Dünyasal Ortam İnsan Olma sıfatına erişmek adına Gelişimlerini tamamlayabiliyorlar.

Canlıların birbirinden etkileşim yolu ile kazandıkları genlerin bilimsel açıklaması olarak Bedenlenerek Dünyamızdaki çeşitli Canlı Türlerini de oluşturdukları yadsınamaz bir Gerçektir.

Buarada Darwin Teorisine ben bir başka yoldan bakarak Canlı Oluşumu esnasında Evrim geçirerek İnsan olma Şekline büründükleri Yargısını onaylıyor ve Katılıyorum. Çünkü önemli bir Gerçeğe dikkat çekmek adına bulunduğum Ortam=> İnsan Olma Ortamıdır. 

Canlının Dönüşümü bu şekilde düşünülürse gerçeklik kazandırılabilinir.

Ancak Maymundan İnsan Türeme Şeklini kabul etmiyor, sadece bunu Maymun yada başka varlıkların İnsan olma vasfını taşımaları yolunda bir tür Gelişim Sağlamaları şeklinde düşünülebilinir.

Çünkü biliyorus ki İnsanoğlunun Anatomisi gereği gerek Bilimsel gerekse Dinsel anlamda yapılan bütün açıklamalar İnsanoğlunun Topraktan yaratıldığını kanıtlamıştır, göstermiştir. Bu yoldan hareketle Darwin Teorisine farklı bir bakış açısı sergileyerek her ne kadar öne sürdüğü Teori kabul edilemeyecek türden olsa da sonuçta farklı açıdan ele alarak bir ipucu yakalamak adına farklı görüşlere de yelken açmış oluruz.

İnsan Irkının Dinsel yoldan Gelişimi gözönüne alındığında ise Gezegenimizdeki birçok Canlı Türlerinin de aynı paralelde gelişimlerini sağladıklarını ve belirli bir periyotta ilerleyerek gelinebilinecek en yüksek seviyeye doğru yükselmek hedeflenmiştir.

Bunun da yolu İnsanoğlunun Evrimsel Gelişiminden geçmektedir. İşte Üst İnsan olma Sıfatı bu şekilde de kazanılabilinir. Ya da Kamil İnsan Statüsü (!)

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 03, 2008, 11:45:59 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sayın Sevıl
Bir şaka için fazla uzun bir yazı olmuş bence.
  Saygılarımla

Temmuz 04, 2008, 01:34:34 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Temmuz 04, 2008, 08:28:43 öö
Yanıtla #3

Sayın Sevıl
Bir şaka için fazla uzun bir yazı olmuş bence.
  Saygılarımla

Öncelikle Merhaba Sayın Harici; daha önce karşılaştığımızı sanmıyorum bu nedenle de tanıştığıma memnun oldum diyerek ( İnsani Vazifem gereği ) bana atfen yöneltmiş olduğunuz söyleminize cvp vermeyi daha uygun ve mantıklı gördüğümden herzamanki gibi Kişisel Görüşlere ve Yorumlara açık yönümün gelişmiş olduğundan yola çıkarak Karşıt Görüşlere de Saygı Duyulması gerekliliğini şahsım tarafından da yerine getirmeye özen göstermeye çalışmaktayım.

Neyse, yazılarımda herhangi bir şaka unsuru bulunmamaktadır. Ayrıca sadece edindiğim Bilgilerden yola çıkarak '' Şahsi Fikirlerimi '' belirtmek adına paylaşımlarda bulunma isteğimin temelinde olması itibariyle doğru ya da yanlış, olumlu ya da olumsuz, basit ya da yüksek seviyede olarak düşünülsün farketmez ben gene de yazılarıma birşekilde devam ediyorum.

-- > Bakınız Sayın Harici; Dünyamızı içinde bulunduğu Koşullarla birlikte Evrim Yasası paralelinde İnsan ve Canlı türlerinin yatay ve dikey olarak bir şekilde Evrimleştiğini / Evrim yaptığını az çok biliyoruz. Evrime bakış açınız ne yönden onu da bilmiyorum ama ben sadece olaya bakış açımı burada aksettirmek istedim. Tartışılabilinen bir Konudur. Ancak Tartışma olayını salt Görüş ve İnanç üzerinden yapmak söz konusu olsaydı her halukarda yanıt vermek adına kişisel görüşlerimi beyan ederdim. ( Tartışmanın başka bir hale dönüşmesi söz konusu olduğundan susmayı tercih ediyorum ).

Darwin Teorisi en az diğer Teoriler kadar deyim yerindeyse At Gözlüğüyle bakılmış ve salt bir yönü yakalanmış, onun üzerinden de başka sonuçlara gidilmiştir. 

Bu arada Konuyu uzatmak istemiyorum ama bana gelen maillerden bu sabah karşılaştığım sözünüz ilgimi çektiğinden cvp verme hissiyatını duydum.   

Buyrun :) sizin görüşlerinizi de alalım.

Sanırım önemli bir notumla özellikle tarafınıza belirtmek istediğim önemli bir durumum sözkonusudur:  Hayata olan fazlasıyla Ciddi olarak bakan bir kişi olarak başta İnsan olmak üzere Evrendeki herşeyi önemseyen ve hafife alınmayacak şekilde durumun mahiyetini iyice kavramaya çalışan bir Birey olarak belirtmiş olduğunuz şaka unsurunu asla kabul etmiyorum.   
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2008, 08:38:55 öö Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.