Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Çare (sen) sizlik  (Okunma sayısı 10034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 22, 2007, 09:21:06 ös
  • Ziyaretçi

Ben caresizligi asla kabul edememis ve onu secenekler icine hicbir zaman almamis kisilerdenimdir.
ama bazen oyle bir cakiyorki suratina, tamamen CARESIZ oldugun anda anliyorsun, Caresizligin ne oldugunu ve onceden dusunmus olman gerektigini. Onceden kurulu bir planin olmasi gerektigini anliyorsun.
Hersecenegi dusundugunu ama CARESIZLIGI hic onlarin icine katmadigini, bu yuzden aptal oldugunu hissediyorsun.
Sonuc olarak ben caresiz kalinca ne yapiyorum?
Aciyorum kirmizi sarabimi, tek kelime bile etmeden saatlerce dusunuyorum...care bulmak icin degil... caresiz kaldigimi hazmedebilmek icin.
basarabiliyormuyum?
Artik Evet,
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eminimki hepimiz bircok kez CARESIZ kalmisizdir. Belki bir iliskide, belki maddi olarak yada sadece sosyal hayatimizda.
Caresizligin Nedeni, Sonucu,
Gecici ve Kalici Cozumleri uzerine goruslerinizi bekliyorum...
Caresiz kaldiginizda ne yaparsiniz?
« Son Düzenleme: Şubat 20, 2011, 11:31:57 ös Gönderen: Nomen est omen »

Şubat 23, 2007, 10:17:18 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Üstesinden gelemediğin bir sorun vardır. sen çözemiyorsun dostlarında derdine derman olamıyor. İşte bu çaresizlikse bırak inceldiği yerden kopsun. zaten elinden birşey gelmez

Şubat 24, 2007, 12:27:15 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

zaten inceldigi yerden koptugu icin, Caresiz kaliyorsun.
caresiz kalinca ne yapilmasi gerekir, ne yapiyorsunuz ben bunu soruyorum.

Şubat 25, 2007, 08:31:44 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Hiç çaresiz kalmadım ama sanırsam intar ederdim.

Şubat 25, 2007, 09:21:35 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Durumuna göre değişir. Çok değişik sorunlar vardır. Ama elimden geleni yapmaya çalışırım eğer olmazsa, olmaz.
Gayret göstermezsen sorunun çözülmesi için sorunun çözülme yüzdesi düşer.
''Kızıl elmada buluşalım''

Şubat 25, 2007, 09:25:34 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

İntihar etmek başka bir çaresizliktir bence. Bu bir çözüm değildir. İntihar etmenizi tavsiye etmiyorum :)
İlerde çaresiz kalıcaksınızdır elbet bir gün.
''Kızıl elmada buluşalım''

Şubat 26, 2007, 05:32:06 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Ben Atatürk'ün "Çaresizsen, çare sensin" diye sözünü bilirim. Atatürk bu sözü siyasi, belki de  herhangi bir şeyi kastedederek söylemiş olabilir ama kanaatimce her alanda uygulanabilir bir söz. Gerçekten de bu söz beni çok etkilemiştir. Çaresiz hiç kalmadım şuana kadar lakin kaldığım da bu sözü ne kadar uygularım(uygulayabilirim) orası bilinmez.. Şöyle bir düşündüğümde hakikaten de insanın aklı ile başaramıyacağı hiç birşey yok.

Kısacası; Aklımı kullanmaya çalışırım. Her insan için geçerli değil ama mantıklı olan bu.
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2007, 05:34:58 öö Gönderen: ES »

Mayıs 16, 2007, 04:45:45 ös
Yanıtla #7

Çaresiz kalmak. Ben çaresiz kaldığım konularda kendimi sorgularım daha başka birşey yapılabilir mi? Başkalarına durumumu anlatırım çare ararım.
Yapılacak herşeyin bittiği yer... Başımı yukarı kaldırır Tanrı 'ya seslenirim derdimi ona anlatır kontrolün benden çıktığını ondan müdahale etmesini isterim. Gerisi? gerisi Tanrı 'ya kalmıştır.

Mayıs 16, 2007, 04:51:06 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Çaresiz kalmak. Ben çaresiz kaldığım konularda kendimi sorgularım daha başka birşey yapılabilir mi? Başkalarına durumumu anlatırım çare ararım.
Yapılacak herşeyin bittiği yer... Başımı yukarı kaldırır Tanrı 'ya seslenirim derdimi ona anlatır kontrolün benden çıktığını ondan müdahale etmesini isterim. Gerisi? gerisi Tanrı 'ya kalmıştır.
Bende böyle yaparım. :)

Mayıs 17, 2007, 01:30:35 ös
Yanıtla #9

Değerli arkadaşlar, bana göre çaresizliğin bir anlamı vardır, bence çaresiz kaldığını hissettiğin an onun senin yaşamında niçin varolduğunu sorgulamalısın, aksi taktirde yaşamını şekillendiremezsin!
Hayatta şu hiçbirzaman unutulmamalıdır ki; insanoğlunun kendisinden başka dostu yoktur, en yakınların bile seni anlamaz, Sayın Fraternise katılıyorum, fakat insanoğlunun karşılaşmak zorunda olduğu birtakım duygular vardır, önemli olan çaresizlik ve bu gibi duygular karşısında elimizi kolumuzu bağlamak değil tam tersine üstesinden gelmeye çalışmaktır! ki yaşam zaten bunu gerektirmiyor mu?
SAYGILARIMLA...   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.